A tým | Kvalifikace - 25.09.2012 18:00

Telenet Oostende. Telenet Oostende.Domácí
65
83

Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané. Belgičané sice po velkou část zápasu zaostávali, ale v celém prvním poločase to bylo jen pár bodíků. Jen vyjma úplného začátku utkání, kdy jsme vedli o 8 bodů 10:2. Oostende však brzy vyrovnalo. Těsně před poločasem jsme vedli 44:41 a měli jsme 12 sekund na možné navýšení náskoku. Mike Taylor však až příliš brzy zamířil ke koši, ztratil navíc míč a soupeři z rychlého protiútoku snížili na 44:43.

I na začátku druhého poločasu jsme byli ve vedení, ale soupeř nám stále dýchal na záda. Za stavu 52:51 pro nás odvrátil první možnost o vyrovnání Pavel Houška fantastickým blokem. Oostende si však ještě půl minutky počkalo a v polovině třetí čtvrtiny se dostalo dokonce do tříbodového vedení (52:55). Z našeho krátkého podřímnutí nás po time outu vzbudil trojkou Houška (55:55), výborným slalomem Hruban (57:57) a naposledy bylo vyrovnáno dvě a půl minuty před koncem třetího dějství (59:59). Pak se opět prezentoval Pavel Houška po Hrubanově vniknutí a následném shození na trojku (62:59). Krátce před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli o osm bodů 68:60. Trenér Ginzburg byl určitě rád, ale vrásky na čele mu dělaly čtyři osobní chyby Taylora, Pavkoviće i Abramse!!

Poslední čtvrtinu jsme začali výbornou týmovou obranou a skvělou střelbou Abrams. Časový úsek mezi jeho posledním bouchnutím v driblinku a odhozením míče při střelbě se vejde hravě do sekundy. Žádný obránce nedokázal ani zareagovat a už viděl, jak se míč nese nad jeho hlavou směrem ke koši. Když v čase 32:22 v časové tísni limitu pro postupný útok proměnil AJ trojku, vedli jsme 74:62 a byli jsme opravdu na koni. A když po minutě a půl přidal Houška svou třetí trojku ve druhém poločase, bylo skoro rozhodnuto (77:62). Zkušeně jsme si pak v posledních čtyřech minutách náskok udrželi, i když ke konci pro pět faulů chyběli Abrams i Taylor.

V zápase nás podržela trojková potence. Celkem jsme zasypali koš Oostende tuctem úspěšných dalekonosných střel. Dokázali jsme si poradit na doskoku, což bylo především ve třetí a čtvrté čtvrtině velice důležité. Nejen doskok ale bloky či drobné teče při soupeřově střelbě pomáhaly snižovat úspěšnost střelby Oostende. Také jsme si dokázali poradit s nepříjemnou skutečností, že po prvních dvaceti minutách zápasu už na svém kontě měli nejlepší střelci první půle Taylor a Abrams po třech faulech a po třech minutách třetí čtvrtiny si oba přidali ještě jeden. Jako den a noc byl první a druhý poločas pro Pavla Houšku. První půle = tři ztráty, nula bodů, druhá půle = tři trojky ze tří pokusů.

Nejvíce bodů: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13, Pavkovič 10, P. Houška 9, Hruban 8, Palyza 6, Tapoutos a Naymick po 4, Pomikálek, Nečas a Sokolovský 0 - Lojeski 16, Katnič a Wright po 14, Stojič 7. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Dozai (Chorv.), Gkontas (Řec.). Fauly: 30:21. Pět chyb: 35. Abrams, 37. Taylor (oba Nymburk). Trestné hody: 17/11 - 27/22. Trojky: 12:3, Čtvrtiny: 22:22, 21:22, 19:24, 3:15!