BK Prostějov BK ProstějovDomácí
74
96

Utkání v Prostějově jsme bezpečně vyhráli, i když naše hra nebyla oslnivá.

Zápas dvou předních týmů české ligy nebyl příliš pohledný. V komorní atmosféře prostějovské haly, kde se snažili jen místní skalní fanoušci a od druhé čtvrtiny také náš FanClub, byl k vidění upracovaný basketbal plný ztrát. Celkem se oba týmy dopustily sedmatřiceti ztrát. Prim v této činnosti hráli domácí se čtyřiadvaceti ztracenými míči. Oku lahodících akcí bylo jako šafránu a rychlých protiútoků také nebylo mnoho. V rychlém přenesení hry jsme byli lepší my a to nejen počtem, ale také efektivitou. Zakletý byl koš i pro pokusy z čáry trestného hodu. Naši spálili 11 pokusů z 36, domácí dokonce 16 ze 32. Nejhorší úspěšnost trestných hodů měl Pruitt, který zůstal v této činnosti na úrovni mladších žáků – 25% (12/4). Také Robertu Tomaszkovi domácí příznivci začarovali koš, protože z prvních šesti pokusů dal Robert jen jeden bod. „Asi se na mě koše zlobily, že jsem přestoupil do Nymburka,“ řekl Robert s úsměvem po utkání. Kromě přízně basketbalového boha se mu nedostalo ani přízně jeho bývalých fanoušků, kteří při jeho neúspěchu projevovali největší vlnu spokojenosti.

Úvodní rozskok vyhrál Beechum a z prvního útoku dal Ames trojku. Vedení domácích však mělo jepičí život. Z následného protiútoku dal Schilb na dvakrát koš za dva body a v 58.vteřině využil Jagodníkův zisk míče Lee ke vstřelení druhého koše a tím jsme se dostali do vedení. Také další náš koš vzešel z rychlého přenesení hry na útočnou polovinu. Od obranného doskoku Jagodníka se z jeho přihrávky bodově prosadil Schilb (6:3). Velice dobře hrající Křemen na začátku 3.minuty zvýšil už na 8:3. Na konci třetí minuty jsme vedli o šest bodů (11:5), ale pak jsme po krátkém zaváhání dali domácím možnost skoro dotáhnout náskok (11:10). Dalších pět bodů v řadě donutilo domácího trenéra k oddechovému času. Domácí sice šestkami Amese snížili na 4 body, ale dalších našich šest bodů v řadě poprvé v utkání navýšilo náskok na dvouciferné číslo. V této minisérii si čtyři body po pěkných akcích připsal Tomaszek. Zásluhou tří trestných hodů Staňka za faul Sokolovského domácí stanovili konečný rozdíl první čtvrtiny pod deset bodů. První čtyři a půl minuty druhé čtvrtiny musely nudit ty diváky, kteří se přišli podíval na střelbu košů. Skóre se za tuto dobu posunulo u Prostějova o dva body u nás o tři. Teprve až v čase 14:33 se po Pruittově ztrátě míče za dva body trefil Schilb. Od té chvíle se náš náskok pohyboval mezi 9 a 12 body. Nejvyšší hodnotu nabral rozdíl po šestkách Leeho na konci 19.minuty (27:41).

Úvod třetí čtvrtiny patři domácím. Nejaktivnějšími hráči byli Prášil a Beechum. Z jich rukou padlo celkem 13 bodů. My jsme odpověděli jen třemi body Bendy. Domácí stáhli náskok na rozdíl jednoho koše, ale ještě do poloviny třetí desetiminutovky ztráceli opět deset bodů. Díky povedenému úvodu vyhráli Orli tuto čtvrtinu o 4 body. Poslední dějství už mělo jen jednoho herce a jednoho statistu. Obrana Prostějova už v podstatě nepracovala a my jsme dávali jeden koš za druhým. Domácí se v rozmezí tří minut (31. až 34.) nedostali ani jednou ke střelbě! Zato vyprodukovali 5 ztrát (Diakite 4) a vyvrcholením marné snahy byla technická chyba trenéra Mavrenského. Na začátku 35.minuty Lee zvýšil trojkou náskok na 20 bodů a utkání se pak už jen dohrávalo do 40.minuty.

Body: Staněk Pavel 16, Ames Rahsaan Edward 13, Beechum III Hurl Luther 12, Pruitt Shaum 12, Prášil Jaroslav 8, Novák Pavel 5, Savanovič Goran 4, Dokoupil Petr 2, Diakite Nouha 2 - Schilb Blake 26, Lee Arthur 16, Křemen Michal 13, Tomaszek Robert 11, Sokolovský Ladislav 9, Benda Petr 7, Gray Justin 6, Venta Matej 4, Chán Aleš 2, Nečas Radek 2, Slezák Pavel 0, Jagodnik Goran 0; střelba 3b.: 17/6:15/5; střelba 2b.: 33/20:49/28; TH: 32/16:36/25; doskoky: 31:35; chyby: 28:27; 5 chyb: 35. Novák Pavel, 36. Prášil Jaroslav; TCH: 34. trenér domácích; čtvrtiny: 15:22, 16:21, 25:21, 18:32; rozhodčí: Vyklický Robert, Vrážel Petr, Večeřa Pavel; komisař: Schödlbauer Jan; 1200 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal