Triumph Lyubertsy Triumph LyubertsyDomácí
89
52

Na moskevském předměstí Ljubercy jsme propadli na doskoku a počtu ztracených míčů.

Ani v jedné čtvrtině jsme nedali více než dvacet bodů a s takovým ofenzivním výkonem se dá vyhrát, jen pokud by byla obrana jako beton. Naši si těžko vypracovávali střelecké pozice a v mnoha případech se ke střelbě ani nedostali. Zradila je finální přihrávka, která byla tak komplikovaná, že by byl zázrak, kdyby našla adresáta. Na druhé straně si trenér Ginzburg mohl plíce vykřičet, jak neustále nabádal „rebound!“ ovšem hráči na jeho slova nedokázali navázat skutky. Devatenáct útočných doskoků domácích a dvaadvacet získaných míčů, to jsou opravdu trestuhodná čísla… a domácí jich beze zbytku využili. Selhala i střelba z perimetru – 16% je opravdu málo. Triumf byl i mnohem agresivnější na obou stranách hřiště a k tomu měl i trochu štěstí, když ukořistil míče poskakující po rukách i hlavách hráčů pod košem. O drtivé převaze domácích vypovídá i poměr valorizačních bodů 110:32.

Přitom utkání nezačalo vůbec špatně. Naši vlétli do zápasu lehce a vedli 5:0 a ještě v polovině první čtvrtiny jsme byli v mírném vedení 13:11. Pak přišel asi dvouminutový úsek velkých nepřesností na obou stranách. Hráči poletovali z jedné strany hřiště na druhou, ale smršť rychlých protiútoků zůstala bez bodové odezvy. Tři minuty a 18 sekund před koncem první desetiminutovky se po Triumf dostal poprvé do vedení. To jsme ještě dokázali eliminovat, ale jen na krátko, do druhé čtvrtiny šli domácí s dvoubodovým vedením. První dva koše druhé čtvrtiny vsítil Pomikálek, přičemž druhý dal po zisku míče a sólo akci smečem. Pak ale domácí zahrozili svou druhou trojkou a zvýšili na 26:23 a od té doby jsme byli už stále ve ztrátě. Několik chyb v rozehrávce hnalo vodu na domácí mlýn a ti nás začínali pomalu zpracovávat. V 18.minutě snížil Taylor na 36:31 a pak se šikmá plocha našeho výkonu hodně naklonila. Proti dvěma trojkám domácích, jsme nabídli dvakrát air ball Pavkoviće, ani jeden neproměněný trestný hod Bendy a rozdíl ve skóre se rozšklebil jako tlama krokodýla (46:31). Další chyby v rozehrávce a špatný obranný doskok stály za dalším navyšováním náskoku i na začátku třetí čtvrtiny. Rozdíl se zastavil až na průběžném skóre 55:31, tedy po šňůře 19:0. Pět bodů Abramse a dva trestné hody Palyzy alespoň na chvíli přibrzdili hrozivě se zvyšující ztrátu. Bohužel jen na chvilku. Konečný účet třetí čtvrtiny říká 22:10 pro domácí. Další bodová šňůra 16:0 na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny znamenala rozdíl 37 bodů a necelých pět minut před koncem zápasu pokořil rozdíl i čtyřicetibodovou hranici.

Body: McKee a Naimy 15, Landry 14, Mitchell 13, Valijev 11, Karasev 8, Lazarev a Vikhrov 4, Polokhin 3. Kuziakin 2 – Taylor 11, Abrams 10, Pavković 9, Pomikálek 7, Palyza 5, Nečas a Benda 4, Houška 2, střelba za 2 body: 50/26:36/17, trojky: 20/7:19/3, TH: 25/16:14/9, asistence: 14:2, fauly: 19:24, ztráty: 16:27, zisky: 11:11, čtvrtiny: 21:19, 25:12, 22:10, 21:11