A tým | VTB liga - 13.01.2013 14:00

Lokomotiv Kubáň Krasnodar Lokomotiv Kubáň KrasnodarDomácí
75
54

První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná, nikdo ze soupeřů se nedostal do výraznějšího vedení nebo ztráty. Za Nymburk se do hry dostalo všech 9 hráčů, zatímco domácí trenér Pašutin střídal až v závěru čtvrtiny. V čase 4:19 bodoval Mike Efevberha, když jen pár vteřin před tím poprvé ve své kariéře vyběhl za Nymburk na palubovku.  Svou první trojkou a srovnával na 10:10 a zamezil první snaze domácích utéct na větší než tříbodový rozdíl. V celé první čtvrtině nám činil velké problémy mohutný Marić a také útočné doskoky našeho soupeře.  Sami jsme se dostávali do problémů s fauly. Jen za prvních deset minut jsme jich nasbírali sedm. Při devíti hráčích to bylo na pováženou. Pokud jsme se dostali do rychlého protiútoku, byli domácí bezradní. Na 14.bod nám stačilo necelých pět vteřin. Domácí se stále snažili hrát přes Mariče, ale ve druhé polovině první čtvrtiny z toho občas byla ztráta. Po prvních deseti minutách byl největší rozdíl ve statistice doskoků. Domácí pět útočných, my dva, domácí osm obranných, my pět. Tedy dohromady měla Lokomotiva o polovinu doskoků více. Ostatní statistické údaje byly vzácně vyrovnané. První část jsme prohráli rozdílem pouhého jednoho bodu, 18:17.

Druhá část byla z naší strany bodově výrazně chudší. Úvodní koš Jirky Welsche sice překlopil vedení na naší stranu, následné dvě trojky domácích donutily trenéra Ginzburga vybrat si time-out. První trojku dal Bykov, který nastoupil po delším zranění, když byl na oblouku úplně sám, druhou přidal Jasaitis, když využil naší zónové obrany a po rychlých přihrávkách jsme nestačili dorotovat.  Po oddychovém čase dal ještě Palyza dvě šestky, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Domácí zpočátku utekli na rozdíl devíti bodů 30:21, protože nám se nedařilo přesně trefit koš a obranný doskoky si domácí ohlídali. Úsek mezi 15. a 19.minutou byl tragický ve střelbě pro oba týmy. Čtyři minuty nepadl ani jeden koš a pak se přeci jen domácím díky trestným hodům Mariče povedlo pokořit desetibodový rozdíl ve skóre. Do druhého poločasu jsme nakonec ztráceli přesnou desítku (35:25). Stejně jako v prvním poločase nám činil problém Marič, který za jedenáct minut prvního poločasu stihl deset doskoků. Ve poločasových statistikách jsme stále nejvíce pokulhávali na doskoku (23:15) a v počtu trestných hodů. Domácí jich házeli dvakrát více než my a oba týmy si držely výbornou úspěšnost 91,7%:83,3%). Na naší straně bylo tucet faulů, ale dobré bylo, že nikdo neměl více než dva. V počtu ztracených míčů bylo utkání vyrovnané 9:9.

V úvodu druhého poločasu jsme se drželi na rozdílu 10 bodů. Naymick a po něm i Benda se dokázali přes Mariče prosadit. Bohužel jsme se nevyvarovali několika ztrát, po kterých domácí zaútočili a zvyšovali postupně odstup. Soupeř nám pak nasázel 8 bodů v řadě, když se za tři trefili Jasaitis a Calathes. Ova dva využili naběhnutí svých spoluhráčů ke koši a následné vyhození na perimetr. Pak se pod vlastním košem při doskoku zranil Marič, bolestivé tříslo ho ze hry vyřadilo jen na deset minut. Domácí se snažili o rychlý protiútok, aby naši prořídlou sestavu unavili. Po Jasaitisově další trojce jsme už prohrávali 33:50, ale Lukáš Palyza a Mike Efevberha na to ale reagovali a 7 body v řadě snížili na 40:50. Na úpravu skóre reagoval domácí trenér vysláním Bykova na rozehrávku. Naše obrana nebyla špatná, ale přechod domácích na dlouhé útoky přeci jen naše unavené hráče vyčerpával. Do konce třetí čtvrtiny bodovali až na jeden trestný hod Jirky Welsche jen domácí a prohrávali jsme už o 15 bodů.

V poslední čtvrtině už bylo na našich hráčích znát, že jim pomalu docházely síly a v některých fázích soupeře nestíhali. Množily se i chyby a neproměněné šance. Již po dvou a půl minutách byla Kubáň na rozdílu 20 bodů a bylo jasné, jak zápas skončí. Na straně Lokomotivu se dařilo dvojici Bykov – Savrasenko, k radosti domácího publika přišlo i několik smečovaných košů. Konečné skóre 75:54 vypadá sice trochu hrozivě, nutno ale říct, že vzhledem k počtu hráčů, který jsme měli k dispozici, jsme neodehráli úplně špatný zápas.

Body: Jasaitis 17, Kalnietis 13, Brown 9, Marić 9 (10 doskoků), Savrasenko 8, Calathes 5, Bykov, Lichoděj a Zubkov po 4, Grigoriev 2 – Welsch a Efevberha 11, Rančík 7, Benda, Hruban a Naymick po 6, Palyza 5, Houška 2, střelba za 2 body: 40/21:46/17, trojky: 18/6:12/3, TH 18/15:15/11, doskoky: 11/26:9/19, asistence 19:12, fauly 19:20, ztráty: 14:17, valorizace 100:45, čtvrtiny: 18:17, 17:8, 21:16, 19:13