A tým | Mattoni NBL - 16.11.2012 18:00

116
BK Levharti Chomutov BK Levharti Chomutov Hosté
52

Utkání proti Chomutovu mělo svého favorita, skutečnost však předčila očekávání – vítězství o 64 bodů.

„Chtěl bych se omluvit za svůj tým, protože výkon, který jsme zde dnes předvedli, občas hraničil s trapností,“ začal kritikou svých hráčů trenér hostů Eisner, kterému tolik nevadilo, že rozdíl ve skóre byl propastných 64 bodů, ale způsob, jakým Levharti hráli. „Na hřišti dominoval jeden tým a my jsme měli jen dva hráče, který byli schopni nebo spíše ochotni konkurovat,“ doplnil zklamaný kouč. Jeho protějšek trenér Ginzburg byl podstatně spokojenější: „Jsem spokojen s vývojem utkání, jsem spokojen s výkonem mladých hráčů, s tím jak jsme k zápasu přistoupili i po dvou předchozích těžkých utkáních.“

Domácí trenér sice do utkání poslal eurocupovou základní pětku, ale po necelých čtyřech minutách už začal střídat. Na hřiště se postupně v první čtvrtině dostalo deset hráčů a během druhé přibyli i poslední nasazení Palyza a Houška. Všichni nově příchozí pokračovali v načaté práci a skóre na naší straně více než příjemně přibývalo. Hosté v průběhu utkání nedali ani v jedné čtvrtině více než polovinu bodů Nymburka. Nejblíže tomu byli ve třetí, která skončila 34:17. Byla to útočně nejlépe laděná desetiminutovka.

Chomutov byl ve všech statistických položkách horší než my. Ve střelbě za všech pozic měl poloviční úspěšnost, nestačil na doskoku, dopustili se 29 ztrát a tristní byla hodnota valorizace. Chomutov byl sice kladný – 22 bodů, ale 25 přinesl bezkonkurenčně nejlepší hráč Fields. To tedy znamená, že zbytek týmu se složil na -4 body. Na hromadu našich valorizačních bodů přinášeli hráči, kteří strávili na palubovce výraznější dobu, své příspěvky po nůších. Celkově se počet bodů užitečnosti zastavil na hodnotě 157.

Do utkání sice vstoupili o chlup lépe hosté, když dali první dva body. Vzápětí se přes ně přehnala lavina našich bodů. Dvouciferného rozdílu jsme dosáhli poprvé v 8.minutě, o dvacet to bylo ve 14.minutě a o třicet posledním košem v prvním poločase. Ve druhém poločase navyšování skóre pokračovalo, o čtyřicet jsme nad Chomutovem vedli ve 24 minutě a padesátku jsme překonali ještě ve třetí čtvrtině. Meta šedesáti bodů padla po Abramsově trojce ve 35.minutě.

V průběhu celého utkání jsme si výborně kontrolovali obranný doskok a nedávali jsme hostům šanci na opravu. Vzhledem k jejich úspěšnosti střelby z pole 39% bylo pod našim košem poměrně dost volných míčů. Levharti hodně chybovali a naši hráči toho plně využívali. Třicet šest bodů padlo právě po ztrátách soupeře, sedmnáct bodů po útočném doskoku a deset bodů jsme dali po rychlém protiútoku. Obrovský rozdíl byl v počtu bodů, dosažených lavičkou a základní pětkou. Zatímco na naší straně nastřádali „záložníci“ 76 bodů, střídající hráči Chomutova se složili na pouhých 8 bodů.

Diváci měli příležitost vidět několik pěkných smečovaných košů od Vojty Hrubana (3) Drew Naymicka (2) nebo od Radka Nečase. Také tři technické chyby. Dvě z nich dostal Pavel Bosák, což pro něj znamenalo předčasný odchod do šatny. Jednu dostala lavička Nymburka za prohřešek, který se hned tak nevidí. Po útočném faulu Chomutova trenér Ginzburg střídal trojici hráčů najednou. Ze hřiště odcházeli Nečas, Taylor a Welsch, které nahrazovali Naymick, Pomikálek a Hruban. Podél střídačky procházel Mike, plácal si se spoluhráči a byl zády k trenérovi. Neno se však rozhodl, že Mike vrátí ještě na palubovku a volal ho zpátky. Chtěl, aby si sedl na lavičku střídajících hráčů, to ale Mike nepochopil a domníval se, že odcházel ze hřiště, aniž by ho chtěl trenér vystřídat a místo na židličku vypálil na hřiště. Hra mezitím začala a tak jsme najednou byli na hřišti v šesti. První reakce trenéra Ginzburga bylo zlostné dupnutí, ale vzhledem k průběžnému stavu 75:32 se vše proměnilo ve smích. „Já ani pořádně nevím, co stalo. Byl jsem na lavičce a pak jsem slyšel své jméno. Myslel jsem, že mám být na hřišti,“ smál se po utkání Mike.  Rozhodčí dali na rady lavičky hostů a udělili v duchu pravidel technickou chybu lavičce. Pavel Staněk sice obě šestky proměnil, ale následný útok už hosté zazdili nepovedenou střelou.

Body: Houška Pavel 19, Naymick Andrew 14, Taylor Michael Rene 14, Hruban Vojtěch 12, Palyza Lukáš 12, Rančík Radoslav 11, Abrams Adrian Glenn 10, Pomikálek Tomáš 10, Nečas Radek 6, Welsch Jiří 6, Benda Petr 2 – Fields Bailey 25, Bosák Pavel 12, Pecka Ladislav 4, Bašta Martin 3, Glover Showron E. 2, Pack John David 2, Rubin Janou L. 2, Staněk Pavel 2; střelba 3b.: 19/7:7/1; střelba 2b.: 60/38:47/20; TH: 22/19:13/9; doskoky(o/u): 27/12:18/4; bloky: 5:2; asistence: 23:10, zisky: 19:5; ztráty: 9:29; osobní chyby: 16:19; 5 chyb: Pavel Bosák; technické chyby: lavička Nymburka, Pavel Bosák, lavička Chomutova, čtvrtiny: 26:12, 31:14, 34:17, 25:9