A tým | Mattoni NBL - 28.01.2013 18:00

BK Levharti Chomutov BK Levharti ChomutovDomácí
68
106

Čtrnáct přesných trojkových projektilů a tím i 52 bodů znamenalo polovinu naší produkce v předehrávce 25. kola NBL, v níž domácí Levharti Chomutov završili základní část drtivou porážkou 68-106, čímž jejich bilance poklesla na 8-16.
Chomutovští už v šestém vzájemném zápase ze sedmi celkem nedokázali zabránit trojcifernému počtu obdržených bodů. Konečné skóre (106:68) je téměř stejné jako dlouhodobý poměr bodů ze sedmi zápasů (107:67).
V zápase jsme byli lepší ve všech činnostech. Ve střelbě to bylo, procentně vyjádřeno, zhruba o 20%. Střelba za dva body Chomutova byla průměrná 44%, naše byla velice dobrá a dosáhla na 65%. Ani ve střelbě za tři body nebyli domácí nijak špatní, když si do statistik zapsali průměr 37%, naši však stříleli opravdu přesně. Úspěšnost střelby skoro 54% je hodně nad obvyklý průměr. Nejen že jsme stříleli přesně, ale i často. Z perimetru jsme přidali o třicet bodů více než domácí. Na doskoku jsme se také činili více než dobře a nedávali jsme domácím šanci, aby se své nepovedené střely doskočili. Pouze 3 útočné doskoky domácích, když měli k dispozici 31 míčů po nepovedených střelách, je toho jasným důkazem.
V individuálních statistikách na tom byl nejlépe ze všech Tweety Carter, který nastřádal valorizaci 28 bodů. Jeho střelba za dva body, za tři body i z čáry trestných hodů byla 4/3, k tomu měl 5 asistencí, 5 získaných faulů a 4 doskoky. Výbornou střelbou se prezentoval Jirka Welsch, který minul jen jednu střelu z kratší vzdálenosti. Na doskoku se nejvíce činil Rado Rančík-. K deseti doskokům přidal 11 bodů, což znamenalo double-double. Na straně domácích se našli tři dvouciferní střelci: Pecka, veterán Staněk a Glover. Fields se neprosadil a nastřílel o 11,5 bodů méně než je jeho průměr v Mattoni NBL.
Duel měl zajímavou první čtvrtinu. Přestože poměr minutých střel z pole byl 8 - 5 a poměr ztrát 4 - 6, i vinou třech minutých šestek Chomutov, kterému chyběl potentní křídelník Bosák, ztrácel až 10-25.
V druhé čtvrtce se ještě domácí, kteří měli k dispozici 9 mužů, dostali na distanc pěti bodů, ale pak za zápas vzali Carter s Welschem, kteří navýšili náskok hostů na 13 bodů a Levhartům po 15 minutách duel začal definitivně ujíždět. V poločase ztráceli po 5 trojkách Nymburka v druhé čtvrtce už 33-60.

Body: Pecka 18, Staněk 14, Glover 10 (5 ztrát), Žampach 8, Halada 6, Fields a Honomichl 5, Štěpánek 2 - Carter 18 (trojky 4/3, 5 asistencí, 5F+), Palyza 16, Welsch 14, Efevberha 13 (trojky 5/3), Rančík 11 (trojky 8/3, 10 doskoků), Houška 9 (6 doskoků), Nečas 8 (7 doskoků, 7 ztrát), Pomikálek 8, Naymick, Pavkovič a Hruban po 3. Dvojky: 43/19 - 40/26. Trojky: 11/4 - 26/14. TH: 28/18 - 16/12. Fauly: 19 - 25. Doskoky: 23 - 39. Body zpod koše: 34-48. Čtvrtiny: 14-25, 19-35, 21-25, 14-21.