A tým | Kvalifikace - 27.09.2012 18:00

FoxTown Cantu FoxTown CantuDomácí
89
83

„Cantú si zasloužilo vyhrát, protože předvádělo lepší hru. A to v obraně i útoku. Naše obrana byla bohužel chvílemi hodně prostupná," řekl po utkání pro server ibasketu nymburský pivot Petr Benda.  Začali jsme velice dobře. Aktivní obrana a rychlý přechod na útočnou polovinu vytvářely otevřené střely zpod koše nebo z tříbodového prostoru. Soupeř naopak kontroval útočnou aktivitou Smithe, který byl k nezastavení. Do stavu 10:10 na konci čtvrté minuty se oba týmy střídaly ve vedení a utkání bylo vyrovnané. Pak přišla naše první krize. Dvakrát jsme zastavili útok domácích tím nejhorším způsobem faulem při střelbě, který však dvěma bodům nezabránil. Po dvou koších s následným trestným hodem si vzal náš trenér time out a po něm ještě domácí navýšili svoje vedení na 18:10. Těsná obrana Cantú na hráče s míčem i bez míče nám činila potíže a nebyli jsme schopni si vytvořit dobrou střeleckou pozici. Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny se zpod vlastního koše vydal Mike Taylor na výlet až po koš soupeře a smečovaným košem zastavil zvětšující se rozdíl ve skóre. Po minutě a půl druhé čtvrtiny atakoval rozdíl ve skóre desítku (28:19). Vojta Hruban však odvážným průnikem potěšil oko diváků, kterých se sešlo rozhodně více než v prvním našem utínání. Díky bodovému suchu mezi čtvrtou a sedmou minutou jsme stále prohrávali. To se ale mělo změnit. Na palubovku přišel Tapoutos a naši hráči se po šňůře 12:0 dostali do vedení, které jsme statečně bránili až do poločasu. Už ve druhé čtvrtině jsme byli limitováni fauly, především u Taylora, který byl pro soupeře svou hrou jeden na jednoho hodně nebezpečný.

Ve třetí čtvrtině Cantú zesíleným krytím našich rozehrávačů zpomalilo náš přechod na útočnou polovinu. Často jsme zakončovali neúspěšně z těžkých pozic s nižší úspěšností. Ještě v polovině třetí čtvrtiny jsme vedli 52:51. Následovaly dva koše s faulem Cantú a ve 26 minutě jsme prohrávali o pět bodů (54:59). Se čtyřmi fauly odešel na střídačku nejlepší hráč domácích Aradori, ale jeho práci zastali jiní. V poslední minutě třetí čtvrtiny proměnil Leuven trojku a poprvé v zápase jsme prohrávali dvouciferným rozdílem (68:57). Na úvod poslední části zápasu Leuven a Mazzarino dalšími dvěma trojkami natáhli svoje vedení na 17 bodů. Nejvyššího náskoku se domácí dočkali necelých sedm minut před koncem zápasu po trestném hodu hráče Tabu (77:59). Fauloval Taylor a pro něho to byl poslední kontakt s hrací plochou, protože pro pět faulů odešel povinně střídat. V následující půl minutě jsme ještě ubrali pět bodů. Nejprve se prosadil Palyza a po ztrátě domácích z dobrých osmi metrů skóroval Abrams. A když po bojovném zákroku Nečase a další ztrátě proměnil Palyza další trojku (77:67), nevládla v domácím dresu velká spokojenost a publikum v hale možná trochu zapohybovalo. Domácí nás však zatím ještě do jednociferné ztráty nepustili. Až na přelomu 39. a 40.minuty zaúřadoval Drew Naymick. Nejprve dvěma šestkami stáhl náskok na 89:78, pak zblokoval Aradoriho, zasmečoval míč do koše (89:80), podruhé zblokoval Aradoriho, proměnil i další střelecký pokus (89:82) a ještě k tomu bonusovou šestku (89:83). Po ztrátě Aradoriho 12 sekund před koncem si vzal náš trenér oddechový čas. Škoda, Abrams střelu 7 sekund před koncem utkání neproměnil, a tak zápas skončil šestibodovou prohrou. Kdyby se hrálo ještě nějakou minutu, kdo ví, jak by zápas dopadl….. „Na kdyby se nehraje. Mohli jsme litovat velkého počtu obdržených bodů po koši s faulem a několika ztrát, které domácí trestali jednoduchým košem,“ doplnil Michal Ježdík.

„Nakonec můžeme být rádi, že z toho nebyl debakl, protože to v jednu chvíli bylo už skoro o dvacet. V závěru jsme ale ještě zabrali a znovu předváděli basket, který chceme hrát," dodal Petr Benda. „Z utkání jsme odešli se vztyčenou hlavou. Domácí jsme přinutili vydat mnohem více energie, než si před turnajem mysleli, že jim k vítězství nad námi bude stačit,“ shrnul zápas Michal Ježdík.

Body: Taylor a Abrams po 16, Palyza 13, Tapoutos a Naymick po 12, Hruban a Benda po 6, Houška 2, Nečas, Pavkovič a Pomikálek 0 - Aradori 19, Smith 16, Brooks 13, Leunen 9, Cusin, Markošvili, Mazzarino po 8, Tabu 6, Tyus 2, fauly: 23:25. Pět chyb: 33. Taylor - 40. Cusin. TH: 27/20: 18/13. Střelba za dva body: 40/24:36/17, trojky: 14/7:18/13, doskoky: 30:30, asistence 14:12, ztráty 14:11, čtvrtiny: 23:17, 20:27, 25:13, 21:26