A tým | Eurocup - 09.01.2013 20:30

Uxue Bilbao Basket Uxue Bilbao BasketDomácí
83
85

Sedm tisíc domácích fanoušků muselo překousnout těsnou porážku svého týmu. Utkání bylo po celou dobu nesmírně vyrovnané.
Do základní sestavy se díky naraženému boku dostal Tomáš Pomikálek a na rozehrávce začínal Demond Carter. První body vsítil belgický reprezentant Hervelle, ale rybník domácím trojkou vypálil Rančík a od té doby Bilbao už jen dotahovalo. V sedmé minutě je už na ukazateli skóre strašila sedmibodová ztráta. To už byl na palubovce nejmenším mužem 199 cm vysoký Welsch, protože Cartera střídal Naymick a krátce po nástupu na palubovku se poprvé zapsal do listiny střelců. Stav 7:14 se pochopitelně domácímu trenérovi Katsikarisovi nelíbilo. Po time outu sice domácí zabrali, ale na vedení to nestačilo.
1Q
Ve druhé čtvrtině řádil Drew Naymick. Jeho smečované koše sice domácí fanoušky tolik nebraly, ale nás těšily o to více. Pavković na konci 13.minuty upravil průběžné skóre na 21:26, ale krátký bodový útlum poté skončil až jednobodovým vedením domácích 27:27 a time outem našeho trenéra. Horné brambory z popela vytahoval Rado a Drew, ale domácí se stále vidiny vedení nechtěli vzdát. Necelé dvě minuty před koncem poločasu Benda dvěma šestkami upravil na 36:36.
2Q
Domácí se dostali na úvod třetí čtvrtiny do jednobodového vedení, ale dunk a koš Naymicka vrátili zase vedení na naší stranu. V polovině třetí čtvrtiny byl stav téměř vyrovnaný 47:48, ale Rado Rančík trojkou nastartoval tým k trháku. Šest bodů přidal do té doby méně výrazný Benda a skvělý úsek tří minut zakončil Rančík. Náš náskok se dostal na snových deset bodů 49:59.
3Q
S desetibodovým náskokem jsme šli také do poslední čtvrtiny. V ní nejprve domácí šňůrou osmi bodů snížili na rozdíl jediného koše 61:63 a pak si nechali nasázet 3 (slovy TŘI) technické chyby. Rado Rančík jako Zoro mstitel všech šest šestek proměnil a z útoku dva body přidal Pavkovič. Tedy opět šňůra 8:0 a desetibodový náskok. V dalším průběhu domácí stále stahovali náš náskok, až se jim po dvou trestných hodech Vasiliadise podařilo otočit skóre na 80:79. Jenže Rado si svůj hřebík do rakve nechal na čas 39:30 a trojkou přikoval naděje domácích dlouhými hřeby k podlaze (80:82). Hala hučela jako úl a počet diváků fandících našim barvám byl, kromě našeho týmu a jednoho novináře, roven nule. V šestkovém závěru jsme již byli se soupeřem vyrovnaní a utkání jsme dovedli do senzačního konce.

Body:  Mumbru 13, Hamilton 12 (7 doskoků), Lopez 11 (4 ztráty), Vasiliadis 11 (6 doskoků), Raković 10, Grimau 7, Zisis a Pilepić 6, Hervelle 4 (12 doskoků) , Moerman 3 – Rančík 30 (trojky 5/8, TH 9/10, 7 doskoků), Naymick 20 (střelba z pole 8/12, 7 doskoků), Welsch 12 (6 asistencí), Pavković 10, Benda 8, Palyza 3, Pomikálek 2, Carter 0 (5 asistencí, 4 doskoky), střelba za 2 body: 41/22:40/20, trojky: 22/6:25/9, TH 29/21:23/18, doskoky: 43:34, asistence 13:15, ztráty: 11:11, fauly: 24 (3 TCH):20, čtvrtiny: 17:19, 19:17, 17:27, 30:22