A tým | Mattoni NBL - 21.01.2009 18:00

91
USK Praha . USK Praha . Hosté
52

Mezi dvěma utkáními stejných soupeřů uběhlo pár hodin, přesto měl zápas úplně jiný průběh a jiný výsledek.

Hosté přijeli do Nymburka bez tří hráčů – Kotase, Krátkého a Šťastného. Celý trojlístek se doma léčí z virózy. Na naší straně byl v civilu Justin Gray. Oba týmy se v první čtvrtině oťukávali a v naprosto vyrovnané desetiminutovce se oba týmy rozešly smírně. Podobně smírné byly i valorizační koeficienty (23:17). Jenže pak jsme my svoji valorizaci navýšili přesně šest krát a USK jenom dvakrát. Od druhé čtvrtiny jsme rozebírali svého soupeře do šroubečků a s rostoucím rozdílem ve skóre jsme přidali i něco pro diváky. Bylo vidět, že nepříjemný prožitek prohraného zápasu v Eurocupu je zažehnán. Všichni se už plně věnovali Mattoni NBL.
Kromě výrazného rozdílu ve valorizačních bodech, jsme USK předčily i v mnoha dalších statistických údajích. Například v počtu asistencí. Zatímco jsme my hráli kolektivně a připsali jsme si na své konto 32 asistencí. Mistry v tomto oboru byli Michal Křemen a Radek Nečas. Každý sám připravil přihrávkou výhodnou pozici ke střelbě celkem sedmkrát a to bylo stejně jako celý tým USK. Také v počtu doskočených míčů jsme byli lepší. Pouze ve střelbě trestných hodů nás soupeř předčil. USK a ani my jsme nedali 3 šestky, ale hosté stříleli o pět pokusů více. Vyrovnané to bylo i ve střelbě za tři body, kdy hosté se prosadili pětkrát a my třikrát. Trojky USK však nebyly slepené jako v sobotním zápase, kdy rozhodly o vyrovnaném průběhu celého zápasu. Ve střelbě za dva body jsme svého soupeře zcela rozdrtili a to jednak v procentní úspěšnosti tak v četnosti.
Jak už bylo řečeno, první čtvrtina byla vyrovnaná. My jsme dokázali udržet Platta na určité úrovni počtu bodů. O osobní obranu se postaral především Petr Benda, ale alternovali i další podkošoví hráči. V první čtvrtině jsme se dlouho nemohlo dostat do vedení. Vyrovnat na 10:10 se povedlo až těsně po polovině úvodní desetiminutovky. Od té chvíle jsme už USK před sebe nepustili. Na úvod druhé čtvrtiny jsme natáhli ukázkovou šňůru 15:0 a zlomili odpor hostů. USK dalo první koš druhé čtvrtiny až v čase 15:30 a hned v zápětí přidalo ještě jeden. Už už to vypadalo pouze na čtyři vstřelené body. Půl minuty před změnou stran jsme  inkasovali trojku. Rozdíl ve skóre se stejně dostal až skoro ke dvacítce. Další šňůra, tentokrát 9:1, byla k vidění na úvod druhého poločasu. Na tabuli svítilo 55:26 a do konce zápasu zbývalo ještě 18 minut. Hostům se pak povedla jen sporadicky nějaká akce a snaha zabojovat se rozpadla. Třicetibodového rozdílu jsme docílili ještě ve třetí čtvrtině. I v poslední čtvrtině jsme nenechali nikoho na pochybách, že tento zápas se nám povedl.
Body: Schilb Blake 20, Jagodnik Goran 14, Křemen Michal 13, Lee Arthur 10, Tomaszek Robert 10, Chán Aleš 8, Benda Petr 6, Sokolovský Ladislav 4, Nečas Radek 4, Slezák Pavel 2, Venta Matej 0 - Satoranský Tomáš 12, Platt Roderick 11, Hamm Lawrence 9, Rerko Peter 6, Marko Roman 4, Vocetka Michal 3, Slavík Jiří 3, Vukotič Andrej 2, Hruban Vojtěch 2, Moravec Luboš 0; střelba 3b.: 14/3:27/5; střelba 2b.: 53/35:27/10; TH: 15/12:20/17; doskoky: 36:27; chyby: 17:14; čtvrtiny: 18:18, 25:7, 24:13, 24:14; rozhodčí: Lukeš Václav, Vondráček Marek, Kapl Antonín; komisař: Bruna Karel; 350 diváků; nejlepší hráč: Nečas Radek