A tým | Mattoni NBL - 23.01.2009 18:00

88
BK Kondoři Liberec BK Kondoři Liberec Hosté
62

I když se podle výsledků zdá, zápas nebyl tak jednoznačný. Liberečtí basketbalisté se nevzdávali ani za nepříznivého stavu a ještě v poslední čtvrtině prohrávali o deset bodů. V závěru přeci jen nestačili našemu soustředěnému tlaku v obraně.
V utkání dostali někteří hráči více minut než v jiných zápasech. Sezónní rekord si připsal Aleš Chán, který nastoupil na více než na dvacet minut a se 14 body vyrovnal maximum letošní sezony. Škoda, že si nedoskočil ještě o jeden míč více, mohl mít double-double. Aleš také získal dva míče a dvakrát zblokoval střelu soupeře. Výborný výkon podal Pavel Slezák, který sice nastoupil na 12 minut, ale za tu dobu stihl nastřílet 13 bodů. Je to jeho nejvyšší počet bodů, které za rok a půl v Nymburce nastřílel. Za zmínku stojí jeho stoprocentní střelba z pole (5/5). Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Michal Křemen. Ten si zápasu užil do sytosti. Za 35 minut dal 18 bodů. Krom toho měl na svém kontě 7 doskočených míčů, dva zisky, dvě asistence a šest získaných faulů. Na straně hostů nezklamal Boris Meno, který ukázal, že umí střílet z podkošového prostoru i z perimetru. Za 19 bodů a 10 doskoků získal svůj druhý český double-double. Nenápadnou hrou se na druhou pozici ve valorizačních bodech dostal Robert Landa. Třetím dvoujciferným střelcem byl Hampton.
V utkání jsme vystřelili o trochu více střel. Sedmašedesát pokusů jsme rozdělili mezi dvojkové a trojkové v poměru 56:11. Soupeř měl poměr odlišný 41:20. Obě družstva neměla příliš dobrou střelbu za tři body, my jsme to vyvažovali téměř 60-ti procentní úspěšností střelby za  dva body. V náš prospěch hrál ještě malý počet ztrát a to 8, soupeři jich měl dvakrát tolik. V tomto zápase si odbyl svou malou premiéru také Muli Katzurin. Dostal svou první technickou chybu v angažmá v Nymburce.
Do utkání poslal Muli Katzurin letos už skoro klasickou sestavu se 4 českými hráči a Arturem Lee. Zápas se začal dvěma koši na jedné i druhé straně. Pak jsme v čase 2:30 až 4:30 utekli soupeři bodově poprvé. Do šňůry přispěl 5-ti body Michal Křemen a po dvou bodech přidali Sokolovský a Lee. Náš náskok se pomalu dostal k deseti bodům. Hosté nás ještě chvilku snažili stáhnout. Křemen trojkou přesunul počítání rozdílu do druhé desítky. Ovšem jen na chvíli. Meno se ukázal jako trojkař a opět jsme vedli jen o necelých 10 bodů. Závěr čtvrtiny se nám tolik nepovedl a Meno ukázal i podruhé, že může hrát i zvenčí. Ve druhé čtvrtině hosté pokračovali v tvrdé obraně, využili i naše momentální střelecké potíže a přiblížili se na rozdíl jednoho bodu (25:24). Ve 13.minutě jsme nabrali dech a během dvou minut jsme dostali rozdíl opět k deseti bodům. Jak už jsme na úvod předeslali, Liberec je houževnatý soupeř a třemi koši v řadě snížil na 35:32. Poslední dvě a půl minuty prvního poločasu jsme už soupeře k ničemu nepustili. Liberec měl dvě ztráty míče, nesportovní faul Černoška, který musel zatáhnout za záchranou brzdu při průniku Křemena a najednou jsme vedli o 13 bodů. Jedenáctibodovou šňůru jsme na začátku druhého poločasu natáhli ještě o dva body (49:32). Celou třetí čtvrtinu se rozdíl ve skóre pohyboval mezi 12 a 17 body. Teprve na začátku poslední čtvrtiny se náš náskok snížil až na deset bodů. Liberec stále dokázal být agresivní v obraně a nenechával našim hráčům tolik prostoru. Až do konce 34.minuty se rozdíl držel kolem desítky, ale pak naši vystupňovali úsilí a v posledních 6-ti minutách soupeře definitivně semleli. Hosté se zmohli jen na dva body, kdežto my dali sedmnáct.
Body: Křemen Michal 18, Chán Aleš 14, Slezák Pavel 13, Sokolovský Ladislav 10, Jagodnik Goran 8, Lee Arthur 7, Nečas Radek 5, Schilb Blake 5, Benda Petr 4, Venta Matej 4, Tomaszek Robert 0 - Mono Boris 19, Hampton Maurice 14, Landa Robert 10, Marek Martin 7, Tóth Tomáš 5, Tóth Ladislav 3, Černošek Jiří 2, Gajdošík Daniel 2, Šustek Tomáš 0, Hojdar Jakub 0; střelba 3b.: 11/3:20/5; střelba 2b.: 56/32:41/16; TH: 21/15:28/15; doskoky: 36:36; chyby: 24:22; TCH: 31. lavička domácích; čtvrtiny: 23:17, 22:15, 20:16, 23:14; rozhodčí: Paulík Robert, Macela Miroslav, Matějek Ivor; komisař: Hlaváček Pavel; 350 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal

Názory po utkání najdete na záložce Názory po utkání a fotografie na záložce Galerie,