Karma Basket Poděbrady Karma Basket PoděbradyDomácí
76
103

Kraje zápasu byly vyrovnané, prostředek patřil jednoznačně Nymburku

Výsledek utkání jsme měli pod kontrolou od první do poslední minuty. Poděbrady nejvíce zlobily v úvodu zápasu a potom na začátku poslední čtvrtiny, kterou také potom vyhrály. Naše družstvo bylo jednoznačně lepší střelecky. Průměrná úspěšnost střelby z pole byla 62,3%. Vynikající byla především střelba z dlouhé vzdálenosti. Úspěšnost střelby za tři body byla více než 60% a to znamenalo druhou nejlepší hodnotu v této sezoně. Lepší jsme byli jen v zápase proti Kolínu v minulém kole. I tak jedno prvenství toto kolo přineslo: nastříleli jsme v jednom zápase nejvíce trojek – 14. Nejpilnějším byl Justin Gray, který dal pět ze sedmi a Goran Jagodnik proměnil tři pokusy ze čtyř. Kromě trojek ničila Poděbrady naše celoplošná obrana aplikovaná po většinu zápasu. Zdvojování domácího rozehrávače Beneše pak nutilo Poděbrady, aby míč vyvážela křídla. Jen jednou dokázali domácí tento náš způsob obrany potrestat. To se přihrávkami dostal míč na Tomance a ten se ocitl sám pod naším košem a efektně zasmečoval. Stejně jako v minulém zápase jsme hráli kolektivně. Na našich 19 asistencích se podílel největší měrou Radek Nečas - pěti! Na doskoku byly oba týmy vyrovnané, jen poměr mezi útočnými a obrannými se lišil. Velké množství ztracených míčů bylo způsobeno také tím, že rozhodčí odpískali poměrně dost útočných faulů.
Utkání začali lépe domácí. Vyhráli úvodní rozskok a také první body patřily jim. Autorem byl Pavel Beneš a jednu šestku po chvíli přidal Stria. Vyrovnat se podařilo Křemenovi, který pálil z trojkové vzdálenosti a za chvíli stejný muž poslal své spoluhráče do tříbodového vedení. Domácí se snažili, ale problémy jim činila neprostupná obrana. Ztráceli hodně míčů a tím přicházeli o možnost střílet. Přesto první čtvrtina byla velice vyrovnaná. Na úvod druhé čtvrtiny se trefil Špička přes hlavu za dva body, (čímž naše obránce zlobil často) a když Soliver trojkou dotáhl na rozdíl jednoho bodu, přeřadili jsme vyšší stupeň a Poděbrady se nestačily divit. Během minuty a půl jsme vedli o 12 bodů (39:27). Jeden útok za druhým se valil na koš Poděbrad a všechny byly zakončeny buď trestnými hody nebo trojkou (Gray 2x). Po Tomancově dunku se na naší straně změnila jen osoba exekutora trojek. Stal se jím Goran Jogodnik. Minutu a půl před koncem poločasu svou třetí trojkou posunul Goran hodnotu rozdílu ve skóre na dvacet bodů.
Pět a půl minuty ve druhém poločase nedaly Poděbrady ani jeden koš za dva body, skóre se posouvalo jen z čáry trestného hodu nebo perimetru. Postupně jsme vytvořili náskok 26 bodů. Za pozornost stojí Bendova smeč po Schilbově nahrávce. V závěru třetí čtvrtiny jsme opět rozehráli trojkový koncert. Za dvě minuty se postupně trefili Slezák (2x) a Gray. Náskok se tím dostal na 31 bodů. V poslední čtvrtině se domácí vzpamatovali a o deset bodů snížili naše vedení. Muli Katzurin trochu protočil sestavu, „vyměnil baterky“ a dusící se stroj opět dostal nový impuls. Soliver dostal technickou chybu za filmování a to stálo domácí čtyři body. Minutu a půl před koncem byl rozdíl opět 31 bodů. Nakonec domácí do konce utkání z náskoku ještě něco srazili.
Body: Tomanec Jan 18, Soliver Ricardo 13, Stria Luboš 11, Beneš Pavel 11, Špička David 10, Norwa Michal 6, Castleberry Stephen 6, Páleník Miroslav 1, Hubálek Michal 0, Vrchota Ondřej 0 - Gray Justin 20, Jagodnik Goran 20, Křemen Michal 12, Slezák Pavel 10, Benda Petr 9, Nečas Radek 6, Venta Matej 6, Schilb Blake 5, Sokolovský Ladislav 4, Chán Aleš 4, Lee Arthur 4, Tomaszek Robert 3; střelba 3b.: 17/5:23/14; střelba 2b.: 45/18:30/19; TH: 29/25:29/23; doskoky: 25:25; chyby: 24:31; TCH: 35. Soliver Ricardo; čtvrtiny:18:24, 20:31, 15:29, 23:19;  rozhodčí: Lukeš Václav, Kučera Martin, Karásek Jan; komisař: Bruna Karel; 550 diváků; nejlepší hráč: Jagodnik Goran