A tým | Mattoni NBL - 28.02.2009 17:00

BK Prostějov BK ProstějovDomácí
88
96

Na to, že prostějovští hráči „vstali z postele“, podávali dobrý výkon. Právě prořídlá lavička byla jednou z příčin, proč se Hanáci drželi celý zápas na dostřel. Všem, kteří byli na palubovce, bylo jasné, že své minuty na hřišti dostanou, a tak hráli bez zábran. Nutno ještě přidat, že domácí dnes hráli velice bojovně a málem se jim to vyplatilo. Ještě o jednom důvodu vyrovnaného zápasu mluvil Vratislav Šístek. „Pro nás to byl těžký zápas, protože v posledních šesti týdnech, po skončení Eurocupu, nám v zápase stačilo zabrat na pár minut a bylo výsledku rozhodnuto. Stačí se podívat na výsledky minulých kol.“  Ať je to tak nebo tak, naši hráči podali solidní výkon v útoku, ale horší výkon v obraně. Asi si dokážete představit, v jakém rozpoložení byl Muli Katzurin….
Největší rozdíl mezi oběma týmy byl na rozehrávce. Skibnievski odehrál velice dobrý zápas a dokázal svým spoluhráčům připravit nejednu volnou pozici ke střelbě. Profitoval z toho mimo jiné Beechum, nejlepší hráč soupeře. Z vnitřního prostoru zahrál dobře Hanavan, který však na konci svou technickou chybou za nevhodné komentáře schytal technickou chybu. V premiéře proti našemu týmu se představil Falls, který si nerozuměl tolik s košem (střelba z pole 10/4), ale připsal si 5 získaných faulů a úspěšnost střelby TH byla solidní (9/7). Dobrý zápas odehrál také Dokoupil. V našem týmu vládl pod košem Petr Benda, nejlepší hráč utkání. K double-double mu chyběl jen jeden doskok. Petr byl také naši jistotou v útoku – za dva body 9/7, TH 4/4 a neměl ani jednu ztrátu, ale naopak po dvou ziscích, blocích a asistencích. Druhým hráčem, který strávil na palubovce více než 30 minut byl Blake Schilb. Tomu od vyššího hodnocení valorizace překážely 4 ztracené míče. Jinak střelba z pole byla 10/8, osm doskoků a také čtyři asistence. Třetím hráčem podle valorizace byl Ladislav Sokolovský, který minul jen jednu trojku.
Domácí byli ve vedení jen 15 vteřin, ale nikdy neztráceli více než 11 bodů. Oběma týmů se dařilo střelecky, úspěšnost obou družstev byla nad padesáti procenty. Naše byla přeci jen o trochu vyšší, zhruba o 8%. Ve střelbě z dálky jsme na tom byli stejně jako domácí, ve střelbě za dva body byl rozdíl vyšší. Také ve střelbě trestných hodů jsme byli lepší my a možná si teď domácí drbou hlavy, protože nedali o pět šestek více než my. Prostějovští nastoupili bez klasického pivota, a tak měli trochu problémy na doskoku. Rozdíl mezi oběma týmy byl poměrně vysoký – 13 doskoků. I když našich 14 ztracených míčů nebylo katastrofální číslo, domácí měli jen 9.
V utkání jsme nejprve vedli o čtyři body, ale Falls trojkou snížil. Na začátku 5.minuty jsme vedli o šest bodů, ale trojkou snížil pro změnu Staněk.  Dvakrát stejná situace donutila trenéra Katzurina k oddechovému času. Zkraje druhé čtvrtiny jsme si opět vypracovali trochu vyšší náskok sedmi bodů, ale jako už dvakrát před tím jsme o něj trojkou přišli. Tentokrát trestal Beechum. O pár minut později po osmibodovém vedení snižoval trojkou Beechum a v 15.minutě, když Venta trojkou posunul náskok do dvouciferné hodnoty, trefil se z perimetru Dokoupil. Do konce čtvrtiny domácí stáhli náš náskok na tři body. Útočnou aktivitu si domácí přenesli i do začátku druhého poločasu a v prvních dvou minutách bylo vyrovnáno. Na úvod druhého poločasu nás bodově drželi Sokolovský a Jagodnik, kteří do 27.minutynastříleli z 21 našich bodů devatenáct! Domácí se však solidní střelbou drželi na dostřel. Na konci třetí čtvrtiny jsme se nakonec utrhli na devět bodů. Na začátku poslední desetiminutovky se domácí dvěma trojkami přiblížili na tři body a těsně před oddechových časem Muliho ve 34.minutě dokonce na bod. Až do 37.minuty se rozdíl ve skóre pohyboval mezi jedním a třemi body v náš prospěch. V čase 36:26 se po koši Skibnievskéhoujali domácí vedení, ale Schilb hned z následujícího útoku skóre opět překlopil. Sokolovský přidal důležitý koš a pak dostal Hanavan technickou chybu. Lee obě šestky proměnil a vedli jsme minutu a půl před koncem o pět bodů. V poslední minutě potvrdil naše vítězství Křemen košem s faulem.
Body: Beechum III Hurl Luther 23, Hanavan Ian Joel 19, Falls Colin James 16, Skibniewski Robert Józef 13, Dokoupil Petr 9, Staněk Pavel 5, Villepigue Dustin 3, Vrubl Štěpán 0 - Schilb Blake 19, Benda Petr 18, Lee Arthur 15, Jagodnik Goran 13, Sokolovský Ladislav 11, Křemen Michal 7, Gray Justin 5, Venta Matej 5, Nečas Radek 3, Chán Aleš 0, Slezák Pavel 0, Tomaszek Robert 0; střelba 3b.: 19/9:15/7; střelba 2b.: 40/21:48/30; TH: 26/19:17/15; doskoky: 23:36; chyby: 18:20; 5 chyb: 38. Hanavan Ian Joel; TCH: 38. Hanavan Ian Joel; rozhodčí: Vyklický Robert, Hruša Petr, Matějek Ivor; komisař: Hlaváček Pavel; 1423 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr