BK Synthesia Pardubice BK Synthesia PardubiceDomácí
49
71

Bodově chudý zápas rozhodovaly obrany

Naši basketbalisté si odbyli poslední generálku před úterním pohárovým utkáním s Budućností. Na palubovce v ČEZ Areně už byli naši myšlenkami o pár dní dále. „Je pravdou, že jsme asi všichni trochu mentálně byli již v úterku v utkání proti Podgorici,“ přiznal trenér Katzurin. Utkání se hrálo v rukavičkách, rozhodčí odpískali oběma týmům dohromady pouze 27 faulů! Málo bylo také trestných hodů. My jsme házeli jen 5 šestek a obě proměnil Lee, ostatní nedali ani jednu (Tomaszek a Jagodnik). S počtem pěti trestných hodů jsme vyrovnali minimum, které jsme dosáhli vloni 13.května. Zajímavé je, že soupeřem nám byl opět tým Pardubic. Jenže v tomto zmiňovaném zápase jsme proměnili celkem čtyři šestky, a tak dva body z trestných hodů je našim minimem od začátku působení v Mattoni NBL. Ze statistik stojí za pozornost také počet ztracených míčů – deset.
Příslibem před Eurocupem je výkon Petra Bendy, který za 21 minut dal 12 bodů a byl druhým nejlepším střelcem Nymburka. O bod více dal Lee, ale potřeboval k tomu 12 pokusů, Benda jen devět. Petr Benda byl také našim nejlepším doskakovačem a blýskl se čtyřmi bloky. Jeho nejvyšší valorizace mu pomohla k MVP zápasu proti Pardubicím. Velice dobrý zápas sehrál také Michal Křemen, jenž skóroval především z perimetru (trojky 7/3). Přesnějším exekutorem byl Justin Gray (5/3). Na straně domácích, kdy chyběli Sanders, Sirvydis a Majerík, byl nejlepším střelcem Šteffel (14) a protože v měl také 10 doskoků, připsal si double-double. Přes deset bodů se dotali ještě Gaidamavicius a Grepl. Zcela zklamal pardubický Payne. „Velkým zklamáním je pro mě výkon Payna,“ nechal se slyšet generální manažer Stara. Payne, od kterého si domácí slibují body, dal jen 3 body a to všechny z trestných hodů.
V utkání jsme ani jednou neprohrávali. První koš zaznamenal Lee z rychlého protiútoku po Paynově ztrátě a Schilbově zisku. Než utkání dospělo do poloviny první čtvrtiny, vedli jsme o osm bodů (12:4). Domácí sice po time outu trojkou snížili, ale potom opět po rychlém protiútoku pramenícím ze ztráty soupeře, jsme zvýšili náskok na devět bodů. Pardubice sice čtyřmi body v řadě snížili, ale naše minišňůra znamenala, že jsme se dostali do jedenáctibodového vedení. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili košem Bendy (26:13), ale domácí Gaidamavicius a Sýkora trojkami zahrozili. Navíc se obrana domácích sešikovala do zóny a s tou jsme chvíli válčili. Protože jsme měli obranu na druhé straně hřiště stále dobrou, přibývaly body jen velice pomalu a rozdíl se stále pohyboval kolem deseti bodů. Deseti body rozdílu skončil i první poločas. Nejlepším střelcem prvního poločasu byl Šteffel, autor dvanácti bodů, deset přidal jeho spoluhráč Gaidamavicius, na druhé straně pokořil dvoucifernou hranici pouze dobře hrající Benda (10). Jenže zatímco Bendu bodově podpořila většina jeho spoluhráčů, v dresu Synthesia doplnili dva výše jmenované jen Sýkora třemi a Jelínek dvěma body!
Do třetí čtvrtiny vstoupili domácí velice dobře. Dvěma trojkami Grepla snížili na 33:37, ale rybník jim vypálil Křemen, který trojkou odvrátil hrozící nebezpečí. Nečas po chvíli přidal z rychlého protiútoku po ztrátě Pardubic další dva body. Ovšem při střelecké chuti zůstal Grepl, který třetí trojkou v rozmezí 2 minut snížil na 36:42. Ještě do poloviny třetí čtvrtiny jsme vedli o více než 10 bodů. Zasloužil se o tom Michal Křemen pěti body. Pak ho dvakrát dvěma body podpořil Lee a tečku na povedenou šňůru (12:0) napsal Slezák trojkou. Do konce třetí čtvrtiny přidal ještě Slezák jednu trojku. Ještě před tím dal Šteffel dva body, byl to však jediný hráč kromě Grepla, jenž se zapsal ve třetí čtvrtině do listiny střelců. Ve čtvrté čtvrtině hrály opět prim obrany, bodů bylo jako šafránu. Aby poslední část zápasu neskončila smírně, dal Gray minutu a půl před koncem trojku. Byl to především poslední koš celého utkání.
Body: Šteffel David 14, Gaidamavicius Tomas 12, Grepl Tomáš 11, Sýkora Martin 5, Payne Lavell 3, Jelínek Jiří 2, Niparavičius Matas 2, Harčár Pavel 0, Špaček Jan 0, Gamma Kamaldin 0 - Lee Arthur 13, Benda Petr 12, Křemen Michal 11, Gray Justin 9, Chán Aleš 6, Schilb Blake 6, Slezák Pavel 6, Nečas Radek 2, Tomaszek Robert 2, Jagodnik Goran 2, Venta Matej 2, Sokolovský Ladislav 0; střelba 3b.: 17/6:22/9; střelba 2b.: 35/11:46/21; TH: 12/9:5/2; doskoky: 32:24; chyby: 11:16; čtvrtiny: 13:24, 14:13, 11:20, 11:14;  rozhodčí: Vyklický Robert, Kučera Martin, Rozsypal Pavel; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 1710 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr