A tým | Eurocup - 06.11.2013 20:30

FoxTown Cantu FoxTown CantuDomácí
88
73

Favorit naší skupiny ukázal svou sílu už v úvodní části zápasu. Po pěti minutách vedl dvouciferným rozdílem a během zápasu nás ani jednou nepustil do vedení.

„Špatně jsme bránili a domácím se dařilo střelecky. V první půli měli trojky 10/7,“ konstatoval po utkání vedoucí týmu Vratislav Šístek. Cantú mělo své akce na střelbu z perimetru výborně připravené. Míč rychle putoval po obvodu a naši možná už stiženi únavou nestačili všechny střelce pokrýt a ti se příliš nemýlili. Bylo vidět, že jsou domácí v přípravě svých trpěliví. „Tři trojky dali domácí v posledních vteřinách útoku, ale nebyla to zoufalá střela, byla připravená,“ všiml si Šístek. Nakonec domácí nasázeli za zápas 13 trojek s úspěšností 54%. Nutno podotknout, že ani naše střelba z perimetru nebyla špatná. Sedm trojek ze 17 pokusů dává solidní úspěšnost 41%. Na konečné skóre se projevil právě nižší počet úspěšných zásahů.

Ve střelbě za dva body byly oba týmy v podstatě stejně efektivní, když byla úspěšnost lehce nad padesáti procenty. I když jsme nakonec vyslali na koš domácích o 11 střel více, především v první čtvrtině naši podkošoví hráči často nešli do zakončení. „V první čtvrtině jsme dostali dva bloky a dlouzí si pak tolik nevěřili. Třeba Rašid, který měl několikrát pod košem možnost skórovat, raději míč vyhazoval ven,“ mrzelo Vratislava Šístka.

Velký rozdíl mezi oběma družstvy byl v počtu i úspěšnosti trestných hodů. Naši hráči se sice dopustili pouze 14 faulů, ale domácí byli na čáře trestných hodů celkem čtrnáct krát. Vzhledem k tomu, že pouze ve třetí čtvrtině jsme měli více než 4 fauly, byla většina nedovolených zákroků naší obrany při střelbě domácích hráčů. Když k tomu přidáme 92% úspěšnost, je jasné, že šestky byly jedním z klíčových faktorů naší porážky. Cantú nám z třinácti získaných faulů dalo možnost k sedmi trestným hodům (úspěšnost 57%).

Domácí hráči z Cantú zahájili zápas pěti body, než se poprvé za Nymburk trefil Vojtěch Hruban. Vzápětí přidal další dva body pohlednou smečí poté, co Tre Simmons získal během úvodních tří minut už druhý míč. Tím jsme ale na úvod zazlobili naposledy. Domácí další tři minuty vyhráli 12:2 a rozdíl ve skóre navýšili až na 11 bodů. Ze šlamastiky nás dočasně vytáhly dvě trojky Page a Rada a po deseti minutách jsme prohrávali ještě hratelným rozdílem čtyř bodů.

Na začátku druhé části se trefil za dva body Jiří Welsch, ale jak se ukázalo, byl to až do konce zápasu nejmenší rozdíl. Ještě v 15.minutě jsme byli pozadu na rozdíl jednoho koše (31:29) a o necelé tři minuty později byl stav přijatelných 38:33. Pak ale Hráči Cantú začali náskok postupně navyšovat a to hlavně zásluhou úspěšných tříbodových pokusů a 90 vteřin před konce první půle bylo na ukazateli skóre 46:33. Zásluhou čtyř bodů R.Rančíka jsme snížili na devět, ale 12 vteřin před koncem se přes desítku rozdílu dostalo Cantú po koši Rulla. Škoda že se nechytla trojka Simmonse v konci druhé čtvrtiny.

Ve druhém poločase si Cantú hlídalo náskok. Během třetí čtvrtiny se od deseti bodů příliš nevzdálil, ale z průběhu utkání bylo vidět, že si domácí svoje vedení s přehledem proti našim stále unavenějším hráčům hlídají. Když bylo potřeba, našlo Cantú ve svém arsenálu trojku, a tak zatlouklo další naši snahu o zdramatizování utkání.

V poslední čtvrtině se po třech trojkách v řadě ujali domácí vedení 82:63 a tři minuty před koncem zápasu pečetil Jones dvěma body na 88:65. Poslední tříminutovku jsme vyhráli 8:0, ale byla to jen labutí píseň našeho výkonu.

Body: Ragland 19, Gentile 18, Leunen 13, Rullo 12, Uter 7, Cusin a Jones 6, Aradori 5, Jenkins 2 – Page 16, Hruban 13, R.Rančík 12, Simmons 11, Mahalbašič 10, Reynolds 4, Palyza 3, Massamba a Welsch 2, střelba za 2 body: 34/18:45/24, trojky: 24/13:17/7, TH 14/13:7/4, fauly 13:14, doskoky: 31:27, ztráty: 9:14, zisky: 7:6, čtvrtiny: 22:18, 26:19, 22:17, 18:19