A tým | Mattoni NBL - 11.04.2009 17:00

BK Breda & Weinstein Opava BK Breda & Weinstein OpavaDomácí
66
109

Jednoho z horkých kandidátů na čtvrtfinálového soupeře jsme na jejich palubovce roznesli na kopytech i přesto, že se Opavě v posledních zápasech dařilo. Porazili třeba USK, Ostravu nebo také  Prostějov či Nový Jičín. Nymburk a překvapivě také Liberec jsou týmy, který Opava ještě letos neporazila.
Díky výraznému rozdílu 43 bodů, jsme ještě před koncem základní části Mattoni NBL překročili tisícibodový rozdíl v počtu nastřílených a obdržených bodů. Společně s Novým Jičínem jsme zůstali jediným týmem, který ještě nedostal více než 3000 bodů. Zatímco Geofinu chybí 87 bodů, nám 391! Obrana je činnost, která nám pomáhá vyhrávat většinu zápasů. Stejně tomu bylo i dnes. Nedá se říct, že bychom ve Slezsku nevyhráli, ale vylepšená defenzíva ve druhém poločase stála za tak výrazným vítězstvím. V Opavě jsme si také velice dobře porozuměli s koši a to nejen při střelbě z kratší vzdálenosti, ale také při střelbě z perimetru. Úspěšnost střelby z  obou vzdáleností byla vysoko nad průměr české ligy. Ve dvoubodové střelbě jsme dávali průměrně ze čtyř pokusů tři koše (75%). Ve střelbě z tříbodové vzdálenosti jsme měli fazónu také. Na třináct trojek jsme spotřebovali 21 pokusů a to je úspěšnost 61,9%. Domácí mohl kontrovat solidní střelbou ze dva body (63,3), ale podstatně horší účinnost měli střelci z perimetru (31,2%). Opava kulhala také na doskoku a to stejné platí i u počtu ztracených míčů.
Nejvyšší počet valorizačních bodů posbíral Justin Gray (26), jenž měl střelbu za 2 body 4/4, 4 asistence,  4/4 trestné hody a 7 získaných faulů. O jeden valorizační bod zpět zůstal Blake Schilb, který své hodnocení postavil na solidní střelbě z pole (9/6), 7 doskocích a šesti asistencích. Velice dobré utkání odehrál také Michal Křemen, u kterého stojí za pozornost trojky 5/5. Pozitivem je, že každý hráč, který se dostal na palubovku, zaznamenal nějaký ten bod.
Na straně Opavy zahrál první čtvrtinu ve výborném stylu Kratochvíl, který dal za prvních šest minut osm bodů. Nakonec nastřílel 13 bodů, což je jeho letošní maximum. Nejlepším střelcem Opavy byl nakonec Jakub Blažek, autor 14 bodů, který byl také nejlepším hráčem domácích pod košem s 5 doskoky.
Téměř celou první čtvrtinu byli ve vedení domácí. Maximálně to byly čtyři body (19:15 na konci 8.minuty). My jsme měli střeleckou oporu v Michalu Křemenovi, který dal tři trojky ze tří pokusů, Opava sázela na střeleckou potenci Jana Kratochvíla, ten dal ze čtyř střeleckých pokusů  z kratší vzdálenosti osm bodů. Posledním košem úvodní čtvrtiny byla trojka Michala Křemena, po které jsme šli do jednobodového vedení. Na úvod druhé čtvrtiny házel nejprve Šoška dvě šestky, ale po třech minutách se snažil trenér Klapetek oddechovým časem rozbít naši osmibodovou šňůru. Za tři body se dvakrát trefil Křemen a dva body přidal Schilb. Domácí trenér sice přibrzdil na chvíli náš útok, ale obrana stále pracovala dokonale, a tak jsme dovolili domácím jen dva body. Ve třinácté minutě jsme opět bodově odskočili, když si trojku připsal Lee a čtyři body Schilb. Náskok se poprvé dostal do dvouciferné hodnoty (29:39). Pak se oba týmy střídaly v proměňování šancí a náskok zůstával stále deset bodů. V prvních třech minutách druhého poločasu jsme po šňůře 10:2 zvýšili vedení na 62:44 a utkání dostalo jednoznačný ráz. Dařilo se nám zastavovat rychlé protiútoky domácích a díky výborné úspěšnosti střelby jsme vedení neustále zvyšovali. Minutu před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli už o 25 bodů. V poslední čtvrtině už bylo jedinou neznámou, zda dáme stovku. Stobodovou hranici pokořil tři minuty před koncem utkání parádně smečovaným košem Blake Schilb po Slezákově asistenci.
Body: Blažek Jakub 14, Kratochvíl Jan 13, Šoška Ondrej 10, Šiřina Jakub 10, Hrubý Tomáš 7, Čarnecký Michal 4, Remeš Aleš 3, Pumprla Pavel 3, Cvek Viktor 2, Czudek Petr 0 - Křemen Michal 21, Gray Justin 21, Jagodnik Goran 16, Schilb Blake 13, Sokolovský Ladislav 11, Lee Arthur 10, Slezák Pavel 5, Chán Aleš 4, Nečas Radek 4, Benda Petr 2, Venta Matej 2; střelba 3b.: 16/5:21/13; střelba 2b.: 30/19:40/30; TH: 19/13:12/10; doskoky: 17:26; chyby: 18:20; TCH: 18. Sokolovský Ladislav; čtvrtiny: 23:24, 19:28, 10:26, 14:31; rozhodčí: Paulík Robert, Hruša Petr, Kapl Antonín; komisař: Bruna Karel; 999 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal