79

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin

Pro nás to byl špatný zápas, jediné pozitivum bylo to, že jsme vyhráli. Hodně našich hráčů nebylo koncetrováno tak, jak bych si představoval. Bohužel to nedovedu vysvětlit, můžu jenom říci, že jsem s tím velmi nespokojen. Na druhou stranu jsem schopný pochopit, že v základní části, která má 44 kol neodehrajete absolutně všechny zápasy absolutně na jedničku. My se z tohoto zápasu musíme poučit, je velmi pravděpodobné, že se s Prostějovem ještě setkáme.

Peter Bálinttrenér Prostějova
Peter Bálint

I bez dvou klíčových hráčů jsme se sem přijeli poprat o třetí místo, povedlo se nám to hlavně výkonem, ale výsledkem pochopitelně ne. To, že jsme v Nymburce byli schopni odehrát solidní zápas, je pro nás pozitivní před boji v play off. Pokud budeme v této hře pokračovat, můžeme projít do semifinále a v něm asi opět s Nymburkem zabojovat a odehrát dobré utkání.
Říkal jste, že jste spokojený s hrou a nespokojený s výsledkem. Nemrzí takový zápas více než ten, ve kterém by se vám vůbec nedařilo?
To je pravda, ale Nymburk je tak zkušené a silné družstvo, že si málokdy nechá ujít vítězství v závěru, když soupeř stáhne jejich vedení třeba na tři body. Abychom byli schopni s Nymburkem hrát vítěznou koncovku, museli bychom před závěrem zápasu vést výraznějším rozdílem.
Takže jste při takovém vývoji zápasu ani necítil šanci zlomit prokletí nymburské palubovky?
Šanci jsem cítil, ale při síle, která proti nám stála, to bylo více z oblasti snů.
V poslední čtvrtině jste zápas ztratili spíše vlastními chybami nebo lepší hrou soupeře?
Závěr jsme prohráli vlastními chybami. Měli jsme možnost se dotáhnout na bod, možná jít i do vedení, ale místo toho jsme udělali dvě chyby – špatné přihrávky = dvě ztráty. Nymburk toho využil, uklidnil se a natáhl bodový rozdíl. My jsme se opět vrátili do hry, ale znova přišly dvě naše chyby. Nymburk dal dva jednoduché koše a to nás porazilo. Souvisí to s absencí dvou hráčů – Skibnievski musel hrát už ve třetím zápase celých 40 minut, chyběl nám další nebezpečný střelec na perimetru, protože nemohl přijet Falls.
Rozhodl se zápas už dříve tím, že jste si nevytvořili dostatečný náskok?
My jsme se snažili o alespoň mírný náskok do poločasu, potom soupeře přitlačit, ale nepodařilo se to. I když Nymburk bránil dobře, dali jsme 40 bodů, což je hodně proti tak kvalitní obraně.

Jiří Zídektiskový mluvčí
Jiří Zídek

Na hře Prostějova bylo vidět, že chce vyhrát a zajistit si třetí místo po základní části. My jsme jen dohrávali poslední zápas před play-off. Hosté hráli hned v první čtvrtině hodně fyzicky. Arthur dostal ránu loktem do úst. V individuální obraně jeden na jednoho byli velmi agresivní a bylo hned patrné, že půjdou za vítězstvím. Pro nás to bylo dobře. Bylo to těžké utkání před play-off a nebyl to zápas, který se musí jen odehrát kvůli tomu, aby všechny týmy splnily předepsaný počet zápasů základní části. Myslím, že jsme čtyři minuty před koncem dali soupeři zbytečně šanci poprat se o vítězství. Měli jsme jako dominantní tým v lize držet i takhle silného soupeře na deseti bodech rozdílu a s tím utkání dohrát.
Připravil se Prostějov o vítězství sám svými chybami, kdy nám přihrávky házel do rukou?
Já bych to spíše přičetl našim basketbalovým dovednostem a schopnostem přečíst hru soupeře. To nemění nic na faktu, že v konci Prostějov chyboval a pokud chce pomýšlet na vítězství, může udělat jen minimum chyb.
Je pro nás dobře, že Prostějov skončil na čtvrtém místě a potkáme se s ním pravděpodobně v semifinále?
O tom nepřemýšlím! Pro mě je důležité, že náš klub má bilanci 39:1 po základní části. Chceme-li vyhrát titul, musíme být schopni porazit jakéhokoliv soupeře v kterékoliv části ligové soutěže.
Jak se díváte na čtvrtfinálového soupeře USK Praha?
Příjemné je to pro hráče, protože nebudou muset cestovat do Opavy nebo Ostravy, což je celodenní zájezd. Po sportovní stránce je to jedno, cesta do semifinále vede přes vítězství nad jakýmkoliv soupeřem. Ve všech zápasech budeme papírovým favoritem a musíme to v zápasech dokázat. Je třeba si udržet koncentraci, dobrý přístup a formu po celé play-off

Pavel Novákhráč Prostějova
Pavel Novák

Přijeli jsme do Nymburka vyhrát, protože jsme si byli vědomi, že v případě porážky narazíme v semifinále na Nymburk. Škoda. Prohráli jsme o devět bodů.
Kdy jste se cítili nejblíže kýženému vítězství?
V posledních několika minutách zápasu, kdy byl rozdíl jen tři body. Potom jsme ztratili dva balóny a bylo to v háji. Nejdříve dal Hurl za tři, ale Slezák odpověděl stejným košem a to byla asi konečná.
Čím bylo dáno, že jste nedokázali předběhnout bodově Nymburk?
Bylo to našimi chybami. Dnes se s Nymburkem dalo hrát a mohli jsme ho dnes porazit.