BK Kondoři Liberec BK Kondoři LiberecDomácí
68
105

Podle očekávání jsme se dostali do Final Four Českého poháru

Ve čtvrtfinále Českého poháru existoval na palubovce v podstatě jen jeden tým. „Domácí však nehráli ani svůj průměr,“ poznamenal sportovní manažer Šístek. V každé čtvrtině jsme přidali v rozdílu ve skóre mezi 6 a 14 body. Domácím nevěřili příliš ani fanoušci, protože v hale bylo daleko více slyšet ty, kteří vážili cestu z Nymburka. „Nejvíce diváků přijelo z Nymburka,“ potvrdil Šístek. Rozhodujícím obdobím byla druhá čtvrtina, ve které Liberec přešel na zónu v době, kdy byli na palubovce čtyři naši excelentní střelci z perimetru. Stačilo pár přihrávek a na perimetru byl volný hráč, který skóroval. Za druhu desetiminutovku jsme dali nakonec 5 trojek. Podobné to bylo i v poslední čtvrtině, kdy jsme síťkou koše domácích propasírovali 6 střel z perimetru.
Jak už jsme několikrát před tímto zápasem psali, dařilo se nám střelecky. Vynikající byla především první polovina zápasu, kdy jsme z 21 střel za dva body minuli pouze pět pokusů, což dává úspěšnost více než 76%. Střelba z perimetru dosahovala rovněž vynikající hodnoty padesát tři procent. Ve druhé polovině zápasu se produktivita střelby z pole trochu snížila, ale konečných 61,2% je vynikající číslo. Liberec totiž docílil úspěšnosti o 20% horší. Oběma týmům se dařilo méně z čáry trestných hodů. Opět jsme porazili svého soupeře na doskoku a jako už tradičně byly k vidění pěkné přihrávky a o naší pozornosti v obraně svědčí i 5 bloků.
V dnešním utkání je jen těžko možné vyzdvihnut některou individualitu. Všichni hráči zahráli svůj standard. Zpočátku se prosazoval Radek Nečas s Petrem Bendou, pak žezlo střeleckého krále přebral Goran Jagodnik a na konci Justin Gray. V listině střelců se nakonec každému z tuctu hráčů připsal nějaký ten bod a v obraně odvedli všichni solidní výkon. Čímž určitě udělali po minulém zápase v Prostějově radost i trenéru Katzurinovi.
Domácí Liberec dal sice první bod v zápase, trestný hod proměnil Meno, ale o dalších deset bodů v řadě se podělili Nečas a Benda. Hampton sice zareagoval trojkou, ale stejnou zbraň jsme vytasili i my prostřednictvím Michala Křemena. I další dva koše padly na střídačku a na konci 6.minuty po koši Sokolovského jsme vedli více než desetibodovým rozdílem (6:17). Odstup zhruba deseti bodů jsme si drželi až do konce první čtvrtiny. V první polovině druhé čtvrtiny domácí stačili odpovídat na naše koše jen s poloviční intenzitou, a tak v 15.minutě jsme vedli již o dvacet bodů. O deset bodů se postaral Goran Jagodnik (dvě trojky a dvě dvojky). Vzhledem k tomu, že jsme v 16. a 17.minutě nebyli moc kreativní v útoku, vzal si trenér Katzurin oddechový čas. Po něm dal Gray trojku a pak pěti body během dvaceti vteřin přispěl Slezák. Rozdíl se vyšplhal na 25 bodů a nebýt koše Marka 9 vteřin před koncem poločasu, vydržel by i do 2.poloviny zápasu. Bodově nejchudší třetí čtvrtina měla několik hluchých míst, a tak body nepřibývaly tak rychle jako do té doby. V poslední čtvrtině střílel Liberec buď z perimetru nebo  trestných hodů, jediný koš za dva body dal L.Tóth. V našem dresu nastoupil Aleš Chán, takže svou výškovou převahu pod košem využil ke dvěma košům, z nájezdu se prosadil také Venta. Ale nejrychleji rostlo skóre po trojkách. Tři dal během dvou minut Gray, po jedné přidali Venta, Křemen a Slezák. O stovku se postaral efektně Aleš Chán dunkem po zisku míče Justina Graye necelé dvě minuty před koncem utkání.
Body: Tóth Ladislav 15, Hampton Maurice 11, Marek Martin 10, Gajdošík Daniel 8, Landa Robert 7, Černošek Jiří 6, Hojdar Jakub 5, Tóth Tomáš 3, Meno Boris 3, Šustek Tomáš 0, Kurimský Michal 0 - Jagodnik Goran 17, Benda Petr 16, Gray Justin 14, Křemen Michal 11, Lee Arthur 10, Nečas Radek 8, Slezák Pavel 8, Venta Matej 8, Schilb Blake 5, Chán Aleš 4, Sokolovský Ladislav 2, Tomaszek Robert 2; střelba 3b.: 18/6:27/13; střelba 2b.: 33/15:40/28; TH: 33/20:15/10; doskoky: 25:31; chyby: 17:25; čtvrtiny: 19:28, 17:31, 11:17, 21:29; rozhodčí: Macela Miroslav, Hartig Zdeněk, Rozsypal Pavel; 267 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr