Karma Basket Poděbrady Karma Basket PoděbradyDomácí
64
105

Pokud bychom si odpustili druhou čtvrtinu, byl by rozdíl ještě mnohem větší.

Polabské derby vyznělo opět jednoznačně pro nás. Domácí byli více než vyrovnaným soupeřem jen ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli o čtyři body. V ostatních čtvrtinách dominovala naše obrana. Jednoduché matematické porovnání ukazuje, že ve druhé čtvrtině nám daly Poděbrady stejný počet bodů jako ve zbytku utkání.
Naši měli velice dobrou střelbu za dva body. Zatímco Poděbrady proměnily pouze třetinu svých pokusů, my jsme dali dvě třetiny. Také ve střelbě z perimetru jsme na tom byli lépe, i když tady nebyl rozdíl tak výrazný. Naopak velký rozdíl byl v počtu ztracených míčů. Už v poločase měly Poděbrady 9 ztracených míčů, my jen dva. Ve druhém poločase se počet ztracených míčů Poděbrad zvýšil na více než dvojnásobek. Nejméně dokázal míč udržet Stria, který za 22,5 minuty svého pobytu na palubovce chyboval sedmkrát. Odměnou mu bylo mínus čtrnáct valorizačních bodů. Za povšimnutí stojí také počet asistencí. Domácí dokázali dát dobrou náhru jen devětkrát, my jedenadvacetkrát. Kromě křídel Graye a Křemena, si zapsal do statistiky asistencí čtyři také Tomaszek, který několikrát chytře uvolnil Bendu.
Největší těžkosti nám dělal v prvním poločase Ricardo Soliver. Tento rychlý hráč se dokázal šikovně uvolňovat a naši hráči ho zastavovali jen za cenu faulů. Celkem desetkrát za první polovinu a celkem 15krát za celý zápas, jsme si pomohli nedovoleně. Celkový počet získaných faulů zařadil křídlo Poděbrad na třetí až osmé místo od roku 1998. Lepší je jen Marek Stuchlý z roku 1999, kdy jako hráč Ostravy v utkání proti BVV získal 16 faulů a Petr Czudek v roce 2003, když ho 16x faulovali naši hráči v pátém finálovém utkání play-off. Patnáct získaných faulů si naposledy připsal v říjnu 2003 Václav Hrubý, když hrál za Pardubice. Ostatní hráči Poděbrad zůstali za očekáváním, ani jeden z nich neměl valorizaci vyšší než 10 bodů. Trenér Petr se však musel obejít bez virózou skoleného Špičky a rekonvalescenta Beneše. Ještě k Soliverovi. Ve druhém poločase se na jeho obraně vystřídali Gray s Křemenem a Soliver dal jen pět bodů a ke konci zápasu se s křečí v noze odebral do šatny.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Ladislav Sokolovský, který v utkání velice dobře střílel. Z perimetru i kratší vzdálenosti minul vždy jen jednu střelu. Stejný počet valorizačních bodů si připsal i Benda, ten ke střelbě 8/5 přidal ještě 8 doskoků, dva získané míče a 4 získané fauly.
Zápas jsme začali ve velkém stylu. Do 7.minuty jsme si vypracovali dvacetibodový náskok (25:5). Na straně domácích byl jediným střelcem Soliver. Domácí dali pět bodů a k tomu měli 5 faulů a 5 ztracených míčů. Ztracené míče byly důsledkem naší agresivní hry. Druhých pět bodů první čtvrtiny dal Mujagič. Na začátku druhé desetiminutovky jsme náskok vytáhli až na 23 bodů, ale pak se z naší obrany vytratila dravost. Hůře jsme kontrolovali doskok a nechali jsme domácí hrát. Nejhorší úsek jsme sehráli mezi 14. a 17.minutou, kdy se Poděbrady přiblížily až na 11 bodů, tedy zlikvidovaly polovinu našeho náskoku. Trenér Katzurin byl v té době hodně nespokojený, točil sestavou, ale hráči nebyli schopni se chytit. I když se náskok už nesnižoval, nebyla naše hra nijak dobrá a dala se čekat bouřlivější poločasová porada.
Do třetí čtvrtiny naordinoval trenér Petr svým svěřencům zónovou obranu a hned první pokus Sokolovského z perimetru se uchytil. Už po třech minutách jsme dostali náskok nad dvacet bodů a naši hráči v obraně daleko více znepříjemňovali hru domácích. Po šňůře 15:0 jsme se dostali do třicetibodového vedení a zápas měl jednoznačný průběh. V poslední čtvrtině se náskok skoro dotkl padesátky (58:105), když Poděbrady daly pouze tři body z trestných hodů. Posledních šest bodů patřilo domácím, ale tím mohli jen kosmeticky upravit konečný výsledek zápasu.
Body: Soliver Ricardo 23, Mujagič Denis 11, Norwa Michal 9, Páleník Miroslav 7, Hubálek Michal 5, Tomanec Jan 4, Castleberry Stephen 4, Stria Luboš 1, Kučera Vít 0, Vrchota Ondřej 0 - Sokolovský Ladislav 24, Benda Petr 15, Gray Justin 15, Lee Arthur 12, Jagodnik Goran 11, Venta Matej 10, Chán Aleš 5, Schilb Blake 5, Tomaszek Robert 4, Křemen Michal 2, Nečas Radek 2, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 17/5:29/11; střelba 2b.: 30/10:39/26; TH: 39/29:26/20; doskoky: 30:33; chyby: 24:27; 5 chyb: 38. Norwa Michal; čtvrtiny: 10:29, 32:28, 13:27, 9:21;  rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Lukeš Libor; komisař: Matějček Josef; 550 diváků; nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav