A tým | Český pohár - 04.04.2009 16:00

92
BK Synthesia Pardubice BK Synthesia Pardubice Hosté
42

Utkání mělo zcela jednoznačný průběh a ještě před poločasem bylo jasné, že jedinou neznámou je konečný bodový rozdíl. Naši hráči výborně bránili jak hráče s míčem tak hráče bez míče a Pardubice si nedokázaly vytvářet střelecké pozice. Když už dokázali hráči Synthesie překonat svého obránce a vydali se směrem ke koši, naráželi na druhý obranný val podkošových hráčů, kteří je buď odzbrojili nebo nechali střílet z těžkých pozic. Stačí se podívat na úspěšnost střelby za dva body. Nejvíce košů dal Horák a to dva, ostatní střelci proměnili pouze jeden pokus a to i takoví střelci jako Sanders nebo Šteffel. Celkově daly Pardubice pouze sedm košů z 37 pokusů, což je úspěšnost necelých 20%. Takovou žalostnou úspěšnost neměl v letošním ročníku Mattoni NBL žádný tým. Ve střelbě z tříbodové vzdálenosti byla obě družstva souměřitelná. Důsledkem bídné střelby bylo i naše jednoznačné vítězství na doskoku. Týmovost výkonu podtrhuje 18 asistencí proti čtyřem. Počet ztracených míčů byla ku podivu téměř vyrovnaný, ale rozdíl ve valorizaci byl propastný (122:12).
Těžko v našem týmu vybrat nejlepší individualitu. Všichni hráči podávali výborný výkon. Podle valorizačních bodů byl nejlepším hráčem Jagodnik, dal stejně bodů, kolik odehrál minut – patnáct. Nejvíce času strávil na palubovce Křemen – 20:10 – a Michal byl nejlepší v počtu získaných míčů (4). Na doskoku kraloval Justin Gray a nejvíce finálních přihrávek rozdal Matej Venta. V týmu soupeře byl nejužitečnějším hráčem Payne, který svých 11 valorizačních bodů založil na počtu získaných faulů (6), ovšem střelbu z pole měl 8/2. Nejlepším skórerem byl s 11 body Tomáš Grepl, který se specializoval na střelbu z tříbodové vzdálenosti (6/3).
Prvních sedm minut (do stavu 14:11) byl k vidění vyrovnaný průběh zápasu. My jsme se chvíli potýkali s úspěšností střelby. Na šest košů jsme potřebovali 11 pokusů. Za zaznamenání hodný patří koš Radka Nečase, kterého našla Sokolovského přihrávka v absolutně volném prostoru pod košem. Líbit se mohl i koš Payneho, který dal první body svého týmu po efektní jednoručné smeči. Byl to však poslední jeho úspěšný dvoubodový střelecký pokus. Na začátku 6.minuty dal Payne také svou jedinou trojku, když na něj zapomněla naše obrana. Jeho koš z perimetru jsme dokázali z obou stran zarámovat trojkami i my. První dal Lee a druhý Sokolovský, který také využil toho, že dostal od hráčů soupeře chvíli volný prostor. Za pozornost ještě stojí náš 14.bod, jehož autorem byl Petr Benda. Několik rychlých přihrávek dokonale zamotalo hlavu pardubickým obráncům. Po tomto koši upravil Sanders trojkou na 14:11 a pak už se Pardubice neprosadily až do přelomu 12. a 13.minuty, kdy dal svůj poslední koš Sanders. V čase mezi 7. a 13.minutou jsme zatížili konto soupeře šestnácti body. Další bodovou šňůru jsme natáhli ve třinácté až osmnácté minutě – 15:0. Takže suma sumárum deset minut od sedmé do sedmnácté minuty jsme vyhráli drtivě 31:2 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Stejně jako na konci první čtvrtiny, tak i na konci druhé jsme výborně využili poslední útok a skórovali jsme tak, aby už soupeř neměl šanci na protiútok. V poločase jsme vyhrávali o třicet bodů. Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější. Pardubice prohrály jen o dva body. V naší hře bylo více chyb a nebyli jsme tolik produktivní v útoku. Za zmínku stojí jen výborně sehraná dvojička Venta – Tomaszek, kdy si oba aktéři vyměnili úlohy. Matej dostal do běhu přesnou Robertovu přihrávku. V poslední čtvrtině stejně jako v druhé daly Pardubice přesně třetinu bodů co Nymburk a nedosáhly ani dvouciferného počtu vstřelených bodů. K vidění byly dlouhé přihrávky na útočnou polovinu zpod vlastního koše. Adresátem byl dvakrát Pavel Slezák, který využil svou rychlost. Jednou byl faulován, ale obě šestky proměnil. Ve druhém případě měl před obránci větší náskok, a tak se našim fanouškům, kteří si našli cestu do Brna, odměnil smečovaným košem. Posledních pět minut utkání bylo klidných a skóre přibývalo pravidelně na obou stranách (8:6).
Body: Jagodnik Goran 15, Gray Justin 13, Benda Petr 10, Lee Arthur 10, Slezák Pavel 10, Sokolovský Ladislav 8, Tomaszek Robert 8, Schilb Blake 6, Nečas Radek 4, Venta Matej 4, Křemen Michal 2, Chán Aleš 2 - Grepl Tomáš 11, Payne Lavell 9, Horák Ladislav 8, Sanders Levell 5, Šteffel David 3, Špaček Jan 2, Majerík Peter 2, Sýkora Martin 2, Harčár Pavel 0, Jelínek Jiří 0; střelba 3b.: 20/7:22/6; střelba 2b.: 45/30:37/7; TH: 14/11:17/10; doskoky: 42:26; chyby: 19:18; 5 chyb: 38. Grepl Tomáš; čtvrtiny: 25:11, 24:8, 16:14, 27:9; rozhodčí: Vrážel Petr, Hruša Petr, Matějek Ivor; komisař: Cígler Vilém; 350 diváků; nejlepší hráč: Jagodnik Goran