A tým | Mattoni NBL - 25.04.2009 17:30-2.čtvrtfinále

USK Praha . USK Praha .Domácí
70
103

Ani druhé čtvrtfinálové utkání mezi USK Praha a ČEZ Basket Nymburk nepřineslo překvapení. Hosté nastoupili do utkání maximálně koncentrovaní a připomínali dobře seřízený stroj na body. V první čtvrtině nastříleli čtyři trojky, ale to hlavní je, že díky těsné agresivní obraně nepustili vysokoškoláky vůbec ke hře. Podařilo se jim oddělit jednotlivé hráče, kteří tak nemohli sdílet míč a často tak volili nepřipravené střelecké pozice. USK nedal v první čtvrtině koš ze hry a ta skončila 9:27. Naděje na vyrovnané utkání vzali za své a Ken Scalabroni měl co dělat, aby své hráče „vzkřísil“. Díky obranému tlaku Nymburka se dopouštěli prostých chyb, které soupeř samozřejmě s chutí trestal. Poločas 25:51. Pražané se nevzdali a snažili se o zvrat. Prapor pozvedli mladí hráči, kteří v druhé půli dostali větší prostor a skvěle ho zužitkovali. Michal Vocetka dal devět bodů v řadě a snížil na přijatelnějších 34:54. Druhý poločas přinesl i větší agresivitu do obrany USK Praha. Na obou stranách hřiště tak bylo možné sledovat maximální nasazení a to se muselo fanouškům líbit. Trenéru Katzurinovi se podařilo eliminovat všechny tři klíčové hráče domácích, ale o slovo se přihlásili hráči, kteří jinak nedostanou tolik prostoru. Mladá sestava (Satoranský, Hruban, Slavík, Šťastný, Vocetka) hrála houževnatě, srdcem a bylo v jistých okamžicích i patrné, že nabírá cenné zkušenosti. Nymburk nakonec vyhrál rozdílem 103:70, který si vybudoval už v prvním poločase. Pražané se musejí co nejvíce zkoncentrovat do středečního třetího utkání série, které se hraje ve středu na palubovce Nymburka. Pokud by vysokoškoláci prohráli i ve středu, sezóna Mattoni NBL 2008/09 by pro ně skončila.
Body: Hruban Vojtěch 15, Vocetka Michal 13, Platt Roderick 13, Hamm Lawrence 10, Kotas Lukáš 8, Satoranský Tomáš 6, Šťastný Martin 5, Rerko Peter 0, Vukotič Andrej 0, Marko Roman 0, Slavík Jiří 0, Krátký Lukáš 0 - Gray Justin 17, Schilb Blake 14, Venta Matej 12, Sokolovský Ladislav 10, Lee Arthur 9, Jagodnik Goran 9, Benda Petr 8, Křemen Michal 7, Tomaszek Robert 6, Chán Aleš 4, Slezák Pavel 4, Nečas Radek 3; střelba 3b.: 28/9:22/10; střelba 2b.: 33/12:39/25; TH: 24/19:32/23; doskoky: 26:39; chyby: 25:22; 5 chyb: 39. Rerko Peter; TCH: 3. trenér domácích, 8. Schilb Blake; rozhodčí: Paulík Robert, Galajda Václav, Kučera Martin; komisař: Šantrůček Zdeněk; 250 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal