A tým | Mattoni NBL - 09.05.2009 18:00-1.semifinále

90
BK Prostějov BK Prostějov Hosté
60

První zápas semifinále play-off skončil jasným vítězstvím domácího Nymburka, který zaskočil soupeře už od prvních minut. Trenér Katzurin připravil na soupeře těsnou obranu hráčů, kteří „zlobili“ v posledním utkání základní části a ti se těžko prosazovali. Trojkový střelec Beechum dal ze čtyřech pokusů jediný koš z perimetru a ani Hanavan to neměl lehké. Byl sice se 16 body nejlepším střelcem Orlů z Prostějova, ale přidal se k němu jen Falls a díky osmi (100 %) proměněným trestným hodům rozehrávač Vrubl. Z domácího družstva překročili desítku čtyři hráči a dalším třem chyběly jen dva body. Ze statistických dat stojí za zmínku rozdíl v úspěšnosti střel z blízké vzdálenosti, kterou domácí měli 52 % a hosté jen 30 procent. Ostatní „střelecká“ čísla byla vyrovnaná. Propastný rozdíl byl mezi valorizačními body. Nymburk získal 102 bodů a Prostějov necelou polovinu (43).

Obě družstva nastoupila v očekávaných základních pětkách, Prostějov v základu se čtyřmi cizinci a jedním Čechem, my jsme zvolili opačný poměr a tak jsme zápas otevírali se čtyřmi hráči české národnosti a jedním cizincem. První střelu po vyhraném rozskoku sice Láďa Sokolovský minul ovšem půl minuty na to se Michal Křemen postaral během 14ti vteřin o naše vedení 5:0. Potom se střídavě na naší straně prosazovali Bendys se Sokolem, po nich převzali štafetu Goran Jagodnik s Michalem Křemenem a s jednobodovým přispěním Justina Graye jsme první čtvrtinu vyhráli o 9 bodů 21:12.

V prvních minutách druhé čtvrtiny jsme udržovali bezpečný rozdíl deseti bodů, to se ale nelíbilo Millerovi, který se prosadil za dva body a po našem neúspěšném útoku i Fallsovi, který vstřelil přesnou trojku a naše vedení se tak ztenčilo na pouhých 5 bodů. Bylo to tak naše nejnižší vedení v celém zápase a to oprávněně hnulo žlučí Mulimu, který ihned svolal time out. Taktická porada nepřišla vniveč a tak jsem následující čtyři minuty vyhráli více než dobrým poměrem 14:3. V posledních dvou minutách prvního poločasu ještě upravili skóre ve svůj prospěch Vrubl s Hanavanem a tak jsme do šatny odcházeli s jedenáctibodovým rozdílem.

V prvních pěti minutách druhého poločasu s námi Prostějov udržoval kontakt a tak jsme nijak výrazně neodskočili. Potom ale nastoupil do hry Robert Tomaszek, který úspěšně složil reparát z pro něj nepovedeného prvního poločasu, aktivně doskakoval, dával body a zjednal si pod košem pořádek. Po třetí čtvrtině jsme již vedli o osmnáct bodů 65:47.

V poslední čtvrtině jsme pokračovali v trendu, který jsme nastolili ve druhé půlce čtvrtiny předchozí. Dali jsme během deseti minut dvojnásobek toho, co propadlo košem Prostějovu a tak jsme první semifinálový zápas vyhráli jasným rozdílem 90:60.

Body: Schilb Blake 16, Lee Arthur 14, Sokolovský Ladislav 12, Benda Petr 11, Křemen Michal, Gray Justin a Tomaszek Robert 8, Chán Aleš 5, Venta Matej 4, JagodnikGoran 3, Nečas Radek 1, Slezák Pavel 0  -  Hanavan Ian Joel 16, Falls Colin James 11, Vrubl Štěpán 11 (TH 8/8), Beechum III Hurt Luther 7, Miller Jason Scott 6, Prášil Jaroslav 5, Skibniewski Robert Josef 3, Villepugue Dustin 2, Novák Pavel, Dokoupil Petr, Krakovič Jakub a Mikulec Jakub 0.  Střelba za 2 body: 56/29:40/12, za 3 body: 10/3:20/6, trestné hody: 29/23:24:18, fauly: 25:23, čtvrtiny: 21:12, 20:18, 24:17, 25:13, rozhodčí: Macela Miroslav, Galajda Václav, Vondráček Marek, komisař:Schodlbauer Jan, diváci: 800.