A tým | Mattoni NBL - 13.05.2009 18:00-2.semifinále

69
81

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli KatzurinVe třetí čtvrtině jsme hráli špatně v obraně a Prostějovu se podařilo snížit na dva body. V této chvíli nás podrželi zkušení hráči jako je Sokolovský, Tomaszek a další. Hráli dobře především v obraně. Nejsem spokojený s hrou ale s vítězstvím.

Ve druhé polovině jsme dovolili domácím přiblížit se na dostřel. V čem byla chyba?
Začali jsme třetí čtvrtinu s náskokem patnácti bodů. V první polovině jsme nehráli nijak skvěle, ale na ten patnácti bodový rozdíl to stačilo. Pokud bychom hráli lépe, bylo by to o víc. V třetí čtvrtce udělali někteří hráči na hřišti velmi špatná rozhodnutí, to dalo šanci Prostějovu na nějaké koše a zvedlo jim to sebevědomí. Když se skle ztenčilo z patnácti bodů na sedm, tak to nalilo Prostějovu novou krev do žil, velmi ožili a cítili příležitost, začali bránit a byli prostě „na koni“. Musel jsem vrátit do hry jiné hráče, přišel Robert, Soky, Arthur a v posledních minutách Šutys a ty zápas zase vrátli do našich rukou. Víte, taková věc se prostě může stát. Samozřejmě mě to štve, nemělo by tomu tak být. Zítra se podíváme na video a vysvětlíme si, co bylo špatně. Nicméně hrajeme play off, cílem je vyhrát a to se nám podařilo. Pokud u toho nehrajete dobře, ale pořád vyhrajete, tak si musíte dát za cíl, že v příštím zápase to bude lepší. Po dnešku je ale prozatímní výsledek série 2:0 pro nás a to je to nejdůležitější.

Prostějovu chyběl jejich klíčový hráč Ian Hanavan. Co to znamenalo pro tento zápas?
To, že jim chyběl Hanavan zapříčinilo jednu věc, která by se nestala, kdyby Hanavan hrál. Absolutně to z Prostějova odejmulo jakýkoliv tlak. Hanavan je pro ně klíčový hráč a tak bez něj hráli více uvolněně. Je to trochu paradox, ale je tomu tak. Dovolili si věci, které jindy nedělají. Z naší strany se stalo to, že tým malinko poleví v koncentraci, protože ví, že soupeř nemá ve svém středu jednoho z nejdůležitějších hráčů. Bylo to vidět na prvním poločase, jak jsem již říkal, ten rozdíl ve skóre měl být vyšší. Z psychologického hlediska to Prostějovu prospělo, hráči se uvolnili, věděli, že budou mít více příležitostí ke střelám a podle toho i hráli. Hanavan je klíčovým hráčem a Prostějov bez něj je lehce oslaben, nicméně nezapomeňte, že v prvním semifinálovém zápase Hanavan hrál a my jsme zvítězili o 30 bodů. Což nám říká jednu podstatnou věc: výsledek je o nás, ne o soupeři.

Peter Bálinttrenér Prostějova
Peter Bálint
Gratuluji soupeři k vítězství. Musím poděkovat hráčům, že utkání v žádné chvíli nevzdali. V prvním poločase jsme nehráli úplně dobře v obraně. Vstup do druhého poločasu byl lepší a snížili jsme na rozdíl jednoho bodu. Utkání jsme odehráli naplno až do konce. Jsem velice rád, že jsme toto utkání odehráli v rytmu a koncentrovaně. Podařilo se náim soupeře potrápit. Divákům jsme snad dokázali, že umíme hrát dobrý basketbal.