A tým | Mattoni NBL - 16.05.2009 17:00-3.semifinále

73

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin

Tým si zaslouží dnes vyseknout poklonu. Měli jsme sice pomalejší rozjezd, ale po pár změnách, které jsme udělali, se to podařilo změnit. Dnes to byl opravdu hezký zápas, myslím, že si to dnes fanoušci dost užili, utkání bylo plné hezkých akcí, které se určitě museli líbit. Prostějov dnes po tom, co jsme se jim utrhli na dvouciferný rozdíl, přestal věřit tomu, že nás může ještě trápit a to nám samozřejmě pomohlo. Pochopitelně je ale důležité to, že jsme hráli pořád stejně dobře. Dnešní výkon byl určitě důležitý i z hlediska toho, že jdeme do finále, nastolili jsme laťku poměrně dobře.

Peter Bálinttrenér Prostějova
Peter Bálint

Za prvé chci pogratulovat soupeři k vynikajícím výkonům a vynikající sérii z jejich strany. Nám se povedlo Nymburk potrápit jen jednou doma. V tomto zápase jsme začali výjimečně docela dobře, to se nám v předchozích utkáních nepovedlo. Nymburk velkou rotací hráčů, dokázal udržet tempo zápasu. Domácí mají obrovskou sílu v šířce kádru, i když vystřídá. Když nastoupí noví hráči přijde s nimi nová síla, nový tlak. Nymburk zvyšoval tempo, my jsme hráli stále to, co na začátku. Na týmu Nymburka je vidět dlouhodobá koncepční práce.

Myslíte, že rozhodla jen silnější lavička Nymburka?

Naše rotace nebyla tak velká jako u domácích. V podstatě jsme to odehráli v sedmi hráčích. Dostávali jsme jednoduché koše a to nás strašně sráželo. My jsme se na svůj koš hodně nadřeli.

Jaká byla uplynulá sezona?

Výsledkově jsme neudělali žádný boom. Prohráli jsme několik zápasů, které jsme měli vyhrát a to nás stálo třetí místo a možnost hrát o finále s přijatelnějším soupeřem. Druhý pohled je herní. Pokud mohu hovořit za sebe, myslím, že se výkon týmů postupem času zlepšoval.

Blake Schilbhráč Nymburka
Blake Schilb
V pátek jsme se koukali na zápas Nového Jičína s Děčínem a po skončení jsme si řekli, že i my musíme sérii ukončit 3:0 a zajistit tak posun finále o týden. Věděli jsme, že pokud budeme hrát dostatečně agresivně, tak nám výhodu domácí palubovky Prostějov nemůže vzít. Teď nás čeká den volna, odpočineme si a pak se vrhneme na přípravu na finálové zápasy.

Jak vidíš svůj dnešní výkon?
Dařilo se mi. Když máte kolem sebe partu dobrých kluků, jako mám já, tak je potom každý zápas snadnější a výkon vydařenější.
Jaroslav Prášilhráč BK Prostějov
Jaroslav Prášil
Oproti minutému zápasu jsme začali dobře. Drželi jsme se první čtvrtinu. Potom jsme polevili v koncentraci, přestali jsme si dávat balón z ruky a dostali jsme hodně lehkých košů. Nymburk odskočil na 15 bodů a prakticky rozhodl o zápase.
V první polovině vám hodně problémů dělal Blake Schilb. Nebylo možné ho lépe bránit?
Určitě. Dvacet tři bodů na poločas je opravdu hodně. Asi jsme se na něho měli více soustředit, protože první poločas odtáhl za Nymburk hlavně on.
Jaká byla celá vaše sezona?
Mám z ní rozporuplné pocity. Vyměnilo se 22 hráčů, 4 trenéři a 2 maséři, takže nezůstal kámen na kameni. Tým, aby byl úspěšný, tak si musí sednout, ale to při takových změnách nebylo možné.
Jste spokojený s bronzovými medailemi?
My jsme si to prohráli na konci základní skupiny, když se nám nepodařilo dostat na třetí místo. Tak bychom měli větší šanci v semifinále proti Novému Jičínu než proti Nymburku. Po mě osobně je to zklamání. Já jsem do této sezony vkládat daleko větší naděje. Chtěl jsem postoupit do finále.
Michal Křemenhráč Nymburka
Michal Křemen
Začátek byl vyrovnaný, protože soupeř utkání nevzdal, bojoval. Když se rozehrál Blake, zápas se zlomil. K tomu pomohla ještě výborná obrana Pavla Slezáka. Prostějovští neměli co ztratit, takže Beechum střílel hodně často a bylo otázkou, zda se bude trefovat či nikoliv. Byl to risk, který nepřinesl žádný zisk.
Co bys doplnil k tvému dnešnímu leteckému dni?
To ani nebyly letecké dny…. Když jsem běžel na koš, tak jsem se spíš modlil, aby se mi nepodlomila noha (smích). Mě naštvala ta první akce, při které jsem byl faulován. Říkal jsem si, že to musím zopakovat. Pořád jsem běhal dopředu a kluci mi přihrávali.
Trénuješ takový způsob zakončení?
To vůbec netrénuju. Mě pořád něco bolí a málokdy doskočím na koš (smích). Od toho jsou tu jiní, třeba Pája Slezák nebo Blake.
Dala by se srovnat čtvrtfinálová a semifinálová série?
Domácí zápasy byly možná v této sérii jednodušší než čtvrtfinálové, ale v Prostějově jsme se zase trápili.
Čeká nás finále, co k tomu říct pár minut po semifinále?
Musíme vyhrát všechny zápasy doma a pokud možno větším rozdílem, abychom jim dali najevo, že nemají počítat s nějakou vyrovnanou sérií. Velice důležitý bude třetí zápas.
Aleš Chánhráč Nymburka
Aleš Chán
Říká se, že poslední krok je nejtěžší, ale dnešní zápas tak nevypadal….
No, podívej se na první čtvrtinu. Před zápasem jsem si myslel, že to bude poměrně jednoduché utkání, protože klukům se dnes opravdu chtělo hrát.
A jindy ne?
Dneska to bylo cítit už při vstupu do šatny. Všichni byli dobře naladěni a přišli jsme si zahrát dobrý basket. Pokud jsme v takovém rozpoložení, není snadné nás porazit.
Blakovi to zůstalo celý první poločas….
Vypadalo to tak. Těch 23 bodů za poločas je opravdu slušných zvlášť na nejvyšší soutěž a v týmu jako je Nymburk, kde si balón opravdu půjčíme.
Souhlasíš s tím, když řeknu, že jsi odehrál dnes jeden ze svých nejlepších letošních zápasů?
Já si myslím, že to byl můj nejlepší zápas.
Mnohdy ses trefoval z dost krkolomných pozic….
Ode mě se spíše čeká, že se budu pod košem točit a střílet přes hráče. Mě baví chovat se jako menší pohybliví hráči. Dneska jsem byl jako celý tým v pohodě, trenér mě pustil na palubovku na dlouhou dobu, tak jsem si to užil.
Čeká nás finále proti tradičnímu soupeři. Bude to taky tradiční průběh?
Já doufám že ne. Věřím, že jsme letos schopni vyhrát 4:0. Naší povinností je vyhrát v Novém Jičíně alespoň jedno utkání a to je nejdůležitější krok k tomu, abychom vyhráli celou sérii.

Miroslav Janstaprezident klubu ČEZ Basketball Nymburk
Miroslav Jansta
Já jsem viděl až druhou polovinu utkání a byla moc pěkná. Myslím, že i divák mohl být spokojený, protože viděl pohledné akce, smeče, bloky, trojky i hezké útoky. Prostě všechno, co patří ke hře nejlepšího českého týmu v Mattoni NBL.
Je pohled do finále pohledem přes růžové brýle?
Kdepak! Zpozorněme! Utkáme se s tradičním soupeřem z Nového Jičína, který se na finále vždycky výborně připraví. V každé dosavadní sérii nás alespoň jednou porazil.
V čem je naše nejvyšší výhoda proti Novému Jičínu?
Máme deset vyrovnaných hráčů a to je největší výhoda. Máme zkušenosti z těžkých zápasů, jsme dobře sehraní.
V čem je výhoda Nového Jičína?
Ani jsou „finálový“ tým bez nervů a ví, jak se připravit.
Který zápas bude nejdůležitější?
První a třetí zápas.
Bude důležitý rozdíl ve skóre?
Nejdůležitější bude způsob výhry. Jestli dokážeme v případně vyrovnaného utkání dát vítězný koš.