A tým | Mattoni NBL - 29.05.2009 17:30-3.finále

Mlékárna Miltra Nový Jičín Mlékárna Miltra Nový JičínDomácí
64
88

Možná domácí vkládali více nadějí do třetího utkání finálové série a v úvodu dokázali zachytit náš nástup lépe než v obou předchozích utkáních. Přesto se neubránili dvoucifernému rozdílu ve skóre. První prudké navýšení rozdílu jsme zaznamenali v šesté až osmé minutě, kdy jsme tento úsek vyhráli poměrem 10:1. Další výraznější šňůru jsme zaznamenali na přelomu první a druhé čtvrtiny. Tentokrát jsme tříminutovku vyhráli v poměru 11:0. Domácí ještě dokázali zkorigovat a přiblížit se na osm bodů. Úsek od 23.minuty do 34.minuty jsme ale vyhráli 27:8 a definitivně jsme pojistili svoje vítězství. Naše hra byla v útoku daleko kolektivnější než u Nového Jičína. Domácí se snažili hrát jeden na jednoho, ale naráželi na jednak dobrou obranu jednotlivce, ale také jsme dokázali vhodnou výpomocí minimalizovat jejich šance. Rozdíl byl také v přechodu na útočnou polovinu. Po doskoku pod vlastním košem se často valila lavina červených dresů na bílou obranu domácích a ta často povolila. Jeden příklad na všechny. V polovině poslední čtvrtiny se do rychlého protiútoku zapojili Jagodnik a Tomaszek, kteří byli pod košem dříve než domácí hráči. Přičemž pro pětatřicetiletého Jagodnika to nebyl jediný útok, kdy byl pod košem soupeře první. Na velké problémy si Geofin zadělával sám díky většímu počtu ztracených míčů. Ztráty pramenily často z toho, že se domácí snažili prosadit do míst, kde bylo už přeplněno našimi obránci. Díky tomu a díky našemu vyššímu počtu doskočených míčů v útoku měl Geofin také o 15 střeleckých pokusů méně než náš tým. A když k tomu přidáme mnohem horší úspěšnost střelby, vyjde nám čtyřiadvacetibodový rozdíl na konci zápasu. Nutno ještě poznamenat, že v posledních čtyřech minutách jsme nebyli bodově moc výkonní. Dali jsme jen jeden koš ze čtyř pokusů a domácí snížili ze třiceti bodů na konečných 64:88.
V týmu domácích opět nepřesvědčily zahraniční opory. Výjimkou byl Šarovič, který nastřílel 17 bodů a byl nejlepším střelcem Geofinu. Že neměl Robert pod košem moc prostoru svědčí jeho úspěšnost ve střelbě za dva body 9/3. Na chlup stejnou produktivitu zaznamenal Walker, ale protože nestřílí z dlouhé vzdálenosti, zůstal na šesti bodech. To je pro hráče, který má průměr 14,6 bodů dost málo. Ještě větší propad zaznamenal Ubilla. Ten má průměr 11,5 bodů, ale v tomto utkání zůstal na nule. Poměrně solidní střelbu měl Muirhead, který zaostal za svým průměrem jen o dva body a s úspěšností střelby překonal 50%. Nový Jičín měl ještě jednoho dvouciferného střelce a tím byl Reinberger.
V našem týmu byli celkem čtyři dvouciferní střelci. Kromě Arthura Lee, který je už tradičně tvrdým oříškem pro domácí hráče. Arthur v tomto utkání nastřílel 18 bodů (za 23 minut strávených na palubovce) a zaostal tři body za svým „novojičínským“ průměrem. Náš rozehrávač totiž zatížil konto Geofinu v této sezoně už 149 body v 7 zápasech. Nejlepším střelcem utkání však byl Petr Benda a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Náš pivot se v tomto utkání prostřílel ke svému letošnímu rekordu a kdyby ho trenér Katzurin ve 32.minutě nevystřídal, možná by dosáhl ještě lepšího výsledku. Petr měl velice dobrou úspěšnost střelby za dva body – 13/10. Třetím nejlepším střelcem našeho týmu byl Justin Gray se 13 body. I když někdy držel míč déle než by bylo třeba, dokázal se nejčastěji prosadit ve střelbě za tři body. K tuctu bodů se prostřílel také Goran Jagodnik, když polovinu bodů dal dvěma trojkami za stejného místa v levém rohu hřiště v rozmezí minuty na konci třetí čtvrtiny. Střelecky se ztratil Nečas, ale vynahradil si to 11 doskočenými míči (5 v útoku). Především obranné úkoly plnil Michal Křemen, i když si neodpustil ani v tomto utkání jeden smečovaný koš. Aktivně pracoval také Blake Schilb. Ten sice neukázal tolik povedených zakončení, ale získal třikrát míč, rozdal tři finální přihrávky a doskočil pětkrát míč v obraně.
Body: Šarović Robert 17, Reinberger Štěpán 10, Muirhead Corey De Costa 10, Pandula Dušan 8, Pospíšil Zbyněk 7, Walker Kenneth 6, Gavlák Juraj 5, Pelikán Rostislav 1, Jurečka Luděk 0, Hájek David 0, Ubilla Emmanuel 0 - Benda Petr 22, Lee Arthur 18, Gray Justin 13, Jagodnik Goran 12, Schilb Blake 8, Křemen Michal 4, Nečas Radek 4, Sokolovský Ladislav 3, Tomaszek Robert 2, Venta Matej 2, Chán Aleš 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 22/8:19/8; střelba 2b.: 34/14:52/29; TH: 17/12:10/6; doskoky: 28:39; chyby: 11:18; čtvrtiny: 16:24, 20:23, 17:27, 11:14; rozhodčí: Dolinek Ivo, Vrážel Petr, Vondráček Marek; komisař: Pražák Miloš; 1100 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr