A tým | Mattoni NBL - 30.05.2009 18:15-4.finále

Mlékárna Miltra Nový Jičín Mlékárna Miltra Nový JičínDomácí
74
82

Obhájili jsme titul Mistra České republiky, ale nebylo to jednoduché. Tři čtvrtiny utkání udával tón hry domácí Geofin. Nám se nedařila střelba ani zpod koše ani z perimetru. Domácím naopak, dávali koše po vniknutí do prostoru pod koš, stříleli úspěšně i za 3 body. A tak se pomalu rodilo překvapení. Zlom ale nastal v poslední čtvrtině. Domácí se dopustili čtyř ztrát míče, které jsme dokázali chladnokrevně potrestat a otočili jsme skóre z minus jedenácti na plus tři a soupeř se položil. Převzal po nás neúspěšnou střelbu, dopouštěl se chyb v obraně a to byla voda na náš mlýn. Muli Katzurin poslal do hry všech 12 připravených hráčů a všichni odvedli očekávaný výkon. Nejdéle si zahrál Lee (34,27), Benda (33,47) a Schilb (32,41), kteří se zasloužili o 51 bodů, Více než 10 dal ještě Jagodnik. U domácích, kteří vystřídali 11 hráčů, byl nejdéle na palubovce Ubilla (30,32), Reinberger (27,36) a Pospíšil (27,25). Šarovič odehrál jen 25,13 min, ale byl s 18 body nejlepším střelcem domácích. Statistiky ještě uvádějí, že domácí stříleli celkem 55 krát (31 za 2 body, 24 za tři body), my jsme stříleli 76 krát ( 57 za 2 body, 19 z perimetru). Úspěšnost Nového Jičína byla 43,60 %, úspěšnost Nymburka jen 40,78 %, trestné hody byly vyrovnané (80 a 79 %)
  Do utkání vstoupili lépe domácí a brzy vedli 6:0. Naše střelecké zápisy začal Benda a po dvou trojkách Leea, jsme v 5. min. otočili stav na 6:8. Od té doby se obě družstva střídala ve vedení a v první přestávce byli spokojenější domácí. Vedli totiž 22:20. Začátek druhé desetiminutovky byl pro Nymburk tragický. Za 2 min. se náskok Geofinu zvýšil na devět bodů. Pak teprve jsme dali první body . Jejich autorem byl Schilb a Slezák. Pak se hra znovu střelecky zklidnila, a do poločasu narostl náskok domácích o další 4 body (40:34). Další pohroma přišla na začátku druhého poločasu. Na první koš Panduly sice odpověděl Nečas, ale na začátku 25.min. byl stav hrozivý. Nový Jičín vedl 51:36, to je o 15 bodů. Nymburk zpřesnil obranu, ztížil tak střelbu svému soupeři a pomalu ukrajoval z náskoku Geofinu bodík po bodíku.
Do konce čtvrtiny se nám podařilo snížit vedení soupeře na devět bodů. Ale to ještě nebyl konec. Poslední čtvrtina začala pro nás dobře. Pandula ještě stačil odpovědět na koš Nečase, ale když hodiny ukazovaly čas 31,56 min poslal nás Lee do vedení (60:61). Bylo to po prvním vypíchnutí míče při útoku Geofinu a to se během dvou minut opakovalo ještě třikrát a vždy z toho rekrutoval rychlý protiútok zakončený buď donáškou Leea nebo smečí Schilba.  Nymburským fanouškům spadl kámen ze srdce. Hlavně zásluhou střelecké potence Schilba a Leea, kteří v poslední desetiminutovce nastříleli osmnáct bodů, kráčeli nymburští basketbalisté vstříc šestému titulu Mistra České republiky. Poslední čtvrtinu Nymburk vyhrál 31:14 a celý zápas o osm bodů 82:74.
Body: Šarović Robert 18, Pospíšil Zbyněk 15, Ubilla Emmanuel 12, Reinberger Štěpán 7, Hájek David 7, Walker Kenneth 7, Pelikán Rostislav 4, Pandula Dušan 4, Jurečka Luděk 0, Medek Roman 0, Gavlák Juraj 0 - Lee Arthur 22, Schilb Blake 17, Jagodnik Goran 14, Benda Petr 12, Slezák Pavel 5, Sokolovský Ladislav 4, Nečas Radek 4, Křemen Michal 2, Chán Aleš 2, Gray Justin 0, Tomaszek Robert 0, Venta Matej 0; střelba 3b.: 24/7:19/5; střelba 2b.: 31/17:57/26; TH: 23/19:19/15; doskoky: 33:43; chyby: 22:22; TCH: 28. Lee Arthur; čtvrtiny:  22:20, 18:14, 20:17, 14:31; rozhodčí: Dolinek Ivo, Vyklický Robert, Paulík Robert; komisař: Pražák Miloš; 1100 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur