A tým | Mattoni NBL - 07.10.2009 18:00

86
Karma Basket Poděbrady Karma Basket Poděbrady Hosté
46

Utkání proti Poděbradům odehrálo na každé straně oslabené družstvo. Našim chyběl Michal Křemen, který má problémy s třísly a na soupisce už není Hunter. Soupeř neměl k dispozici Pavla Beneše, kterého trápí zažívací potíže a také nebyl Tomáš Vyoral a dlouhodobě zraněný Kohout. Tak, jak slíbil trenér hostů Hercik, zapojili se postupně do zápasu všichni hráči a to včetně mladičkého Vurma (19 let - o 15 let mladší než kapitán Mužík). Trenér Katzurin vystřídal skoro všechny zdravé hráče, na palubovku se nedostal jen Valc.

Do utkání vstoupili naši hráči soustředěně v obraně a dobře v útoku. Vyrovnaných bylo jen úvodních pár minut do stavu 6:6, pak jsme šňůrou deseti bodů nastavili směr, kterým se bude zápas ubírat. Za pozornost v první čtvrtině stojí deset bodů Petra Bendy, který využil svou neomylnou střelbu ze střední vzdálenosti z přechodové fáze útoku. Petr měl po deseti minutách utkání střelbu 5/5. Jeho protějšek pod košem Steve Castleberry navázal na své výkony z minulého kola a dokázal se prosadit na útočné polovině z bezprostřední blízkosti koše. V průběhu první čtvrtiny se nám povedlo několik rychlých protiútoků, které jsme zakončili snadnými koši. Druhá čtvrtina byla bodově chudá a naše obrana byla ještě lepší než v první. Nedovolili jsme hostům ani dvouciferný počet bodů. Do šaten šli naši hráči s vedením 46:21. Počet obdržených bodů za dvacet minut odpovídal spíše jedné čtvrtině.

Po změně stran se změnil i obraz hry. Hosté třetí čtvrtinu dokonce o tři body vyhráli! Na našich dvanácti nastřílených bodech se z poloviny podílely trestné hody ze závěru hracího období. Jinak jsme se ani jednou nedostali do rychlého protiútoku a proti modré hrázi v postupném útoku jsme se nemohli vůbec prosadit. Naší největší chybou v ofenzivě bylo, že si často ukořistil míč jeden hráč a pak už ho do konce útoku nechtěl nikomu moc půjčit. Ještěže jsme v obraně pracovali podobně jako na začátku zápasu, i tak ale hosté dali nejvíce bodů ze všech čtvrtin. Poslední čtvrtina dala zapomenout na naše trápení z minulého hracího období. Obrana opět pracovala dobře, dokonce jsme několikrát nedovolili hostům vystřelit v časovém limitu pro postupný útok. Díky pár úspěšným trojkovým pokusům jsme také soupeři bodově hodně utekli. Celkový rozdíl 40 bodů se sice nevyrovnal rekordu Pardubic proti Vyšehradu z prvního kola Mattoni NBL, ale na první místo v tabulce nám to stačí.

Ještě stojí za to, zmínit se o 46 nastřílených bodech soupeře. Je to naše druhá nejlepší vizitka obrany v ligové historii. O jeden bod lépe jsme bránili na MDŽ (pro mladší ročníky 8.března) loňského roku. Soupeřem byl Kolín. Dnešních 46 bodů je v historických ligových tabulkách sedmý nejlepší výkon obrany. Mohl to být šestý, ale to by letos v prvním kole nesměly Pardubice dostat jen 43 bodů od Vyšehradu.

Body Nymburk: Lewis 18, Hanavan 16, Benda 14, Lee 13, Pumprla 7, Lenzly 6, Nečas 5, Slezák 5, Sokolovský 2
Body Poděbrady: Castleberry 18, Mužík 9, Stria 6, Horák 4, Rahsad 4, Nuber 3, Páleník 2