73
BK Prostějov BK Prostějov Hosté
68

Předvánoční drama

Pravděpodobně nejkvalitnější ale i nejdramatičtější utkání v tomto roce měli možnost vidět naši diváci v 18.kole Mattoni NBL. Prostějov přijel do Nymburka bez klíčového rozehrávače a týmu hostí se tato skutečnost projevila pozitivně. „Tým Prostějova se ještě více semknul a nám to ještě trochu přidalo v naší nekoncentrovanosti,“ poznamenal Jiří Zídek. Po celou dobu zápasu si nemohl ani jeden tým vydechnout a říct si, že má náskok, který by mu dával jistotu vítězství. Ani jednou se náskok žádného týmu nedostal do dvouciferného čísla.
Do zápasu jsme nastoupili myšlenkami pod vánočním stromkem a hosté díky podkošovým hráčům Pruittovi a Hanavanovi vedli 5:0. Vyrovnáno bylo na začátku 4.minuty, kdy jsme trefili třetí trojku ze tří pokusů. Tím úspěšným střelcem byl Křemen a bylo to už jeho druhá. Střelecky při chuti jsme byli ještě další minutu a půl a získali jsme šestibodový náskok. V té době to vypadalo na jednoduchý zápas. Soupeř si to však nemyslel a Beechunovou střelou zpod koše se jeho propad zastavil. Křemen už svou třetí trojkou navýšil už na 20:13, ale hosté postupně vyrovnali. Ve druhé čtvrtině jsme ztráceli ještě více. Půl minuty před koncem navyšoval Novák z trestného hodu na 38:31. Poslední zápis do listiny střelců měl Jagodnik a snížil na 33:38. Celý první poločas jsme nedokázali dobře pokrýt soupeřovy střelce. Jejich úspěšnost střelby 72% je neakceptovatelná z hlediska obrany. Prostějov jednoduše procházel clony, chyběl nám důraz, natažené ruce do trajektorie přihrávek a hosté často doskakovali nad hlavami našich hráčů. Jakoby nám chyběla vůle vyhrát.
O poločasové přestávce bylo v naší šatně rušno. Trenér Katzurin emotivně hráče navnadil do druhého poločasu. Vstup se nám povedl výborně. Po šňůře 10:0 jsme se dostali pět bodů před našeho soupeře. Hosté často ztráceli míče a až do úvodních vteřin 26.minuty nedali ani bod. V průběhu 26.minuty však skórovali dvakrát a my ani jednou, a tak se náskok zmenšil na jeden bod. Pak přišlo neuvěřitelných 70 vteřin Hurla Beechuma. Během tohoto času dal tři trojky. Většina z nich byla po těžkých střelách přes obránce. Ještě že jsme dokázali kontrovat alespoň po dvou bodech. Hosté se ujali vedení 51:49, ale nejlepší hráč zápasu Arthur Lee vyrovnal a za chvíli přidal Jagodnik další koš. Přesto nám nebylo souzeno začít poslední desetiminutovku s kladným skóre, protože Beechum trojkou upravil na 53:54. Na úvod poslední čtvrtiny se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a v polovině 34.minuty jsme vedli 60:59. Další dvě a půl minuty nedalo ani jedno družstvo bod. Po ztrátě míče Beechuma proměnil sólo výlet Lee a po další ztrátě Prostějova přidal tentýž hráč dvě šestky. Na konci 37.minuty proměnil Jagodnik velice důležitou střelu z dálky. Po ní jsme získali osmibodový náskok. Dvě minuty před koncem zápasu sice Prášil snížil na šest bodů košem s faulem a po chvíli předvedl Shaum Pruitt boxerské představení. Při souboji o míč odpískali rozhodčí při boji na zemi rozskok. Prostějovský pivot však v souboji pokračoval a trefil pěstí oko Radka Nečase. Svou ránu inkasoval i Petr Benda, který s Pruittem na počátku bojoval o míč. Rozhodčí to vyřešili oboustrannou chybou a protože se jim po krátké poradě nad hlavami objevily „parohy“ museli Priutt i Nečas do šaten. Dlouho trvalo než to oba pochopili. Ani jednomu se nechtělo. První odešel Radek a po chvíli se odporoučel také prostějovský hráč. Cestou převrátil koš na odpadky a ven z haly se dostal jen za asistence dvou svých spoluhráčů a části realizačního týmu. Situaci šla jistit i hlídka městské policie (viz video wmv majitelé Windows Vista - používejte FireFox). Po tomto extempore se zápas dohrál v klidu a domácí si oddechli, že jejich vítězná série nebyla přerušena.
Body: Lee Arthur 26, Křemen Michal 11, Benda Petr 10, Gray Justin 7, Nečas Radek 7, Jagodnik Goran 7, Tomaszek Robert 2, Venta Matej 2, Sokolovský Ladislav 1 - Beechum III Hurl Luther 25, Pruitt Shaum 14, Hanavan Ian Joel 7, Prášil Jaroslav 6, Novák Pavel 6, Vrubl Štěpán 6, Skibniewski Robert Józef 4, Krakovič Jakub 0, Mikulec Jakub 0, Toya David 0; střelba 3b.: 22/7:18/9; střelba 2b.: 41/22:37/19; TH: 16/8:5/3; doskoky: 28:25; chyby: 14:22; 5 chyb: 38. Hanavan Ian Joel; vyloučení: 39. Pruitt Shaum, 39. Nečas Radek; čtvrtiny: 23:23, 10:15, 20:16, 20:14; rozhodčí: Zachara Ivan, Vrážel Petr, Hartig Zdeněk; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 900 diváků;