A tým | Mattoni NBL - 28.10.2009

Sokol Vyšehrad Sokol VyšehradDomácí
47
96

Od zápasu se obecně očekávalo, že bude výjimečný svým skóre. Buď že počet obdržených bodů bude velice nízký, že neodolá rekord letošního ročníku Mattoni NBL, který je 111 bodů nebo že rozdíl ve skóre bude vyšší než vítězství Pardubic právě nad Vyšehradem (111:43). Nic z toho nebyla pravda a v prvních pěti minutách byli domácí povětšinou ve vedení. Naši basketbalisté hráli chladně, na půl plynu, vědomi si toho, že prohra nepřichází v úvahu. V první čtvrtině byl pověstný presing slabý a domácím se dařilo poměrně snadno přenést hru na útočnou polovinu. Během utkání jsme vyprodukovali 14 ztrát, které vyplynuly povětšinou z naší nesoustředěnosti. Hezkých basketbalových momentů a povedených útočných akcí bylo jako šafránu. Snad si je naši šetří na sobotní zápas proti Prostějovu.

První body zápasu padly po našem rychlém protiútoku, ale v zápětí jsme nechali Klimánka vystřelit trojku. Rozdíl ve skóre se pohupoval na obě strany kolem nuly a až v posledních čtyřech minutách to vypadalo, že hraje první s posledním. Zlepšená hra v obraně i útoku se přenesla do druhé čtvrtiny a prvních pět minut jsme vyhráli 12:1. Rozdíl ve skóre dosáhl dvaceti bodů (13:33) a do konce poločasu se už prakticky neměnil.

O poločase trenér Katzurin nezůstal v šatně moc dlouho, i když vytýkat by se asi dalo dost. Ve třetí čtvrtině naši dokázali, že mohou hrát ještě hůře než do té doby. V rozmezí tří minut nechali dvakrát trestuhodně vystřelit Michala Skořepu, který obě trojky dal a poté také nevysokého Jana Širokého. I když jsme i v této čtvrtině soupeře přehráli o sedm bodů, dostali jsme 18 a to bylo hodně. Nad týmem se už vznášel Damoklův meč mimořádného tréninku a v poslední čtvrtině jsme přeci jen zabrali a soupeře rozebrali o dvacet bodů (28:8).

Střeleckým lídrem zápasu se stal Petr Benda s 19 body a čtyřmi doskoky. Pod košem se dařilo Ianu Hanavanovi s 9 doskoky. Druhým nejlepším střelcem byl Pavel Slezák, který střílel velice přesně. Na straně domácích se mezi dvouciferné střelce dostal jedině Marek Šmůla.

Body: Šmůla Marek 10, Skořepa Michal 9, Zídek Tomáš 7, Široký Jan 6, Klimánek Ctirad 5, Hájek Martin 4, Kysela Jiří 3, Šmůla Petr 3, Kysilka Zbyněk 0, Mařík Lukáš 0, Starka Jan 0, Špička David 0 - Benda Petr 19, Slezák Pavel 14, Hanavan Ian Joel 12, Lewis Ronald 11, Křemen Michal 10, Ricci Philip 10, Lenzly Mike 8, Sokolovský Ladislav 8, Nečas Radek 2, Pumprla Pavel 2, Valc Petr 0; střelba 3b.: 20/5:20/9 střelba 2b.: 23/8:43/28 TH: 25/16:21/13 doskoky: 24:32 chyby: 22:21; 5 chyb: 25. Klimánek Ctirad; čtvrtiny: 12:21, 9:22, 18:25, 8:28; rozhodčí: Galajda Václav, Hruša Petr, Baloun Jan; komisař: Matějček Josef; 350 diváků; nejlepší hráč: Hanavan Ian (na tiskové konferenci byl uveden Pavel Slezák)