A tým | Příprava - 31.08.2016 16:00

tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball NymburkDomácí
92
USK Praha USK Praha Hosté
62

Komentář k zápasu

Do zápasové dvanáctky se tentokrát z tréninkových důvodů nevešel Tony Meier, avšak kouč domácích mohl pro toto utkání počítat s Jirkou Welschem, který v minulém utkání nehrál a také s americkým pivotem Ekene Ibekwem, který rovněž v minulém utkání přihlížel v civilu z lavičky. Jirka přidal svůj standardní spolehlivý výkon, který okořenil v první čtvrtině smečovaným košem. Jirkův způsob zakončení se líbil nejen divákům, kterých se i přes časný začátek zápasu sešlo solidní množství, ale také jeho spoluhráčům, kteří ho odměnili halasným jásotem. 

Ken Ibekwe nastoupil jako střídající hráč a hned při svém prvním vstupu ukázal, že nebude radno jen nechávat na trojkovém oblouku samotného. Do konce zápasu proměnil ještě jeden střelecký pokus z perimetru. Americký pivot byl platným hráčem i na doskoku nebo při střelbě z kratší vzdálenosti. „Na první zápas nepředvedl špatný výkon a byl jsem s jeho vystoupením vcelku spokojený,“ řekl na adresu nymburského pivota trenér Ronen Ginzburg. Spokojený s výsledkem byl i Martin Kříž: Zápas jsme dovedli do konce, který jsme chtěli. Vítězství o 30 bodů lze považovat jako úspěch, jen škoda, že jsme nedali poprvé stovku.“   

Utkání bylo na svém úvodu chudé na body. Skóre se až ve druhé části první čtvrtiny neochotně přehouplo u Lvů přes desítku přičemž hosté se do dvouciferných hodnot dostali až posledním košem čtvrtiny. I když se domácí snažili hrát rychle dopředu, hosté se dokázali rychle vracet, a tak nymburská družina útočila převážně do plných. Na obranné polovině však Lvi bojovali příkladně a hodně útoků USK končilo až v posledních vteřinách limitu pro postupný útok. To byla také jedna z příčin nízkého skóre prvních deseti minut zápasu. Hosté se v prvních šesti minutách drželi, dokonce i na chvíli vedli, ale pak se projevilo i střídání třemi fauly olepeného Bohačíka a domácí získali poprvé více než dvoubodový náskok. 

Druhou čtvrtinu odpálil trojkou Ibekwe a další tři přidal aktuálně nejlepší nymburský střelec Vojta Hruban. Počet nymburských bodů se rychle vyhoupl na třicet, a když se k tomu přidá i několik zisků na obranné polovině, nemůže vyjít nic jiného než výrazný rozdíl ve skóre. Ten se po Welschově smeči a Křížově rychlé otočce vyhoupl na 35:18. V 17.minutě po další trojce vedli domácí 42:25. Posledním košem prvního poločasu byla trojka Martina Peterky, šestá týmová ve druhé čtvrtině, která byla výsledkem time-outové porady na poslední vteřiny druhé čtvrtiny.
    
První body domácích přišly až po dvou minutách zápasu, když zpočátku nebyly úspěšné nájezdy Petra Bendy nebo Ekene Ibekweho. Posledně jmenovaný hráč ještě jednou ukázal, jakým trojkařem je a přidal i další body z blízkosti koše nebo střední vzdálenosti. S jedenácti body se průběžně stal druhým nejlepším střelcem domácích. Ve 26.minutě dosáhl rozdíl dvaceti bodů. Do konce třetí čtvrtiny mohli diváci ještě vidět pěknou přihrávku Howarda na smeč Ibekweho či vynikající přenesení hry Pavla Pumprly dlouho přihrávkou přes tři čtvrtiny hřiště na Martina Peterku pod košem. 

Ve čtvrté čtvrtině je pro historii vhodné zaznamenat velký potlesk Martinu Křížovi, který po třech neproměněných šestkách v prvním poločase skórovat z čáry trestných hodů dvakrát po sobě. „Po dnešku jsem se rozhodl, že je budu střílet jen na koši blíž do Nymburka a že v prvním  poločase trestné hody střílet nemůžu,“ smál se Martin, kterého fanoušci svým přístupem pobavili. „Šestky jsou o vlastní hlavě, ale diváci mě potleskem potěšili,“ poděkoval Kříž. Sedm minut před koncem po trojce Pumprly se rozdíl ve skóre už blížil třicítce (81:53) a jen o útok později byl stav 83:53. I když si domácí v dalším průběhu vytvořili náskok lehce přes třicet bodů, kombinovaná sestava s věkovým průměrem dvacet let, kde nejstarším hráčem byl Martin Kříž, doplněný dalšími Martiny Kolářem a Peterkou, s Matějem Svobodou a Edou Kotáskem, rozdíl ve skóre v podstatě udržela.  

Body: Hruban 19, Ibekwe 15 (6 doskoků), Kříž 13 (7 doskoků), Benda a Svoboda 9, Allen a Peterka 7, Welsch 4, Sant-Roos 2 (7 asistencí) – Madsen 12, Mareš Michal a Feštr 10, Bohačík 8, Svoboda a Šafarčík 7, Grunt 6, Křivánek 2, trojky: 19/8:27/8, TH 19/10:13/12, ztráty: 6:17, čtvrtiny: 17:11, 34:22, 21:17, 20:12.  
Sportovní centrum Nymburk

Sportovní centrum Nymburk

Adresa:
Sportovní centrum Nymburk
Sportovní 1802
Nymburk

GPS: N 50° 10' 40.893" E 15° 03' 33.201"

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.