A tým | Příprava - 07.09.2016 19:00

Stelmet Zielona Gora Stelmet Zielona GoraDomácí
67
82

Nymburští hráči pokračují na vítězné vlně. Také v dalším přípravném zápase, tentokrát proti polskému mistru Stelmet Zielona Góra, zvítězili po hladkém průběhu 82:67.

I když byli hosté unavení pětihodinovou cestou a čekal je papírově nejtěžší soupeř z dosavadních sparingů, podali v Polsku svůj doposud nejlepší výkon. „Bylo vidět, že nám těžší soupeř svědčí,“ konstatoval po utkání vedoucí týmu Vratislav Šístek. Jen v prvních pěti minutách byli domácí ve vedení o jeden, dva body, ale pak už kralovala nymburská obrana a solidní útok.

V prvním poločase zamkli hosté Zelenou Horu na pětadvaceti bodech, když slavila úspěch především pevná obrana, která přinášela i několik zisků a následných rychlých protiútoků. Na rozdíl od domácích si naši hráči v útoku velice dobře půjčovali míč. Kolektivní pojetí dokumentuje obrovský rozdíl v počtu asistencí. Zatímco domácí zaznamenali 9 finálních přihrávek, nymburští jich měli téměř třikrát více. Sedm zapsali Jiřímu Welschovi a Howardu Sant-Roosovi, po pěti Pavlu Pumprlovi a Vojtovi Hrubanovi. Snadnější koše po rychlém protiútoku se odrazily i v úspěšnosti střelby. Stelmet si musel vystačit s necelými 36% úspěšnosti střelby z pole, což je další důkaz kvality naší obrany, nymburští Lvi se prezentovali střelbou 44%.

Trenér Oren Amiel se snažil zapojit do hry všechny hráče v podobném časovém úseku. Všichni kromě Matěje Svobody odehráli více než deset minut, nejvíce Vojta Hruban necelých 27 minut. Střelecky se zápas vydařil Tony Meierovi, který za dvacet minut na palubovce zatížil konto soupeře 19 body. Tonymu pomohly hlavně trojky, kterých zaznamenal pět ze šesti pokusů. Velký rozdíl mezi oběma týmy byl v rozložení bodů mezi jednotlivé hráče. Oba dva týmy měly tři dvouciferné střelce, ale zatímco u hostů se do listiny střelců zapojilo všech jedenáct, domácím zůstala nula v počtu bodů u čtyř hráčů. Pravdou je, že hru domácích limitovala neúčast tří polských reprezentantů (Koszarek, Hrycaniuk a Zamojski) .

Body:  Florence 19, Moore 15, Vaughn 10, Gruszecki 7, Kelati 6, Batts 6, Zaitsev 4 - Meier 19, Hruban 16, Ibekwe 12, Sant-Roos 9, Peterka 8, Allen 7, Welsch 4, Benda, Pumprla, Kříž po 2, Svoboda 1, střelba za 2 body: 43/19 : 34/17, trojky: 24/5 : 27/10, TH: 22/14:29/18, doskoky: 41:40, čtvrtiny: 15:18, 14:20, 20:29, 22:21