A tým | Mattoni NBL - 08.11.2009 18:00

87
Mlékárna Miltra Nový Jičín Mlékárna Miltra Nový Jičín Hosté
65

Naši trenéři měli k dispozici kompletní kádr a kromě Valce také všichni zasáhli do hry. Naopak Nový Jičín přijel do Nymburka oslaben o dva hráče základní sestavy. V rekonvalescenci je Robert Šarovič a v USA se z narození svého syna raduje Corey Muirhead. Absence těchto dvou hráčů byla hodně patrná. Kenneth Walker bez svého parťáka Šaroviče nebyl ve své kůži, musel hrát na pozici čtyři a to mu nesvědčilo. Poměrně brzy si udělal čtyři fauly a ve třetí čtvrtině už nastoupil pouze na dvě minuty. Možná ale trenéru Cholevovi na palubovce nakonec tolik nechyběl, Ken totiž už za první čtvrtinu čtyřikrát ztratil míč, celkem pak za 17 minut chyboval šestkrát. Celý tým Nového Jičína se v Nymburce potýkal především se ztrátami. Dvacet devět ztrát je obrovské číslo a není proto divu, že jsme měli o 18 střeleckých pokusů více. Soupeř nedokázal vzdorovat naší nátlakové hře a dopouštěl se vynucených ztrát, ať už to byly těžké přihrávky, které jsme zachytili nebo přihrávky, které nezachytil nikdo a následně jsme z autu vyhazovali my. Dvakrát se hostům nepodařilo zužitkovat 24 vteřin pro postupný útok a jednom dokonce nepřešli půlící čáru do 8 vteřin, byť měli míč celou dobu v držení. Největší rozdíl v úspěšnosti střelby byl ve střelbě za tři body, z kratší vzdálenosti a čáry trestného hodu byla čísla podobná. Podobně vyrovnané byly doskoky a počet faulů. Vyšší rozdíl byl v asistencích.

Do utkání vstoupil soupeř poměrně dobře a dokonce se ujal vedení. Na začátku 3.minuty to bylo 4:8. Osmibodovou šňůrou jsme však vedení v zápase otočili na 12:8. Pěti body přispěl Arthur Lee (dvojka, trojka) a košem s faulem Radek Nečas. Hosté ještě na tento náš pokus rozhodnout v zápase našli protizbraň a dostali se před koncem první čtvrtiny do dvoubodového vedení. Poslední koš čtvrtiny dal Sanders z dálky, čímž nejen odpověděl stejnou mincí na koš Leeho, ale také vyrovnal průběžný stav na 21:21. Druhou čtvrtinu otevřel košem Ricci a následný tříbodový koš Lenzlyho byl odměnou za předchozí vypíchnutí míče Sandersovi. Až do 15.minuty jsme byli v nepatrném vedení my, ale pak přišla čistá jedenáctibodová šňůra z 28:26 na 39:26 (na konci 17.minuty). Soupeř třikrát neúspěšně střílel a třikrát ztratil míč. Naše obrana pracovala výborně a hráči hráli obětavě. V jeden okamžik leželi na hřišti čtyři naši hráči, jak se snažili vybojovat míč, který nebyl momentálně v držení ani jednoho týmu. Diváci museli ocenit především rybičku Phila Ricciho. Třináctibodový rozdíl se přenesl do druhého poločasu.

Třetí čtvrtinu, postrach našeho týmu, jsme zvládli dobře. V prvních třech minutách jsme vytáhli vedení až na dvaadvacet bodů (55:33). Na deset našich bodů odpověděl jednou šestkou Walker. Všechny ostatní pokusy o útok skončily buď ztrátou nebo neproměněným střeleckým pokusem. Naši hráči po tomto úseku zvolnili tempo a kontrolovali průběžné skóre zápasu.

Body: Sokolovský Ladislav 14, Lee Arthur 12, Lewis Ronald 10, Ricci Philip 10, Hanavan Ian Joel 9, Nečas Radek 8, Lenzly Mike 7, Pumprla Pavel 7, Křemen Michal 6, Benda Petr 2, Slezák Pavel 2 - Varnelis Nerijus 13, Walker Kenneth 12, Šteffel David 11, Hájek David 6, Pandula Dušan 5, Sanders Levell 5, Gavlák Juraj 4, Jurečka Luděk 4, Medek Roman 3, Pelikán Rostislav 2; střelba 3b.: 19/9:13/4 střelba 2b.: 43/23:31/17 TH: 17/14:24/19 doskoky: 24:26 chyby: 22:18; 5 chyb: 39. Hanavan Ian Joel; čtvrtiny:21:21, 24:11, 23:17, 19:16; rozhodčí: Vyklický Robert, Vondráček Marek, Lukeš Libor; komisař: Schödlbauer Jan; 550 diváků; nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav