A tým | Mattoni NBL - 11.11.2009 18:00

109
BK Breda & Weinstein Opava BK Breda & Weinstein Opava Hosté
49

Utkání s Opavou bylo jednodušší než se čekalo. Jedním z důvodů byla skutečnost, že trenéru Klapetkovi chyběli tři hráči základní rotace (Štec, Šiřina, Novák) a pouze na minutu a půl nastoupil Dygrýn. Opavští hráči vlastně bez křídelních hráčů neměli žádné střelce. Po určitou dobu sice hráli současně tři pivoti, ale neprojevilo se to ani na doskoku. Hosté měli velké problémy v útoku, velice často naráželi na naší obranu a ztráceli míče. Celkem se dopustili 35 ztrát, což jim vyneslo průběžné prvenství v této disciplíně. Nejvíce ztrát zaznamenali ve druhé čtvrtině – čtrnáct a díky tomu ji také prohráli nejvyšším rozdílem dvaadvaceti bodů (30:8). Při jedné ztrátě byl možná nejvíce překvapen Láďa Sokolovský, kterému zpoza koncové čáry přihrál Jakub Blažek do rychlého protiútoku. Asistenci však připsánu nemá. Láďa se na půlící čáře rozhlížel, zda ho někdo nepronásleduje, ale nikdo se za ním nevydal, a tak si náš kapitán mohl užít pěknou smeč.

Ve střelbě za dva body jsme byli velice úspěšní nejen četností (51), ale také úspěšností. Přibližně tři střely ze čtyř pokusů našly svůj cíl. U Opavy to bylo jen 44% při 29 pokusech. Střelba za tři body byla procentuálně stejná – 38% - jen naše četnost byla vyšší. Všechna čísla udávající počet střeleckých pokusů samozřejmě souvisejí s vysokým počtem ztrát. Se svou střelbou z perimetru asi nebyl spokojený Lenzly, který nedal ani jeden koš ze šesti pokusů. Na vysokém počtu nastřílených bodů (3.nejlepší výkon letos) se podíleli kromě Valce všichni hráči. Šest z nich mělo dvouciferný počet bodů, na straně Opavy to byli jen dva.

Ze statistických údajů zaujme poměr valorizačních bodů. Našich 151 bodů je třetím nejvyšším hodnocením týmu v letošním roce, naopak Opava s 22 body zaznamenala čtvrtý nejhorší výsledek. Vždyť i sám Ron Lewis měl na svém kontě o 7 bodů více. Dalším údajem, který stojí za zmínku, je našich 17 rychlých protiútoků.

Ještě jedna kuriózní situace se stala v první čtvrtině. Asi nejdelší čas na střídačce strávil Ondrej Šoška. Trenér Klapetek ho chtěl poslat na palubovku ve 4.minutě, dokonce na ní na chvíli vstoupil. Střídání nebylo povoleno, protože k avizovanému time outu se žádný z trenérů nepřihlásil, a tak hra neměla být přerušena. Ondra se vrátil na střídačku, aby vyčkal do dalšího přerušení hry. Hráči na palubovce ho asi mezi sebe nechtěli a hráli bez přerušení celých 5 minut! A kdyby se nezapočítalo „nedovolené“ přerušení hry, bylo by to 6,5 minuty! Viktora Cveka, který měl být Šoškou střídán, vysvobodil až v 9.minutě faul Nečase. V té době už bylo i na naší střídačce přeplněno. Na dvou místech seděli Ricci a Lenzly , za chvíli si k nim stoupl Slezák, po něm Hanavan a nakonec ve střídání došlo i na Sokolovského. V jeden okamžik vystřídalo sedm hráčů (5 našich a 2 z Opavy) a to od dob trénování Michala Ježdíka, který s oblibou střídal po celých pětkách, dlouho nebylo.

Skóre utkání otevřel hned z prvního útoku Benda, Čarnecký měl na ruce možnost dostat svůj tým do vedení, ale trojku nedal. Nakonec trojku dal Kratochvíl, ale to už jsme my měli na kontě 4 body. Ještě v polovině 2.minuty byli hosté blízko (6:5), ale pak se nůžky začaly rychle rozevírat. V 5.minutě jsme vedli o 11 bodů (18:7). Druhá čtvrtina byla pro hosty pohromou. Obrovské množství ztrát a neúčinná zónová obrana bylo vodou na náš mlýn. K náskoku jsme přidali dalších 22 bodů, když Opava nastřílela jen osm. Stejně úrodná byla i třetí čtvrtina, hosté se jen trochu polepšili ve střelbě a dali 12 bodů. Po třiceti minutách jsme vyrovnali dosud platný rekord v rozdílu skóre, vedli jsme o 51 bodů. V poslední čtvrtině jsme dali nejméně bodů a rozdíl ve skóre zaokrouhlili na přesnou kopu (pro mladší ročníky čtenářů na 60).

Body: Lewis Ronald 20, Ricci Philip 12, Pumprla Pavel 11, Hanavan Ian 10, Nečas Radek 10, Sokolovský Ladislav 10, Lee Arthur 9, Lenzly Mike 8, Slezák Pavel 8, Křemen Michal 6, Benda Petr 5, Valc Petr 0 - Šoška Ondrej 16, Čarnecký Michal 10, Cvek Viktor 9, Douša Daniel 7, Kratochvíl Jan 5, Vaňák Martin 2, Blažek Jakub 0, Dihel Jiří 0, Dygrýn Ondřej 0, Kupčík Jan 0; střelba 3b.: 21/8:13/5; střelba 2b.: 51/37:29/13 TH: 14/11:14/8 doskoky: 29:21 chyby: 13:14; čtvrtiny: 27:16, 30:8, 30:12, 22:13; rozhodčí: Paulík Robert, Znamínko Petr, Jedlička Jiří; komisař: Hlaváček Pavel; 400 diváků; nejlepší hráč: Pumprla Pavel