A tým | Mattoni NBL - 12.12.2009

83
Basketball Brno Basketball Brno Hosté
45

V zápase se musel trenér našeho družstva obejít hned bez 4 hráčů. Do dresu nebyl na lavičce převléknut kapitán Sokolovský, jehož nepustilo do zápasu zranění ze zápasu s Bambergem. Petr Vacl byl mimo Nymburk. Radek Nečas byl připraven nastoupit, ale trenér Katzurin nakonec dal přednost doléčení palce ruky a podobně na tom byl i Ian Hanavan. Také u něho dostalo přednost zdraví. Soupeř měl k dispozici plnou soupisku.

Utkání bylo odlišné v prvním a druhém poločase jako den a noc. Z našeho pohledu spíše škaredá noc a slunečný den. Brno vyrukovalo s agresivní obranou a jeho hráči hráli hodně na tělo. Bylo vidět, že motivace do zápasu proti Nymburku jim opravdu nechyběla. V některých momentech se na palubovce i trochu zablesklo, ale Ricci ustál jeden ze soubojů pod brněnským košem se stoickým klidem. Ve druhé čtvrtině jsme lépe bránili, například Reinberger, který za první čtvrtinu dal 10 bodů, si ani neškrtl a proměňovali jsme lépe útočné akce. Přesto jsme stále nechávali hostujícím pivotům pod košem dost možností pro útočné doskoky.

Ve druhém poločase se možná hosté nestačili divit. Jejich ztracené míče přibývaly rychleji než počet vstřelených bodů a štěstím pro ně bylo, že ve třetí čtvrtině se nám nedařilo v útoku jako v poslední, to by je neminula stovka. Za třetí čtvrtinu měli hosté 10 ztrát, a tak se dlouhý čas vůbec nedostali ke střele. Pokud se snažili dostat míč do větší blízkosti koše, semlela je naše obrana a po souboji jsme vyráželi my do protiútoku. Hostující hráči dali první koš až po více než sedmi minutách a do konce čtvrtiny přidali ještě další dva. Ve třetí čtvrtině jsme se bohužel ani my neubránili několika ztrátám a nepřesné střelbě, proto bodový účet třetí desetiminutovky dosáhl chabých dvaceti bodů. Čtvrtá čtvrtina měla podobný rámec jako třetí jen s tím rozdílem, že naše akce v útoku byly dotažené až do konce. Naše rychlé protiútoky byly zakončovány efektními smečemi – jednou rukou Pumprla nebo Lewis, dvěma rukama pozadu Ricci. Hosté nestíhali a s rostoucím skóre přibývaly i neshody mezi hráči. Trenér Svoboda poslal na palubovku mladého divocha Drču. Ten se na palubovce ohřál jen necelé tři minuty a byl střídán. Frustrace ze tří ztracených míčů, přičemž za všechny nemůže, způsobila jeho teatrální odchod na střídačku. Nejprve okusila jeho nohu lavice střídačky, potom kabely ovládající ledboardy a krycí molitan se také na chvíli odloupl z konstrukce. Cestou do šatny pocuchal jednu nezbrannou kytičku a také dveře schytaly pár úderů rukou. Ovšem nepůsobil tak nebezpečně a z nikým se nechtěl prát jako před rokem Pruitt z Prostějova. Brno dalo první své body poslední čtvrtiny už po necelých dvou minutách, když Meno proměnil jednu šestku, na koš ze hry hosté čekali stejně jako v třetí čtvrtině do 8.minuty. Opět dali tři koše, přičemž poslední padl jen vteřinu před koncem zápasu.

Brno skončilo zápas podobně jako v prvním utkání výrazným bodovým rozdílem. Jejich nejlepším hráčem byl Peter Sedmák. Jako jediný docílil dvojciferný počet bodů (12) i valorizačních bodů (10). Ze všech hráčů soupeře měl nejjistější střelbu za dva body, přidal jednu trojku a doskočil 4 míče. Boris Meno s 9 valorizačními body, byl druhým nejlepším hráčem Brna a těžil především ze získaných faulů. Měl jich na svém kontě 7, ale při úspěšnosti trestných hodů (8/3) to byla spíše naše výhoda. Boris nebyl nebezpečný ani střelecky (z pole 11/2). Na opačném konci s valorizací –10 se krčil Jiří Černošek, s –7 Holanda a –5 Drča. Není proto divu, že celková valorizace Brna dosáhla pouhých 9 bodů. Naši hráči si připsali o sto čtyři valorizační body více. V mínusu zůstal překvapivě Arthur Lee. On si je ale určitě šetřil na zápas proti Bambergu. Lídry se tak stali Lewis a Ricci. Oba dva předváděli oku lahodící dunky. Riccimu chyběl jeden doskok do double-double. Zdá se, že jeho parádní disciplínou budou bloky, v tomto zápase statistici zaznamenali čtyři. Na své si přišel Pavel Pumprla. Poprvé za nymburské angažmá strávil na palubovce více než třicet minut. Upozornil na sebe jednak dvěma dunky, ale také sedmi doskočenými míči, blokem a třemi zisky. Ovšem přeborníkem v počtu získaných míčů byl Michal Křemen, celkem sedmkrát obral soupeře o míč a tím je společně s Lawrencem (PRO) a Mitchellem (OVA) na prvním místě v Mattoni NBL. Michal je úplně nejlepší, protože ostatní dva hráči strávili v rekordních zápasech na palubovce více času než naše křídlo.

body: Lewis Ronald 24, Ricci Philip 22, Pumprla Pavel 14, Lenzly Mike 9, Křemen Michal 5, Slezák Pavel 5, Benda Petr 4, Lee Arthur 0 - Sedmák Peter 12, Reinberger Štěpán 10, Meno Boris 7, Gajdošík Daniel 6, Vrubl Štěpán 4, Černošek Jiří 2, Holanda Jiří 2, Šustek Tomáš 2, Drča Miloš 0, Majerík Peter 0, Norwa Michal 0, Sismilich Vladimír 0; střelba 3b.: 15/4:14/3, střelba 2b.: 45/26:45/16, TH: 27/19:10/4, doskoky: 37:28, chyby: 16:21; čtvrtiny: 17:18, 22:14, 14:6, 30:7; rozhodčí: Macela Miroslav, Znamínko Petr, Kučera Stanislav; komisař: Šantrůček Zdeněk; 250 diváků; nejlepší hráč: Lewis Ronald