A tým | Mattoni NBL - 17.12.2009

95
Sokol Vyšehrad Sokol Vyšehrad Hosté
34

Utkání proti Vyšehradu se hrálo v předvánočním rytmu. I když naši hráči nehráli určitě s Eurocupovou intenzitou, nebyl soupeř schopen především v útoku nic vymyslet. Po první čtvrtině bylo jasné, že jediným, o co se hraje, bude překonání nějakého rekordního zápisu v historii Mattoni NBL. Po čtyřiceti minutách se to nakonec povedlo minimálně ve dvou statistických údajích. Od roku 1998 zatím nikdo svému soupeři nenastřílel méně než 34 bodů. Našim výkonem v obraně jsme překonali dosud platný rekord z 7.ledna 2000, kdy BVV Brno porazilo doma Ostacolor Pardubice 85:37. Byl u toho v dresu Brna také Radek Nečas, který tehdy dal 11 bodů. Radek byl úspěšný i v tomto zápase, protože získal double-double za 12 bodů a 10 doskoků. S valorizací 24 bodů byl nejúspěšnějším hráčem našeho týmu. MVP zápasu však byl vyhlášen Michael Lenzly pravděpodobně díky čtyřem asistencím a pěti získaným míčům. V našem týmu řádil také Pavel Pumprla – 13 bodů (střelba za 2 body 5/5, 6 doskoků, 4 získané míče) a 23 valorizačních bodů. Nejdelší časový úsek v lize odehrál Petr Valc (9,5 minuty) a v jeden okamžik se chvíli bránil s Markem Haffnerem, se kterým nastupuje v B-týmu Nymburka.

V týmu našeho soupeře nezískalo moc hráčů kladné valorizační body. Do plusu šli jen Klimánek (8 bodů),  Skořepa (5 bodů) a další 3 hráči získali dohromady 4 body. Celková valorizace byla mínus 6 a tak špatnou zatím neměl v letošním ročníku žádný tým. Dokonce záporné hodnoty se od roku 1998 dostal tým pouze jednou a to v roce 1998, 3.října. Shodou okolností to byl Vyšehrad v zápase s USK Praha, ve kterém prohrál 39:92. Poměr valorizačních bodů byl 104:-1.

Utkání v Nymburce bylo vyrovnané do konce druhé minuty. Dokonce i průběžný stav zápasu byl vyrovnaný 4:4. Potom už naši hráči soupeře nepustili vůbec do skórování a první čtvrtina skončila rozdílem 25 bodů (29:4). Hosté ze utápěli ve ztracených míčích a za prvních deset minut jich bylo sedm. Trenér Ulrych střídal poměrně často a hledal, kteří hráči budou schopni přejít půlku a pod košem nevymyslet něco jiného než odevzdat míč do našich rukou. Velkým štěstím Vyšehradu bylo, že si naši často dávali přednost v zakončení a ne vždy vybrali toho nejvhodnějšího střelce. Také ve druhé čtvrtině přibývaly na straně Vyšehradu ztracené míče rychleji než body a opět jen díky naší trojkové střelbě 4/0 nebylo ještě hůř. Vyšehrad po 4 bodech z prvních deseti minut přidal ve druhé dva body a dohromady jich bylo šest. Poločasové vedení 48:10 bylo jednoznačným důkazem, kdo je na hřišti pánem.

Ve třetí čtvrtině začali hosté více využívat hru podkošových hráčů a především Skořepa se třikrát bodově zvýraznil. Díky tomu dopadla třetí čtvrtina pro hosty nejpřijatelnější .V poslední čtvrtině se už neudálo nic podstatného. Vyšehrad opět nedal více než deset bodů, přidal však jen 2 ztracené míče a to především proto, že naše obrana už nebyla tak agresivní jako na začátku utkání.

Body: Hanavan Ian Joel 14, Pumprla Pavel 13, Nečas Radek 12, Křemen Michal 10, Ricci Philip 10, Slezák Pavel 10, Benda Petr 9, Lee Arthur 9, Lenzly Mike 6, Valc Petr 2 - Klimánek Ctirad 11, Skořepa Michal 11, Kysela Jiří 4, Lipold Ondřej 4, Šmůla Petr 3, Haffner Marek 1, Dvořák Martin 0, Hájek Martin 0, Kysilka Zbyněk 0, Mařík Lukáš 0, Šmůla Marek 0; střelba 3b.: 20/4:19/1, střelba 2b.: 50/33:43/11, TH: 25/17:15/9, doskoky: 45:36, chyby: 15:21; 5 chyb: 40.Klimánek; čtvrtiny: 29:4, 19:6, 23:16, 24:8; rozhodčí: Vondráček Marek, Znamínko Petr, Baloun Jan; komisař: Hlaváček Pavel; 150 diváků; nejlepší hráč: Lenzly Mike