34

Názory po utkání

Jan Ulrychtrenér Vyšehradu
Jan Ulrych

Chtěl jsem utkání motivovat tím, abychom nedostali stovku a dali více než padesát. Z konečného výsledku je jasné, že se nám to povedlo na polovinu. Více mě mrzí, že si nevážíme toho, že můžeme hrát s  týmem jako je Nymburk. Někteří hráči jakoby v prvním poločase vůbec nechtěli hrát, jít do nějakého nasazení a to je pro mě velmi negativní zjištění. Po prvním poločase to vypadalo na blamáž a ve druhé půli jsme, za přispění menší koncentrace domácích (hlavně ve třetí čtvrtině), utkání dovedli k nějakému lepšímu výsledku než to o poločase vypadalo. Jediné pozitivum je, že jsme ve dvou zápasech nedostali od Nymburka stovku.

Častým střídáním na začátku jste se snažil hráče vybičovat?

Hlavně jsme hledali rozehrávače, který přejde půlku. Měli jsme moc ztrát na rozehrávce. Po každé chybě jsem se snažil vystřídat hráče, který byl na rozehrávce. Tam jsme měli ohromné slabiny.

Jen dva hráči dali více než deset bodů. Nechyběl vám bodový příspěvek těch ostatních?

Chyběl mi příspěvek ostatních, ale upřímně, na ně to bylo trošku moc. Jsou to hráči, kteří nemají moc zkušeností s basketem takové úrovně.

Před utkáním jste říkal, že budete hodnotit hlavně obranu. Nymburk nedal stovku, jste spokojený?

To jsou jen hry s čísly. Kdyby Nymburk nehrál v prvním poločase čtyři minuty na Valce a ve druhém poločase to samé, tak by nám asi stovku dal. Pro nás bylo negativním zjištěním, že jsme nebojovali, že jsme zklamali….. Myslel jsem si, že si takového zápasu budeme více vážit.

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin
Do zápasu jsme šli jako jasní favorité a svou úlohu jsme splnili. Hráli jsme dobře v obraně a myslím, že jsme fanoušky potěšili i pár hezkými akcemi a zpříjemnili jim tak předvánoční čas.
Michal Křemenhráč Nymburka
Michal Křemen
Nebyla škoda hrát takový zápas?

Asi byla. Myslím, že to ani pro jeden tým nemělo velký význam. Kdybychom měli volno bylo by to lepší.

Cítili jste po utkání v Bambergu únavu?

Nepodali jsme optimální výkon, ovšem nebylo lehké ani najít motivaci.

Jste spokojeni s obranou?

V prvním poločase jsme bránili dobře, ve druhé jsem už pod dojmem jasného vedení polevili.

Nedali jste ani jednou stovku?
U nich v hale se nám nehrálo úplně dobře, tam jsme se trápili. Dneska to bylo způsobeno předvánoční dobou. Myslím, že až sem přijedou před play-off, už je to nemine.
Philip Riccihráč Nymburka
Philip Ricci

Právě proto, že hrajeme s posledním celkem ligy a do toho máme před sebou vánoční pauzu, jsme věděli, že musíme být koncentrovaní, abychom nezklamali naše fanoušky. I když je soupeř slabší než vy, musíte v sobě vzbudit soutěživost, aby jste odvedli dobrý výkon.
Mysleli jste už na odjezd domů na svátky?
Nebudu lhát a přiznám, že já ano, stejně tak jako všichni ostatní. Nicméně když potom vkročíte na hřiště, přestanete o tom přemýšlet a soustředíte se jen na zápas.

Pavel Pumprlahráč Nymburka
Pavel Pumprla
Byl to nejnudnější zápas ze všech 19.kol?

(úsměv) Trochu se to dalo čekat. Bohužel Vyšehrad hraje Mattoni NBL s rozpočtem srovnatelným s první ligou. Hráči byť jsou talentovaní, nikdo z nich nemá zkušenosti s ligou a je to na jejich hře hodně znát. Tady se hraje těžko jiným soupeřům, natož týmu, který ještě nevyhrál.

Co se dá dělat, abychom zápas úplně nevypustili?

To je o každém jednotlivci. Já osobně si uvědomuji, že kdybych nehrál na sto procent, hrozí mi zranění. Proto největším dnešním úspěchem je to, že se nikdo nezranil.

Co jste od tohoto zápasu očekávali?

Báli jsme se, abychom si před těmi pár diváky neuřízli nějakou ostudu. Myslím, že jsme jim ukázali v prvním poločase dobrou obranu. Zdálo se, že fanouškům bylo Vyšehradu trochu líto a že jim přáli alespoň těch deset bodů za poločas.

Co se změnilo ve třetí čtvrtině?

Soupeři si asi v šatně řekl, že horší už to být nemůže. Začali hrát více na koš. Po tom, co jsem viděli, že nejsou schopni se trefit do koše, i když jsou sami, jsme i my polevili.

Mysleli jste na rekord ligy?

Jediné, co jsem věděli, že zatím nejméně bodů dostal Nymburk od Kolína v minulé roce. To bylo, myslím, 45. O ničem jiném jsme nepřemýšleli.

Michal Skořepahráč Vyšehradu
Michal Skořepa

Věděli jsme, že Nymburk prohrál utkání v Bambergu a bylo jasné, že si bude chtít spravit chuť. Dneska, i když hráli jen na 60-70%, ukázali, co je to evropský basketbal. Družstva ze spodku tabulky s tím májí obrovské problémy. Nám vybouchla rozehrávka. Tahle soutěž bez kvalitního rozehrávače, který předribluje půlku se dá těžko hrát. Až třetí čtvrtina ukázala, jak jsme měli hrát celé utkání.

Co jste ve třetí čtvrtině zlepšili?

Přestali jsme se bát. O poločase jsme si řekli, že horší už to být nemůže. Z některých hráčů spadl nějaký blok. Konečně jsem si nahráli a vznikly přesilové situace.

Co vám osobně takový zápas dal?

Zápas s Nymburkem je pro mě svátek a každý bod, který proti nim dám je o to cennější.

Jedenáct bodů je tady dobrý výsledek?
Kdybych je dal v prvním poločase, tak je to super!
Ctirad Klimánekhráč Vyšehradu
Ctirad Klimánek

Pro mladé kluky to byla veliká zkušenost, hráli proti svým vzorům. V prvním poločase bylo vidět, že se toho báli a ve druhém byli schopni alespoň něco zahrát a nebyla to taková ostuda, jak to po prvních dvaceti minutách vypadalo.