A tým | Kooperativa NBL - 24.05.2018 18:00

BK Opava BK OpavaDomácí
73
tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball Nymburk Hosté
114

Komentář k zápasu

Žádné komplikace jsme nepřipustili a po dalším výrazném vítězství 114:73 jsme ovládli celou finálovou sérii 2:0. Na konci zápasu číslo dvě jsme mohli popatnácté zvednout nad hlavu trofej pro vítěze Kooperativa NBL.

 

Už hodinu a půl před zápasem ze všech koutů Opavy vycházeli žlutě odění fanoušci, nějací přijeli i z nedaleké Ostravy. Pravda, z Ostravy přijela i početná skupina, která měla svého favorita v černém dresu hostů. I když nebudeme jmenovat, všichni tušíte, že Boči pochází z Ostravy. Pár minut před začátkem zápasu to v hale vypadalo jako na řepkovém poli. Klobouk dolů za jednotné barvy i těch, kteří nepatřili do grupy kolem paní Sabiny, která bubnem přidávala další decibely do už tak hodně hlučné atmosféry.

 

Chvíli před zápasem už skoro nebylo slyšet vlastního slova. Opaváci slibovali žluté peklo… žlutí byli a dokonce zařídili i pekelné vedro v hale. V dusné atmosféře však chyběli naši fanoušci, ti se však do slezské metropole v okamžiku zahájení zápasu ještě kodrcali autobusem, když jim cestou házela dopravní omezení červené semafory do cesty. Přijeli až v průběhu 9. minuty a nemohli tak na vlastní uši slyšet, jak po první trojce Dardana Berishy přes ruce Martina Gniadka opavské peklo na chvilku přešlo do volume šumícího třtinového pole. Probudila je střela Radima Klečky podobná té, kterou Opava postoupila v posledním zápase proti Pardubicím. Ještě větší rozruch přinesla trojka Dragouna. Pak nakopl vrtuli Dardan Berisha a dvěma průniky jsme odskočili na rozdíl 9:5. Při druhém koši byl Dardan faulován a zastavil se až o kameramana pod košem, kterém jeho náčiní povalil na zem. Nikomu se nic nestalo, dokonce i záběry z této kamery byly dodávány do éteru jako před tím.

 

Dění na palubovce ovládly průniky do koše a po jednom z nich od Martina Kříže jsme vedli 13:7. Opava poslala k obruči dva projektily z perimetru. Úspěšné nebyly, zato ten Martina Peterky ano a za stavu 16:7 si vzal trenér Czudek první oddechový čas, při kterém nabádal hlavně k obraně. V prvních pěti minutách, za stavu 7:18 byl k vidění obrovský rozdíl v úspěšnosti střelby - Opava 30%, my 73%. Domácí se i nadále trápili se střelbou z dálky, na naší straně se připomněl Kříž další trojkou. Další tři trojky, z celkového počtu šesti za první čtvrtinu dodal Pampi, Vojta a zase Vojta, tentokrát z místa za deskou. Nejen střelba z perimetru, ale i chytrost v útoku a excelentní přihrávky dodávaly našemu výkonu glanc. Stav po první čtvrtině 20:34 byl a zároveň nebyl překvapením. Určitě se čekalo, že Opava nás nebude chtít pustit do snadných zakončení a to se překvapivě nestalo. Naopak výše rozdílu nebyla překvapivá, protože plně odpovídala rozložení sil na palubovce.

 

V prvních dvou minutách jsme pokračovali ve výborné hře a rozdíl se už skoro otřel o dvacítku (20:38). Luděk Jurečka sice trojkou snížil ztrátu, ale po šesti sekundách Opava inkasovala z rukou Kendricka také trojku. Když po chvíli zůstal Pampi pod košem úplně sám, vzal si domácí kouč další oddechový čas. Čtyřicet tři body za 12,5 minuty nebyla dobrá vizitka obrany domácích. Jenže to nebyla ještě konečná. Proti naší obraně se nedokázali domácí prosadit a navíc se nevedlo Opavě ani na doskoku. Problémy pod košem Opavy se projevovaly i na doskoku po druhém neproměněném trestném hodu. V utkání jsme dokázali tuto situaci vyřešit podobně dokonce třikrát.

 

Po luxusní přihrávce Gena na Krojce a odvážném průniku Dardana jsme vedli 49:23 a po necelých 15 minutách utkání už jsme měli na kontě půl stovky bodů. Geno cvičil obránce jak ve školce a i když Opava dala dvě trojky, rozdíl byl stále hluboký jako Hranická propast. Chvíli před koncem prvního poločasu dosáhl až na třicet bodů (29:59). V posledních dvou minutách druhé čtvrtiny jsme malinko polevili a Opava se „dotáhla“ na 21 bodů.

 

Prvních šest minut třetí čtvrtiny dalo v podstatě definitivní odpověď, kdo bude v Čechách, na Moravě i ve Slezsku králem už po dvou zápasech. Když skóroval Vojta Hruban, svítilo na ukazateli skóre 45:81. Rozdíl 36 bodů odpovídal dění na palubovce. Domácí, ač stříleli na důvěrně známé koše, ty jejich pozdravy odmítaly. Vlček s Dragounem sice ještě zvedli prapor, který už však byl notně pošlapaný a před poslední čtvrtinou upravili na 56:89.

 

Před poslední čtvrtinou tak byla ve vážném ohrožení stovka námi nastřílených bodů. Závěrečných 10 minut čistého času přineslo především čekání na konec zápasu, ale okořenili jsme ho několika pěknými akcemi, jako smeč Alexe přímo z útočného doskoku nebo dopich Martina Kříže, kterým si ve finále vytvořil double-double. Poslední kilo za kilo v letošní sezoně bude platit Boči, když bezprostředně po Šiřinově trojce odpověděl snad během pěti sekund. Nakonec jsme do koše Opavy nasoukali podruhé 114 bodů. K velké radosti Gena se za dva body trefil i Martin Kolář, který nastoupil na poslední čtyři minuty. Když dal Martin poslední bod našeho týmu, už se začala rozdávat mistrovská trika…

 

Body: Bujnoch 13, Klečka a Gniadek 11, Dragoun, Kvapil a Jurečka 7, Kouřil a Vlček 5, Bukovjan 4, Šiřina 3 -  Kříž 17 (10 doskoků), Hruban 16, Berisha 15, Barac a Pumprla 14, Peterka 12, Bohačík 9, Davis 6, Ray 5, Lawrence 2 (8 asistencí), Kolář a Vyoral 2, střelba za 2 body: 34/18:50/35, trojky: 36/9:24/9, TH: 22/10:26/17, doskoky: 37:49, asistence: 23:27, ztráty 17:12, zisky: 9:5, fauly: 23:21, čtvrtiny: 20:34, 20:27, 16:28, 17:25

 

MVP finálové série: MARTIN KŘÍŽ!!


Hala Opava

Hala Opava

Adresa:
Hala Opava 
Žižkova 8
Opava
(Městské sady)

Kapacita: 2898 sedadel
www.hala-opava.cz

GPS: 49°56' 58,59" N ; 17°53'05,77" E

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.