A tým | Příprava - 20.09.2018 17:45

KK Sixt Primorska KK Sixt PrimorskaDomácí
76
82

Naši hráči sehráli na břehu Jaderského moře první zápas v kompletním složení. Soupeřem jim byl vloni bronzový tým slovinské ligy KK Sixt Primorska Koper. V poměrně vyrovnaném utkání jsme na konci slavili úspěch vítězstvím 82:76.

„Byl to klasický první zápas se spoustou chyb. Dopustili jsme se velkého počtu ztrát, udělali jsme hodně špatných rozhodnutí. Zápas jsme tak nějak zvládli, vyhráli jsme, i když pro nás není výsledek nijak podstatný,“ shrnul stručně přípravný zápas #6 Vojtěch Hruban. Naši hráči v něm nastoupili, jak je u Oren Amiela typické, na 12 až 24 minut, jen Filip Novotný zatím naskočil pouze na půl minuty. Nejdelší čas odehrál Martin Kříž, nejméně Geno Lawrence.

Velký rozdíl mezi oběma týmy byl v tom, v jaké fázi přípravy byli oba soupeři. Zatímco Primorska finalizovala svou přípravu před prvním ligovým zápasem příští týden, naši se v podstatě sešli k prvním utkání. „Oni věděli přesně, co mají hrát, a my jsme byli někdy maličko ztracení,“ glosoval Vojta Hruban. Nebylo divu, že domácí během první čtvrtiny vedli 18:9. Navíc po dlouhé cestě ve středu do Zreče a dalších více než dvou hodinách před zápasem do Koperu, jsme se nemohli dobře rozběhnout. Ještě do konce první desetiminutovky jsme se dostali na dostřel 18:14. Ve druhé čtvrtině spolupráce tolik nevázla a v zápase jsme převzali iniciativu. Především prvních pět minut bylo výborných. Vyhráli jsme je 13:5 a dostali jsme se do vedení. Za další dvě minuty jsme ho ještě navýšili na 34:27, ale trenér domácích time outem naši snahu zabrzdil. Když pak na konci prvního poločasu proměnil nejlepší střelec domácích Šiško těžkou střelu, vedla Primorska 41:40.

Ve druhém poločase jsme se konečně trochu lépe rozběhli, přenesli rychleji hru na útočnou polovinu a pomalinku jsme rozevírali nůžky rozdílu. Několika rychlými protiútoky jsme posunuli skóre ve čtvrté čtvrtině až na rozdíl 14 bodů (76:62). „Chvílemi jsme dokázali vyběhnout do rychlého protiútoku a zakončit jednoduchým košem, ale ještě to nebylo tak, jak bychom si přáli. Trochu vázlo zakončení, když jsme několik přesilových situací nedotáhli do bodového konce. Obrana byla o něco lepší než útok. I když jsme dali docela dost bodů, útok skřípal,“ přidal k hodnocení Vojta Hruban. Domácí ještě v posledních minutách zabojovali o výsledek, dokázali čtrnáctibodové manko stáhnout na konečných 76:82 pro nás.

Body: Šiško 21, Čakarun 18, Marinkovič 11, … Bohačík 14 (trojky 3/3), Smith 11, English 11 (trojky 4/3, 5 asistencí), Davis 10 (doskoky 6), Kříž 9, Peterka 8 (6 doskoků), Pumprla 8, Vyoral 7, Hruban 4, střelba za 2 body: 38/22 : 37/19, trojky: 26/4 : 24/10, TH: 33/20 : 20/14, doskoky: 38:41, asistence: 21:25, ztráty: 17:23, fauly: 26:27, body z druhé šance: 7:12, body z rychlého protiútoku: 13:24, body zákl.pětky/střídajících: 60/16 : 24/58, čtvrtiny: 18:14, 23:26, 13:19, 22:23