A tým | Příprava - 23.09.2018 18:00

KK Krka Novo Mesto KK Krka Novo MestoDomácí
68
84

Ve druhém utkání během soustředění ve Slovinku jsme díky výrazně lepší poslední čtvrtině porazili loňského vicemistra slovinské nejvyšší soutěže KRKA Novo Mesto na jho palubovce 84:68, když po třiceti minutách byl stav 56:55 pro nás.

První tři čtvrtiny byly hodně vyrovnané. Naše vedení se v 18.minutě jednou přehouplo do dvouciferné hodnoty, domácí vedli nejvíce o sedm v polovině třetí čtvrtiny. O vyrovnanosti svědčí i výsledky prvních tří čtvrtin. První a druhou jsme vyhráli 19:18 a třetí jsme prohráli 18:19. „Měli jsme problémy na útočném doskoku, protože jsme hůře odstavovali hráče soupeře na doskoku,“ vysvětlil těžkosti pivot Martin Peterka, na konci společně s Vojtou Hrubanem a Alexem Davisem nejlepší střelec našeho týmu. Na vině byli somatické vlastnosti domácích pivotů, kteří byli mohutnější než naši. A možná právě tato vlastnost stála nakonec za naším jednoznačným vítězstvím v poslední čtvrtině, kdy jim došla energie.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale na zem je vrátil dvěma trojkami Vojta. V první čtvrtině byli delší čas ve vedení domácí, ale protože jsme poslední dva koše v řadě na konci dali my, přenesli jsme si do druhé desetiminutovky jednobodový náskok. Na konci 18. minuty jsme vedli 38:28, když se body staral především Vojta Hruban (šest v řadě). Hloupé chyby v posledních dvou minutách a dvě trojky domácích stály téměř za vyrovnáním.

Domácí pokračovali ještě v prvních třech minutách druhého poločasu ve stejném duchu, jako skončili první a dohromady šestnáctibodovou šňůrou otočili skóre zápasu. Po téměř šesti minutách bodového sucha se trefil Boči a zavelel k obratu. Rychle to nešlo. Trvalo dalších pět minut, než jsme se sedmibodového manka zbavili. „Ve druhém poločase jsme zlepšili doskok a zrychlili přechod do útoku. Domácí přestávali stíhat,“ poznamenal Martin Peterka. Ten společně s Pavlem Pumprlou v poslední čtvrtině přidal 6 bodů a podílel se nemalou měrou na vítězství v této části zápasu v poměru 28:13. Možná mohl Martin přidat ještě nějaké body, ale necelé tři minuty před koncem mu rozhodčí odpískali 5. faul. „Po dlouhé době jsem se vyfauloval,“ usmíval se po utkání Martin, který ještě vidí určitě problémy ve spolupráci: „Stále se sehráváme. Je vidět, že jsme neměli spolu moc tréninků a asi to bude ještě chvilku trvat.“

Body: Lalić 16, Lapornik a Marinelli po 13, … Hruban, Peterka a Davis po 12, Smith a Pumprla 11, English 10, Kříž 8, Bohačík 6, Benda 2, trojky: 6:8, TH: 33/24 : 25/20, čtvrtiny: 18:19, 18:19, 19:18, 13:28

„Utíká to. Za dva dny se vracíme,“ poznamenal ještě na závěr Martin Peterka, který je ve Zreče na soustředění s týmem počtvrté. Na zpáteční cestě sehrají ještě naši hráči jeden zápas. Původně plánovaný proti Ciboně byl soupeřem odřeknut, a proto se utkáme se slovinským družstvem Hopsi Polzela. Klub spíše ze druhé poloviny slovinské ligy.