A tým | Kooperativa NBL - 13.10.2018 17:30

NH Ostrava NH OstravaDomácí
73
94

V utkání na palubovce HN Ostrava se překvapení nekonalo. Díky závěru prvního poločasu se rozdíl ve skóre dostal na dvacet bodů a ve druhém se v podstatě jen udržoval.

V Ostravě mohl trenér Oren Amiel rozložit minuty lépe než ve Francii v zápase BCL díky návratu Gena Lawrence do sestavy a také výrazným zapojením Filipa Novotného do zápasu. Filip si vytvořil více než dvaceti minutami na palubovce osobní rekord v NBL. Střelecky se mu nedařilo, a tak jeho osobním rekordem v počtu nastřílených bodů zůstávají 3 body z utkání proti Opavě.

Do domácích jsme se zakousli od úvodního rozskoku a za čtyři minuty jsme využili čtyř ztrát domácích k trháku 0-10. Výborné přihrávky, zisky, útočný doskok pomáhaly a kdybychom trefovali více trojek, mohl být náskok klidně dvojnásobný. Po našem prostřídání se ještě Nová Huť přitáhla na 11-12, když si pomohla několika trojkami. Smith v závěru první čtvrtiny šesti body upravil na 15:20 v náš prospěch.

Druhou čtvrtinu odzátkoval Boči trojkou a pak střelecký prapor poponesl dál Petr Benda, který nastřílel v řadě sedm bodů ze svých patnácti celkem. V polovině druhé čtvrtiny Geno po zisku a rychlém protiútoku upravil poprvé stav na desetibodový rozdíl 24:34. V obraně jsme sice udělali občas nějakou chybu, kterou Ostrava potrestala košem, ale o ní nikdo dlouho nepřemýšlel, protože v rychlém protiútoku nebyl čas se pitvat v obdrženém koši. Tři minuty před koncem prvního poločasu jsme vedli 42:26 a od té doby jsme utkání s přehledem kontrolovali. Z poločasových 48 bodů jsme dosáhli dvacet z rychlých protiútoků.

Třetí čtvrtina byla trochu „rozvolněná“, hodně se střílelo. Po koši s faulem Vojty a krásném uvolnění Pampiho po zadní lajně se náskok vyhoupl na 22 bodů (33:55). Domácí se osmělili z perimetru, respektive na tomto místě dostávali trochu více prostoru a díky třem trojkám nám nedovolili se bodově více vzdálit. Naši hráči hodně najížděli do koše, jako Krojc a nebo Boči. Třetí čtvrtinu Ostrava o bod vyhrála a to právě díky vyššímu počtu trojek. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli o 5 bodů, ale s minimálním úsilím. Ostrava k sedmi trojkách za prvních třicet minut přidala v posledních deseti minutách už jen jednu.