A tým | Kooperativa NBL - 27.10.2018 19:00

Královští Sokoli Královští SokoliDomácí
72
108

Utkání v Hradci Králové bylo poplatné postavení obou soupeřů v tabulce. Naši hráči nepustili domácí ani chvíli do vedení a po celou dobu zápasu kontrolovali svoje vedení. Královští Sokoli – ČEZ Basketball Nymburk 72:108.

Náš trenér podle očekávání rozdělil minuty mezi všechny hráče-. Ani jeden z nich neodehrál méně než deset minut a ani jeden z nich neodehrál více než 25 minut. Do listiny střelců se nakonec zapsali všichni a nikdo vyloženě nevynikal. Sedm, tedy více než polovina, nastřílela dvouciferný počet bodů, což jen dokumentuje rozložení sil. V útoku jsme hráli v tempu. Zatímco Hradec často atakoval čtyřiadvacetisekundový limit pro útok, naši létali do protiútoku jako dobře namazaný stroj. Mnohdy nestačil ani komentátor ohlásit po koši Hradce stav zápasu a už ho musel po našem koši opravovat. Nakonec jsme z rychlého protiútoku dali 15 bodů.

V úvodních minutách zářil Gano Lawrence, který jednak rozděloval přihrávky a také dobře střílel. Z jeho první asistence, která „měla oči“ se prosadil Petr Benda a po chvíli se náš pivot prosadil podruhé. Pak další skvostná asistence Gena a koš Kříže posnuly náš tým do vedení 6:0. Pak se osmělili i domácí, ale po trojce Kříže v sedmé minutě jsme vedli poprvé o deset bodů 17:7. K určité změně ve vývoji zápasu došlo v začátku druhé čtvrtiny, kdy se Hradec dotáhl na rozdíl 25:31. Pak se ale zase naše kanonáda rozjela a s podporou trojkové střelby jsme donesli rozdíl na dvacet bodů na konci prvního poločasu.

Se začátkem třetího dějství mohl být opět spokojenější trenér Oren Amiel, neboť jsme donutili hráče trenéra Peterky k šesti ztrátám za pět minut. Necelé dvě minuty před koncem 3. čtvrtiny zvyšoval Kříž na třicetibodové vedení a o jednoznačné výhře nebyl pochyb. V poslední čtvrtině padla i stobodová meta, postaral se o ni Jaka Brodnik.