A tým | Kooperativa NBL - 17.11.2018 18:00

BK ARMEX Děčín . BK ARMEX Děčín .Domácí
68
93

Vzdor Děčína v našem devátém zápase Kooperativa NBL padl, když jim přestaly padat trojky. To bylo ve druhém poločase. Po jednobodovém vítězství Děčína 44:43 v první půli, prohráli druhou 24:50, což dalo dohromady naše vítězství 93:68.

Utkání 10. kola KNBL, pro nás to byl devátý zápas, protože utkání prvního kola s Pardubicemi budeme hrát až v lednu, bylo v prvním poločase vyrovnané. Domácí obecenstvo posadil už po minutě a půl zápasu Lamb Autrey trojkou, ale to na vedení nestačilo, protože první čtyři body přišly z rukou našich hráčů. Po trojce Autreyho se z dlouhé vzdálenosti trefil i druhý Američan Carlson, leč díky trojce Hrubana, která se vložila mezi tyto dvě střely, jsme stále byli o bod před soupeřem. Domácí se poprvé dostali do vedení na začátku páté minuty o bod. Dvě ukázkové práce rozehrávačů Lawrence a Šišky poslaly do vyložených akcí Davise a Krakoviče, čímž se jen posunulo skóre, ale Děčín stále vedl. Pak jsme se dostali do vedení 17:12, když nejprve skóroval Geno (12-13). Obranný doskok dvou našich hráčů šikovně pinkl Alex dopředu, míč přebral Geno a v útoku 3-0 přenechal za sebou běžícímu Myersovi a ten se za obě ruce pohoupal na obroučce. Pak přidal Boči koš, když mohutnými kroky obkroužil Autreyho, a protože těsně po koši fauloval Grunt Davise, získali jsme znovu míč. Bohužel jsme útok neproměnili a trest měl hodnotu svou slepených trojek (Pomikálek a Autrey). Tím se dostal Děčín znovu do vedení. Bodová přetahovaná pokračovala až do konce první čtvrtiny. Pomikálek poslední střelou za tři body stanovil skóre po deseti minutách na 25:22. V první čtvrtině Děčín hrozil rychlými protiútoky, tady zůstalo jen u hrozeb, protože je neproměňoval, a trojkami, u nich hrozby proměnil v realitu.

Úvod druhé čtvrtiny byl ve znamení trojek. Bendova znamenala vyrovnání na 25:25, Bočiho na 30:30. Jenže Carlson pak proměnil dvě a když ještě zasmečoval, vedli domácí 40:32. Diváci byli v euforii, naši hráči na poradě s trenérem. V dalším průběhu čtvrtiny jsme po několika útočných doskocích skóre obrátili na 42:43, čímž domácí nadšení přeci jen trochu opadlo. Body připsali Wright, Vyoral, Bohačík a Peterka. Poslední střelu vyslal na náš koš zase Tomáš Pomikálek a tím strhl vedení na stranu domácích. Skóre bylo vyrovnané, ale rozdíly v některých statistických údajích byly velké. Domácí vsadili na střelbu úzkého počtu hráčů (Autrey, Carlson a Pomikálek) a měli výbornou střelbu trojek (15/8). My jsme dominovali na útočném doskoku (9:3), čímž jsme si zajistili o deset bodů ze druhé šance více než domácí a měli jsme i více střelců. Procento úspěšnosti střelby z dálky lépe podléhá zkáze než snaha chodit pro útočné doskoky a tlačit se do zakončení pod koš. Ve druhém poločase už Děčín proměnil jen dvě trojky, a my jsme přidali dalších 8 útočných doskoků.

První body ve druhém poločase odsypal Petr Benda. Nejprve po útočném doskoku zapsal „and one“ a pak po zisku Gena proměnil jeho výborně načasovanou přihrávku o zem opět Petr, když mu v cestě stál už jen koš. Labutí píseň na střelbu z dálky zahrál Carlson (47:48) a pak přišly tři trefy za tři (Boči, Geno, Vojtek). A protože Děčín při střelbě provázela i trochu smůla, když se míč dvakrát vykloktal z obroučky, vedli jsme desetibodovým rozdílem (47:57). A to ještě ani neskončila polovina třetí čtvrtiny. Po dvaceti sedmi minutách zápasu proměnili Děčané první trestné hody. Dva házeli už tři minuty před tím, ale Feštr neproměnil ani jeden. Gruntovy trestné hody stačily na úpravu skóre na 51:63. Za zaznamenání byla další akce našeho týmu. Pampi pod košem získal míč, Vyo vyrazil po levé straně ke koši, navázal na sebe obránce, zatímco po pravé straně sprintoval rychlonožka Alex. Nabídka na jednoruční smeč se neodmítá (51:69). Po třiceti minutách se statistiky střelby z dálky skoro vyrovnaly (22/9 : 18/7), ovšem ve dvoubodové střelbě jsme měli díky útočnému doskoku skoro o dvacet pokusů více.

Na úvod poslední čtvrtiny prověřil ruku Vojta Hruban pěti body, zatímco Děčínu málem nestačilo 24 sekund na vystřelení. Další smeč v utkání vystřihl Alex, když po zadní lajně naběhl a přijal od Mičega přesnou přihrávku. Nebranitelné. Když pak ve 35.minutě dostal křižný pas od Alexe Boči a opět po dálnici zamířil ke koši, vedli jsme po jeho smeči 83:56. Lamb Autrey osmi svými body odvrátil katastrofu Děčína, ale naše hra ve druhé půli byla výrazně přesahující možnosti domácího týmu. (všechny akce najdete v sestřihu na youtubovém profilu / link z hlavní strany)

Body: Autrey 22 (3 trojky, 11 doskoků), Carlson 18 (4 trojky), Pomikálek 13 (3 trojky, 6 doskoků), Krakovič 4, Grunt 4, Landa 3, Šiška 2, Žikla 2, Kroutil 0, Feštr 0, Ježek 0 - Bohačík 18 (2 trojky), Peterka 13 (1 trojka), Hruban 11 (3 trojky), Benda 10 (1 trojka), Myers 10 (9 získaných faulů), Vyoral 9 (1 trojka), Davis 8, Lawrence 7 (1 trojka, 8 asistencí), Wright 5 (1 trojka), Pumprla 2, Novotný 0, Kříž 0, střelba za 2 body: 15/38 : 27/52, trojky: 10/30 : 10/26, TH: 8/12 : 9/16, doskoky 36:52 (útočné 10:17), asistence 12:21, ztráty 11:9, fauly 17:19, čtvrtiny: 25:22, 19:21, 10:28, 14:22, body ze 2.šance: 4:21, body střídajících hráčů: 19:39