A tým | Mattoni NBL - 20.01.2010

Karma Basket Poděbrady Karma Basket PoděbradyDomácí
51
89

V zápase jsme navázali na výkon v Opavě a bez problémů jsme v něm zvítězili. V prvních třech čtvrtinách jsme dominovali v obraně a dařilo se nám v útoku. V poslední jsme už nehráli koncentrovaně a dovolili jsme domácím, aby z rozdílu ubrali čtyři body. Trenéři domácích Franěk a Hercik protočili všechny hráče včetně nejmladšího Wurma, stejně jako naši trenéři, kteří zapojili Valce do samotného závěru zápasu. Možná mohl strávil na palubovce i více času… Do střelecké listiny se zapojili všichni hráči, kteří hráli více než 7 minut a na straně Poděbrad ani jeden z hráčů nedal dvouciferný počet bodů. Na naší straně byli dvouciferní střelci čtyři, přičemž nejvíce bodů dal Slezák, vyhlášený jako nejlepší hráč utkání. Pavlovi se dařilo zpod koše (4/3) i z perimetru (5/4).

Úvod zápasu jsme zvládli velice dobře. Sérii několika nepřesností na obou stranách ukončil trojkou Sokolovský a po něm dvojkou Lewis. Oběma košům předcházela ztráta Poděbrad. Dvěma body kontroval Nuber, ale naši si dali repete úvodu (Sokol trojka, Lewis dvojka) a vedli jsme 10:2. Trenéři domácích hned nato svolali poradu a time out zjevně prospěl domácím. My jsme třikrát nedali, Poděbrady přidaly šest bodů a skoro vyrovnaly. Poslední čtyři minuty jsme vyhráli 16:7 a zápas se ubíral podle předzápasových prognóz. Domácí hráče v první čtvrtině brzdily především vlastní chyby vyjádřené sedmi ztrátami, nás popoháněly proměněné střely z dálky. Trojkovou střelbu jsme měli 5/4. Druhá čtvrtina byla z naší strany výborná v obraně, protože jsme domácím dovolili jen osm bodů, z toho polovina padla po trestných hodech. Střelba domácích z pole byla 13/2! Mezi 13. a 19.minutou neproměnily Poděbrady sedm střeleckých pokusů v řadě i přestože měly dva útočné doskoky. My jsme ve stejném úseku minuly jen dvakrát. Zvládli jsme i poslední útok první poloviny a přesně jsme využili 24 vteřin na zakončení. Jednak jsme byli dvěma body úspěšní a také jsme už nenechali domácím dostatek času na jejich poslední útok, který trval něco málo přes dvě vteřiny. Celým prvním poločasem se prolínala naše celoplošná obrana, která domácím činila potíže, velký počet ztrát Poděbrad (11) a naše lepší střelba z dálky i kratší vzdálenosti.

Ve třetí čtvrtině hráli domácí tvrdošíjně zónovou obranu. Ovšem při naši úspěšnosti 6/5 z perimetru to velký efekt nepřineslo. Pokud nebyla možnost zakončit z dálky, dokázali jsme vniknout i do podkošového prostoru a zakončovat z kratší vzdálenosti. I přes to, že jsme čtvrtinu vyhráli největším rozdílem, dopustili jsme se sedmi ztrát, stejně jako domácí. Ke konci čtvrtiny se hra trochu přiostřila. Do poslední čtvrtiny jsme nastoupili s náskokem 42 bodů, ale bez koncentrace. Podle toho také dopadla. Trenér Katzurin sice žádný mimořádný trénink nepřipravil, ale bylo na něm vidět, že se mu obraz hry moc nelíbí. Naopak zaťatou vítěznou pěst mohli pozorní diváci vidět na ruce trenéra Fraňka, když Harčár minut před koncem proměnil trojkový pokus. Zda to bylo kvůli bodům Pavla Harčára anebo proto, že Poděbrady tímto košem překonali padesátibodovou hranici, není známo.

Body: Nuber Róbert 9, Castleberry Stephen 8, Thomas Kevin Gerrod 8, Páleník Miroslav 7, Stria Luboš 6, Beneš Pavel 4, Horák Ladislav 4, Harčár Pavel 3, Vyoral Tomáš 2, Sýkora Matěj 0, Vurm Jan 0 - Slezák Pavel 18, Lewis Ronald 13, Nečas Radek 13, Benda Petr 10, Sokolovský Ladislav 9, Pumprla Pavel 6, Ricci Philip 6, Křemen Michal 5, Lee Arthur 5, Lenzly Mike 4, Valc Petr 0; střelba 3b.: 16/2:17/10; střelba 2b.: 31/13:37/22; TH: 27/19:20/15; doskoky: 24:29; chyby: 22:22; 5 chyb: 31. Ricci Philip; čtvrtiny: 15:26, 8:22,. 8:25, 20:16; rozhodčí: Vrážel Petr, Matějek Ivor, Baloun Jan; komisař: Bruna Karel; 450 diváků; nejlepší hráč: Slezák Pavel