A tým | Kooperativa NBL - 19.01.2019 19:00

egoé Basket Brno egoé Basket BrnoDomácí
70
91

Utkání v Brně dopadlo podle očekávání naším vítězstvím, když se od konce první čtvrtiny pohyboval rozdíl po drtivou většinu času nad deseti body.

„Veni vidi vici“, tak by se dala volně přeložit do latiny slova trenéra Amiela na tiskovce po utkání s Brnem a dodal to, co mu před každým ligovým zápasem vytane na mysl: „Dohráli jsme bez zranění, což je pro nás důležité, protože máme asi tisíc zápasů.“ I jeho protějšek trenéra Chougaze potěšil průběh utkání: „Celkově jsme spokojen, protože hráči se snažili bojovat do konce. Jsem rád, že si hráči věří a že věří týmu.“

Brno hrálo sympatičtější basketbal než Pardubice v minulém utkání ve čtvrtek. Nejen že domácí dopadli daleko lépe, ale utkání muselo bavit i všechny diváky v zaplněné hale Kampusu. Jejich hru táhli především dva zahraniční hráči Geiger a Keely. První z nich především v prvním poločase, když dal prvních 11 bodů svého týmu z celkových 12 za první čtvrtinu a do poločasu přidal ještě dalších deset. Ve druhém poločase se zase do koše rval neustále Keely, který si vykoledoval 12 získaných faulů (celkem jsme faulovali 23x), a nakonec skončil s 18 body a 9 doskoky, tedy krůček od triple-doublu.

I statistika dvou hráčů Keelyho a Geigera naznačuje, že se dění točilo především kolem těchto dvou hráčů. Však odehráli oba více než 30 minut a míč na svých rukách měli častěji než zbytek týmu. Naše hra byla více kolektivní. Míče se během útoku často dotkla celá pětka, jen při rychlých protiútocích to tak nebylo. V obraně jsme se snažili komplikovat rozehrávku soupeře minimálně na třech čtvrtinách hřiště, ovšem i domácí vytvářeli tlak na naši rozehrávku často už před půlící čárou. Rozhodně na nich nebylo vidět, že by chtěli utkání jen doklepat do závěrečného hvizdu.

Utkání bylo na počátku vyrovnané. Domácí držel žhavou rukou Geiger, který hned zkraje zápasu proměnil tři střelecké pokusy za tři body. Svou třetí trojkou dostal svůj tým do vedení 9:8, ale pak probudil Vojta Hruban a pěti body nastartoval prohloubení ztráty Brna na 6 bodů. A do konce první čtvrtiny už bylo naše vedení větší než deset bodů. Dalších pět bodů na úvod druhé čtvrtiny nás poslalo do náskoku 15 bodů. V 16. minutě jsme vedli 34:17, což se na chvíli umlčenému Geigerovi nelíbilo a během minuty sám dvěma trojkami a dvoubodový košem srazil náskok na 9 bodů. Z tohoto našeho náskoku ubral ještě Keely košem s faulem bod. Akcí stejné bodové hodnoty ukončil první poločas Wright.

Druhý poločas začal Benda dvěma body, Keely přidal jednu proměněnou šestku, ale dva body Hrubana a trojky Bočiho a Vojty během chvíle zabezpečily našemu družstvu vedení o dvacet bodů. V rozmezí 15-20 bodů se pohyboval náš náskok po celý zbytek třetí čtvrtiny. V podobném duchu se odehrála i poslední čtvrtina.

Na konečném skóre se projevily především útočné doskoky. Za celý zápas jsme jich dokázali nastřádat 23 a díky tomu jsme měli o 17 střel z pole více než domácí. V úspěšnosti střelby se oba týmy mnoho nelišily a procenta zůstala pod padesátkou.

Body: Geiger 30 (5 asistencí a 5 zisků), Keely 18 (9 doskoků), Stegbauer 9, Roby 5 bodů, Kozina a Nehyba 3 a Kereselidze 2 - Hruban 20, Wright 15, Davis 14, Bohačík 11, Myers 7 (10 doskoků), Benda a Peterka 6, Pumprla 5, Kříž 4, Vyoral 2, Lawrence 1 (6 asistencí, 3 zisky), střelba za 2 body: 34/15 : 51/28, trojky: 26/9:26/6, TH: 20/13:25/17, doskoky: 32:54, asistence: 13:27, ztráty: 17:14, fauly: 23:23, čtvrtiny: 12:22, 20:21, 20:28, 19:20