A tým | Kooperativa NBL - 20.10.2018 17:00

92
SLUNETA Ústí nad Labem SLUNETA Ústí nad Labem Hosté
81

Proti Ústí to byla další ukázka, jak s poměrně úsporným režimem vykutat bezproblémové utkání, ve kterém je potřeba jen kontrolovat, aby se soupeř nepřiblížil na nebezpečnou blízkost.

Pokud má tým na konci zápasu úspěšnost střelby za tři body vyšší než 50%, je to známka kvality. Pokud je ale počet proměněných trojek šestnáct, dostává toto číslo punc rekordního počinu. Letos ještě žádný tým tak produktivní zpoza čáry šest a tři čtvrtě metru od koše daleko nebyl. Už 6/7 po první čtvrtině říká, že jsme měli opravdu ostře nabito.

Utkání začalo vyhraným rozskokem Ústí, ale první koš dal Martin Kříž, když využil ještě spícího Láďu Pecku a čistě naběhl pod koš, kde ho našla přesná přihrávka Gena. Hosté se sice vzápětí dostali do vedení, ale hned první náš trojkový pokus se ujal. Uplynuly tři minuty a po zisku Gena jsme vedli 12:4, což byl signál pro trenéra Pišteckého k oddechovému času. Ještě ani nezamávala první pětiminutovka na odchodnou a už jsme po dalších dvou trojkách Bočiho vedli 15:7. Trhlinu našemu střeleckému koncertu způsobil druhý faul Bočiho, kvůli kterému ho trenér posadil na lavičku. Roli skórera převzali jiní, třeba Pampi nebo Jaka Brodnik. Protože i hosté stříleli solidně za tři body, byl stav po 10 minutách 30:20. Za první čtvrtinu viděli diváci 10 trojek (6 my a 4 Ústí) a jen dva trestné hody (jen Ústí). Po stejně dlouhém časovém úseku ve druhé čtvrtině jako v první, si vzal trenér Slunety druhý oddechový čas. To už jeho tým po dalších dvou trojkách prohrával 22:42, tedy o dvacet bodů (šňůra 12:2). I v dalším průběhu čtvrtiny jsme se několikrát pokusili o trojku, ty ale nepadly. Protože Ústí si pohlídalo obranný doskok, dokázalo se malinko přiblížit. Svou roli hrála i občas nějaká chybička v rozehrávce. Nakonec jsme v prvním poločase spáchali 9 ztrát a to není zase tak malé číslo. Bouři nevole sklidil ostřejší zákrok Wisseha na Wrighta k zastavení rychlého protiútoku. Jinak se hrálo v rukavičkách. Ve druhé čtvrtině se z čáry trestného hodu házelo jen jednou při koši s faulem. V poločase byl stav trestných hodů 1/1:2/2. Půl stovky nastřílených bodů se nám podařilo dosáhnout chvíli před koncem prvního poločasu (51:39).

Zápas ve druhém poločase charakterizoval Martin Kříž: „O druhém poločase nechci říct, že se dohrával. Ale měli jsme v něm úseky dobré, kdy jsme soupeře v pohodě přehrávali a hodně špatné, kdy jsme třeba dostali 8 bodů v řadě. S takovou nemůžeme v evropském poháru uspět a může nás to stát vítězství.“ Hned ten dobrý úsek přišel v začátku čtvrtiny, kdy jsme opět dvěma trojkami utrhli skóre na 57:39. Pak přidal další dvě Vojta a upravil po druhé z nich na 63:47. V určitých fázích druhého poločasu USK dobře střílelo, a tak i tato část zápasu skončila malým bodovým rozdílem. Poslední čtvrtinu jsme o čtyři body prohráli, vzhledem k patnáctibodovému náskoku po třetí čtvrtině bylo maximum rozdílu po celou dobu poslední čtvrtiny nad deseti body. To už sklouzl zápas do slabšího proměňování akcí. Martin Kříž připustil vliv zásoby sil na průběh druhého poločasu, ale ne jako zásadní: „V úterý jsme vydali v Praze hodně sil, ale dneska je sobota… Jeden z faktorů, ale jsme natolik profíci, že bychom to měli zvládnout.“ Zvládli jsme to. Nebylo to žádné drtivé vítězství, ale ani jednou jsme nemuseli mít strach o výsledek.

Body: Smith 16 (7 doskoků, 6 asistencí), Kříž 11 (7 doskoků), Bohačík 11, Benda, Hruban a Wright po 10, Brodnik 8, Lawrence 7, Pumprla 5, Peterka 4 - Pecka 14, Pavel Houška 13, Svejcar a Stevanovič po 12, Wisseh 8, Wallace 7, Šotnar, Šteffel, David po 5, střelba za 2 body: 37/20:40/23, trojky (30/16 : 30/9, TH: 5/4:10/8, fauly: 13:11, doskoky 40:28, asistence: 21:16, ztráty: 19:11, zisky: 9:9, body z RP 32:15, čtvrtiny: 30:20, 21:19, 23:20, 18:22