A tým | Kooperativa NBL - 21.04.2019 18:00

100
USK Praha USK Praha Hosté
78

Do play off Kooperativa NBL jsme vstoupili podle očekávání vítězně, ale USK Praha kladli výrazný odpor. V úvodním čtvrtfinále jsme doma zvítězili 100:78 až po jasné poslední čtvrtině a ujali jsme se tak vedení v sérii hrané na čtyři vítězství. Druhý zápas je na programu v pondělí opět od 18:00. Ve čtvrtek a v pátek se hraje v Praze.

Zatímco hráči USK si účast ve čtvrtfinále museli vybojovat v předkole, kde po dvou výhrách vyřadili Brno, my měli desetidenní pauzu. Během ní se na tréninku zranil pivot Michael Myers a do utkání nenastoupil stejně jako kapitán Pavel Pumprla, který v týdnu bojoval s nemocí. Také USK počítal absence a točil jen sedm hráčů, když se mu po zranění alespoň vrátil Marko Stevanovič.

Větší rozehranost USK byla znát, zatímco my za první čtyři minuty dali jediný koš. Pak jsme ale přeci jen začali potvrzovat roli favorita a získali jsme vedení o 14 bodů 30:16. Jenže hosté se nevzdávali a zásluhou velmi dobře hrajících Michala Mareše a Jakuba Tůmy skóre dokonce otočili. Oba trefovali i těžké trojky přes obránce a dohromady nastříleli 55 bodů.

Nás držel zejména Jaromír Bohačík, který dal většinu ze svých 19 bodů v první půli. Ostatním střelcům se dlouho nedařilo. Za stavu 52:52 ale trefil dvě trojky po sobě Alex Davis a přinesl uklidnění. Pak přidal pět bodů Petr Šafarčík, následovala trojka Bohačíka, a když v úvodu poslední čtvrtiny dal rychle po sobě šest bodů Petr Benda, byl náš náskok rázem dvouciferný.

Poslední pětiminutovka už byla plně v naší režii a to zejména zásluhou Tomáše Vyorala a Vojty Hrubana, kteří se podělili o 20 z posledních 24 bodů v zápase.

ČEZ Basketbal Nymburk - USK Praha 100:78 (25:16, 19:26, 24:20, 32:16)
Nejvíce bodů: Bohačík 19, Hruban 17, Benda 14, Davis 13, Vyoral 12, Wright 8, Peterka a Šafarčík po 7, Kříž 3, Lawrence 0 - Tůma 23, Mareš 22, Vukosavljevič a Stevanovič po 9. Fauly: 23:18. TH: 15/13 - 23/15. Trojky: 11:11. Doskoky: 33:25. Ztráty: 7:21. Zisky: 14:1. Asistence: 15:12. Hráč utkání: Jaromír Bohačík (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): “Musím složit poklonu soupeři a trenérovi Repešovi za to, jak zápas odehráli. Hráli téměř perfektně. Lidé se mi často smějí, že říkám, že není lehkých zápasů. Od NBA po mládež je třeba ke každému utkání přistupovat s pokorou a maximálně připravený. Dnes se to potvrdilo. Máme před sebou dlouhé play off a zítra musíme být připraveni na další zápas.”

Dino Repeša (trenér USK): “Nymburk vyhrál zaslouženě, ale je škoda, že jsme více nevyužili naší dobré střelby a pokazili si to velkým počtem ztrát a také problémy s útočným doskokem soupeře, na který jsme se připravovali. Ale je třeba vidět, že jsme přijeli v úzkém kádru. Pokud ale chceme něčeho dosáhnout, je třeba takové zápasy zakončit lépe než dnes, kdy jsme posledních pět minut nezvládli.”

Jaromír Bohačík (hráč Nymburka): “Po té delší pauze, jakou jsme teď měli, je to vždy o nás, jak k utkání přistoupíme. USK dnes hrálo dobře a my neuměli odpovědět tak, jak bychom chtěli. Musíme se na to zaměřit. Budeme mít před dalším zápasem dost času si ukázat, co jsme dělali špatně a co dobře. Nechali jsme chytnout jejich střelce. Michal Mareš dal přes 20 bodů. Když chytí slinu, tak je hodně nebezpečný, protože má hodně rychlou střelbu. Ten se pak těžko zastavuje. Doufám, že v pondělí začneme mnohem lépe. Naše střelecká potence naopak až na závěr nebyla taková, ale to se stává. Hořkou pilulku po dlouhém volnu jsme si snad už spolkli a zítra to bude ve větší pohodě.”

Jakub Tůma (hráč USK): “35 minut jsme hráli s Nymburkem vyrovnaný basketbal, ale pak jsme si to hloupými ztrátami nechali utéct. Jak říkal trenér, pokud chceme v našich kariérách něčeho dosáhnout, tak musíme takové zápasy zakončit lépe. To se nám dnes nepovedlo, ale pokusíme se o to v dalších zápasech.”