A tým | Mattoni NBL - 13.02.2010

Basketball Brno Basketball BrnoDomácí
59
104

Domácímu Brnu jsme dnes nedali šanci a vcelku bez problémů jsme soupeře rozstříleli. Byl to jubilejní desátý trojciferný výsledek v letošní sezoně. Navíc jsme v tomto kole zaznamenali nejvyšší rozdíl ve skóre. Změnit by to mohl jen zítřejší zápas Děčína proti Novému Jičínu. V utkání jsme dali také 14 trojek. Není to sice nejvíce v letošní sezoně ani u našeho týmu, ale úspěšnost 82,4% je fantastická. Motivaci měli hráči velikou. Kromě dvou bodů do tabulky se hrálo také o extra den volna navíc. Trenér byl pravděpodobně spokojen, a tak se naši hráči sejdou na tréninku až v úterý dopoledne. Vzhledem k tomu, že hodně hráčů má bližší vztah k Brnu, byla v autobuse drkotajícím po dálnici D1 skoro převaha realizačního týmu.

Úvod zápasu byl v režii domácích a po necelých dvou minutách vedli 8:2. Prosazoval se hlavně Peter Sedmák (5) a trojkou Vrubl. „Začali jsme vlažně,“ podotkl k začátku Vráťa Šístek. Kromě nepovedených střel jsme dvakrát ztratili míč. Pak dech studeného večera zmrazil skóre domácích na čtyři minuty na osmičce. Naopak naši dostali křídla a šesti rychlými protiútoky!! přidávali na svou stranu bod za bodem.  Teprve ze stavu 8:22 rozvlnili síťku koše také domácí. „Soupeř nevěděl kudy kam,“ dodal Šístek na dvacetibodovou šňůru. Už v polovině první čtvrtiny bylo rozhodnuto. Domácí sice ve zbylé části desetiminutovky hru vyrovnali, ale stále jsme to byli my, kteří určovali ráz zápasu. Poslední koš první čtvrtiny dal z perimetru Křemen a tím se stal s deseti body nejlepším střelcem dosavadního průběhu utkání (dvojky 2/2, trojky 2/2). Na straně domácích se držel Vrubl (6 bodů), Sedmák už žádné body nepřidal. Ještě na začátku druhé čtvrtiny se Brno drželo a dokázalo snížit náš náskok o pět bodů (25:30), ale od 12.minuty se zase naše mašina rozjela. Do konce poločasu jsme vedli o dvacet bodů.  Po změně stran se nic podstatného neudálo. Naši stále hráli výborně na obou stranách hřiště, výborně doskakovali. Domácí pokračovali s naivní a laxní hrou a stále nás nechávali lehkovážně volné na trojce. „Když je zkušený hráč tak volný na perimetru, jako byli naši, nemůže to ani jinak skončit,“ doplnil Vráťa Šístek k naší vynikající střelbě za tři body. Pohledem do statistiky se může zdát, že 16 ztracených míčů je hodně, ale šest jich pramenilo z našeho vlažnějšího začátku a ke konci zase z některých přihrávek, o které bychom se v jiných zápasech nepokoušeli.

Jen těžko vybrat našeho nejlepšího hráče. Podle počtu valorizačních bodů to byl Pavel Slezák, který měl velice dobrou střelbu – minul jen jeden pokus a také dobře nahrával (5 asistencí). Radek Nečas, kterému k double-double chyběl jeden doskok, byl platným pod oběma koši. Zápas vyšel také Mike Lenzlymu, který pokračoval ve svých výkonech z minulého zápasu ve Španělsku a je vidět, že když dostane dostatek minut a vidí důvěru trenéra, dokáže jí splatit tím nejlepším způsobem. V družstvu Brna, kde čtyři hráči odehráli více než 30 minut, se nejvíce dařilo Černoškovi a střelecky Sedmákovi.

Body: Sedmák Peter 16, Reinberger Štěpán 15, Černošek Jiří 11, Vrubl Štěpán 10, Meno Boris 5, Holanda Jiří 2, Majerík Peter 0, Sismilich Vladimír 0, Šustek Tomáš 0 - Lenzly Mike 16, Ricci Philip 15, Slezák Pavel 15, Lee Arthur 14, Nečas Radek 13, Křemen Michal 10, Lewis Ronald 8, Pumprla Pavel 5, Sokolovský Ladislav 4, Benda Petr 2, Valc Petr 2; střelba 3b.: 14/2:17/14; střelba 2b.: 47/19:44/26; TH: 21/15:13/10; doskoky: 23:33; chyby: 15:24; 5 chyb: 37. Vrubl Štěpán; čtvrtiny: 18:28, 16:28, 10:19, 14:29; rozhodčí:  Macela Miroslav, Hruša Petr, Janovský Martin; komisař: Cígler Vilém; 350 diváků