A tým | Mattoni NBL - 06.03.2010

106
BK Breda & Weinstein Opava BK Breda & Weinstein Opava Hosté
81

Dnešním dnem začala poslední čtvrtina základní části Mattoni NBL a Nymburk v ní pokračoval stobodovými vítězstvími. Jeho oběť přijela ze Slezska a odvezla si pětadvaceti bodovou porážku. Ze začátku to v Nymburce na ligový souboj ale na přátelský podvečer. Obzvlášť my jsme hráli zcela bezstarostně. Dávali jsme koše, kdy jsme chtěli, ale stejnou radost jsme dopřávali i našemu soupeři. Skóre čtvrtiny se pohybovalo stále v minimálním rozdílu (nejvíce to bylo osm bodů po Lewisově koši v končící sedmé minutě) ale ihned jsme nechali Opavu znovu se přiblížit na dva body. Trenér Katzurin od konce šesté minuty nechal odpočívat Leea a protože na soupisku se nedostal Křemen ani Valc, celý zápas proseděl na střídačce i Benda, podělilo se o zápasové minuty zbylých osm hráčů, kteří dostali od 35 do 18 minut. Ve druhé čtvrtině se nám povedlo přece jen kousek odskočit (v čase 17:30 min poprvé na dvojciferný rozdíl), ke kterému jsme přidali do konce prvního poločasu už jen jeden bod.

Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili nabuzeni. Zpřesnili jsme obranu a povolili soupeři první koš ze hry až v 26. minutě za stavu 74:45. Pak ale přišla naše bezstarostná chvilka a soupeř osmibodovou šňůrou se znovu přiblížil na dvacetibodový rozdíl. Poslední desetiminutovka byla přetahovaná šňůrkami. Začala Opava osmi body za sebou a dostala se pod dvacetibodový rozdíl. Nato přišel náš únik a 9 bodů znamenalo dvacet osm bodů rozdílu. Další část vyhrál náš soupeř 10:2, ale stovce nezabránil. Ta přišla necelé dvě minuty před koncem a autorem koše byl dnes nejlepší střelec Lewis. Opava pak překročila osmdesátku, ale poslední slovo patřilo nám. Nejdříve jsme dali 5 bodů a v poslední vteřině zablokoval Pumprla trojkový pokus Slezanů.

Nymburk měl dnes trochu slabší střelbu z perimetru (39 %), za to se polepšil ve střelbě za 2 body (47/34 tj. 72%) a úspěšností 91,7% z čáry trestného hodu jedenáctkrát potrestal svého soupeře

Body: Lewis 24, Ricci 16, Slezák 15, Lenzly 14, Sokolovský a Tsiaras 10, Pumpla 8, Nečas 6, a Lee 3 za hosty Dygrýn 18, Blažek 17, Douša, Kratochvíl a Štec 10, Novák a Šiřina 6, Čarnecký a Šoška 2. fauly 14:22 (v první čtvrtině 2:7),  střelba za 3 body 23/9 : 14/4, za 2 body 47/34 : 38/21, trestné hody 12/11 : 32/27, doskoky 27:24, rychlé protiútoky 12/11 : 6/6 asistence 29 : 9

čtvrtiny 27:25, 26:17, 29:15, 24:24 Rozhodčí Vrážel, Kurz, Lukeš, komisař Schödlbauer