A tým | Mattoni NBL - 11.03.2010

93
Karma Basket Poděbrady Karma Basket Poděbrady Hosté
44

Z povinnosti dohrávaný zápas 35. kola Mattoni NBL příliš neuspokojil dvě stovky diváků, kteří viděli zápas sotva ligové úrovně. Naši si zřejmě vychutnávali úterní postup mezi posledních osm družstev Eurocupu a nedali do hry více jiskry, Poděbrady naopak jiskru těžko hledaly. Domácí nastoupili nezvykle bez Leeho, který odpočíval po náročném programu především v Eurocupu. O prvních 13 bodů se zasloužil Petr Benda. Pomohl mu dvěma proměněnými šestkami Lewis a poslední záznam si připsal Lenzly po Bendově přihrávce. Poděbrady do té doby (do 4. min) stačily ztratit hned první míč, spálit 3 trojky a dát jediný koš Castleberryho. To vše přinutilo trenéra hostů k prvnímu time-outu. Nebylo to ale mnoho platné a Karma pokračovala ve výrobě dalších chyb. Již v polovině šesté minuty nahradil Bendu Ricci a na hře se to nijak neprojevilo. Nymburk stále dominoval a již během první desetiminutovky získal šestnáctibodový náskok. To už v osmé minutě nahradil Radka Nečase na dlouhém křídle Tsiaras.

Také druhá desetiminutovka pokračovala ve stejném duchu. Pětce Sokolovský, Křemen, Ricci, Lenzly a Tsiaras se povedly první tři střely, ale pak se střelci na dlouhé tři minuty odmlčeli. Hosté ale nedali ani bod a na konci páté minuty byl stav 36:10. Poděbrady se pak konečně vymanily ze střelecké indispozice a přidaly na své konto dvojku Páleníkem a trojku Striou. Stejnou mincí (trojka a dvě šestky) odpověděl vzápětí Sokolovský. Závěr čtvrtiny byl střeleckým soubojem Slezáka a Páleníka, ve kterém byl poděbradský Slovák o tři body úspěšnější.

Trenér i ve druhém poločase nechal odpočívat Leeho, ani Benda nedostal další minuty, a tak Muli Katzurin splnil předzápasové prognózy, že se bude snažit, aby minuty dostávali i ostatní hráči než ti, kteří jsou hojně využíváni v těžkých zápasech. Přesto si Nymburk udržoval převahu a přidal do soupeřova koše další „pětadvacítku“. Obrana ale byla prostupnější a dovolila hostům třináct bodů. Na palubovce se už ve třetí čtvrtině objevil Valc a odehrál 5 minut. Další tři minuty přidal v poslední desetiminutovce. Pro hostující Poděbrady byla třetí desetiminutovka nejčernějším obdobím. Stačily „vyrobit“ 9 ztrát míče, na kterých se rukou nerozdílnou podíleli všichni hráči na palubovce. Poslední čtvrtina ztratila i to málo zajímavých akcí a dohrávala se za nepříliš velikého zájmu hráčů. Domácí si udržovali čtyřicetibodový náskok a Poděbrady marně se snažily něco se zápasem udělat.

Aspoň pár zajímavostí ze statistiky utkání. Hosté dlouho bojovali se zápornou valorizací. Nakonec se jim povedlo na závěr utkání obrátit toto číslo na kladnou hodnotu. Ale 3 valorizační body jsou opravdu slabým výsledkem. My jsme byli ohodnoceni 129 valorizačními body. Ve střeleckých ukazatelích nás Karma porazila v trestných hodech. Jejich 11 proměněných ze třinácti střílených ji přineslo 84,5%. naše úspěšnost byla jen 77% (třicet z třiceti devíti). Největší vinu měl na tom Ricci, který proměnil jen 6 z 10. Také se střelbou z perimetru na tom byla obě družstva špatně. Na našich necelých 19% (3 ze 16) odpověděly Poděbrady 16,7% (3 z 18). Ve střelbě za 2 body jsme byli dvakrát úspěšnější než náš soupeř. Proměnili jsme 27 ze 40 (67,5%) proti 12 z 37 pokusů (32%). Nejpodstatnější rozdíl přinesl poměr ztracených míčů. Na naši ztrátu 11 míčů si hosté připsali pětadvacet. Na 27 faulů hostů jsme my porušili pravidla patnáctkrát.

Body: Ricci Philip 14, Sokolovský Ladislav 14, Benda Petr 12, Lenzly Mike 11, Nečas Radek 11, Lewis Ronald 10, Tsiaras Georgios 9, Slezák Pavel 7, Křemen Michal 4, Valc Petr 1 - Páleník Miroslav 9, Castleberry Stephen 8, Stria Luboš 7, Horák Ladislav 6, Špička David 5, Vyoral Tomáš 4, Harčár Pavel 3, Sýkora Matěj 2, Petrovič Ognjen 0; střelba 3b.: 16/3:18/3; střelba 2b.: 40/27:37/12; TH: 39/30:13/11; doskoky: 29:30; chyby: 15:27; technická chyba: 29. Stria Luboš; 5 chyb: 36. Páleník Miroslav; čtvrtiny: 26:10, 20:10, 25:13, 22:11; rozhodčí: Galajda Václav, Kurz Vlastimil, Kučera Stanislav; komisař: Matějček Josef; 250 diváků; nejlepší hráč: Nečas Radek