A tým | Mattoni NBL - 06.04.2010 18:00

105
Sokol Vyšehrad Sokol Vyšehrad Hosté
56

Předehrávané utkání 41. kola Mattoni NBL svedlo na nymburské palubovce mužstva z opačných konců tabulky, ale začátek byl překvapivý. Nymburk sice dal první koš, ale neotřesení Sokolové z Vyšehradu se brzy oklepali a utkání nejen srovnali, ale přešli na několik okamžiků i do vedení. Na dva Křemenovy koše odpověděl nejdříve Klimánek za dva a potom přidal Lipold trojku a úspěšně zakončil i Šmůla. Hosté vedli o 3 body. To však bylo v 90. vteřině vše. Pak se rozběhl nymburský stroj a snaživí hosté se stali pouhými diváky. Pražané, i když na nás opět vyrukovali se zónovou obranou, nestačili pokrývat místa, kde jsme se pohybovali a umožňovali nám poměrně otevřenou střelbu. A my jsme toho plně využívali. Míč putoval mezi hráči velmi rychle a soupeřova zóna se hroutila. V první čtvrtině se blýskl Michal Křemen. Dal tři dvojky ze čtyř pokusů, přidal dvě trojky ze čtyř střel, měl dva obranné doskoky, tři asistence, dvakrát zablokoval střelu soupeře a získal za deset minut 16 valorizačních bodů. Ale ani ostatní nezůstali příliš pozadu a na konci první desetiminutovky jsme vedli o 16 bodů.

Ve druhé čtvrtině pokračoval nymburský herní koncert jen s tím rozdílem, že pětice hráčů na hřišti byla střelecky méně úspěšná. Zato obrana pracovala stoprocentně a dovolila soupeři pouhých devět bodů. Trenér Katzurin dodržoval své rozhodnutí rozdělit zápasovou zátěž rovnoměrně na všechny hráče a na konci prvního poločasu jen Tsiaras a Pumprla měli na svém záznamu 11 minut pobytu na hřišti.

Druhý poločas začal zajímavou kuriozitou. Nymburk zahájil tuto část hry střelecky neefektivně a celých 74 vteřin nenechal Pražany dostat míč pod kontrolu. Střelecky se neprosadili Ricci, Sokolovský, Lewis ani Lee, ale Lee a Lewis míče pod košem získali a útok stále nebyl u konce. Až v čase 1:14 se konečně trefil za tři body Lee a tím připadl míč hostům. Ale ani potom se herní projev domácích nezlepšil a celá čtvrtina skončila divokým skóre 27:20. Vyšehrad v této části zápasu pálil z perimetru o sto šest. Naše obrana v té době nebyla nejagresivnější a když se to zkombinuje s dobrou úspěšností hostů (47% z perimetru), vyjde z toho 20 bodů Sokolů. Ve čtvrté čtvrtině se trochu experimentoval i Muli Katzurin, který v podstatě po celou dobu zápasu překvapivě pouze seděl společně se svým asistentem na lavičce. Do čtvrtiny nastoupili Lenzly, Slezák, Pumprla, Sokolovský a Tsiaras. Už pro toto složení pětice hráčů to byla určitě premiéra v Mattoni NBL. Po minutě a půl stáhl z palubovky Řeka Tsiarase a na palubovku poslal Křemena. Hra bez pivotů! jakoby Muli simuloval možnost, že se všichni podkošoví hráči vyfaulují. Nejblíže z hráčů na post pivota měl Láďa Sokolovský, jednak na čtyřce letos odehrál už hodně zápasů a také měl dres s nejpříhodnějším číslem na hrudi. Podle výrazu tváře to i tak zkušeného mazáka přeci jen trochu překvapilo. Nicméně s obranou Skořepy si vcelku poradil a dokázal tak sobě i ostatním, že je opravdovým univerzálem v našem týmu. I v poslední čtvrtině předvedl Pavel Pumprla letecký den, když nahozenou přihrávku Lenzlyho nekompromisně propálil z výskoku obroučkou. Psala se 36.minuta a byl to 99.bod Nymburka. Poplatek za stovku, mimochodem čtrnáctou v tomto ročníku Mattoni NBL, zaplatil Mike Lenzly. Poslední koš zaznamenal Křemen z perimetru v čase 36:33 (105:49). V posledních třech minutách jsme umožnili soupeři, aby se poprvé v letošní sezoně dostal nad 50 nastřílených bodů a tedy v počtu nastřílených bodů Nymburku pokořil i španělské Bilbao. Celkově se v poslední desetiminutovce se projevila větší fyzická zdatnost domácích a další soupeř si tak odvezl domů opožděnou pomlázku.

Body: Křemen Michal 15, Ricci Philip 15, Pumprla Pavel 14, Lenzly Mike 13, Lee Arthur 11, Lewis Ronald 11, Nečas Radek 11, Sokolovský Ladislav 5, Benda Petr 4, Tsiaras Georgios 4, Slezák Pavel 2, Valc Petr 0 - Dvořák Martin 14, Lipold Ondřej 11, Klimánek Ctirad 10, Široký Jan 9, Hrubý Martin 5, Skořepa Michal 3, Mařík Lukáš 2, Šmůla Petr 2, Kysilka Zbyněk 0, Starka Jan 0, Vejnović Dean 0; střelba 3b.: 26/8:24/9; střelba 2b.: 53/34:31/12; TH: 16/13:5/5; doskoky: 36:30; chyby: 13:17; čtvrtiny: 30:14, 22:9, 27:20, 26:13; rozhodčí: Macela Miroslav, Znamínko Petr, Kučera Stanislav; komisař: Matějček Josef; 200 diváků; nejlepší hráč: Pumprla Pavel