A tým | Mattoni NBL - 14.04.2010 18:00

84
BK Synthesia Pardubice BK Synthesia Pardubice Hosté
55

Na úvod citujme kouče hostujícího týmu Jana Slowiaka: „Domácí měli zápas plně pod kontrolou od páté minuty.“ V zápase jsme opět nepustili svého soupeře ani jednou do vedení a jeho nevětším úspěchem bylo dvojí vyrovnání. První v úvodu zápasu na plichtu 2:2 a potom o pět minut později, když na ukazateli skóre svítily samé jedničky (11:11). Po zbytek prvního poločase jsme neustále navyšovali vedení až do dvaceti bodů. Naše obrana nebyla tak vysunutá a ani tak agresivní na obranné polovině soupeře jako umíme. Přesto byla dostatečně účinná, protože jsme čtyřikrát nedovolili hostům během čtyřiadvacetivteřinového limitu vystřelit. Ani obrana hostů nebyla nijak tvrdá, a tak se nám v první i druhé čtvrtině dařilo střelecky. Z jedenadvaceti pokusů za dva body jsme proměnili patnáct ve dva body a devět střel z perimetru přineslo dalších 12 bodů. Na doskoku však byli hosté lepší než my, především na útočném. Poměr 1:11 ukazuje jednak na naši horší hru v první polovině utkání ale také nepřímo na špatnou střelbu Pardubic. Střelba z pole (za dva i tři body) byla jen lehce nad 30%, tedy pro útočné doskakování měli hosté šanci ve 26 případech. V prvním poločase se dařilo hodně našim podkošovým hráčům. V užitečnosti dosáhli Nečas, Ricci a Benda dohromady 43 valorizačních bodů. Nečas bojoval doskoky (6) ale také střelbou. Za dva body minul jeden pokus ze čtyř za dva body a o jeho pohodě vypráví i odvaha ke střelbě z perimetru. Petr Benda, kterému na 10 val.bodů stačilo 8 minut zápasu, byl také úspěšný za dva body (5/3) Ricci přidával kladné body jednak střelbou (za dva body 5/4), ale také díky dvěma blokům na střílejícího hráče. Od již avizovaného stavu 11:11 navýšili naši hráči v době od začátku 7 minuty do poloviny desáté na 23:11. V této šňůře 12:0 figurovaly naši zisky míče, precizní střelba a trojka Radka Nečase. Poslední půlminutovou jsme však prohráli 1:5. Nejhorší situací první poloviny zápasu byla druhá minuta, kdy se po souboji pod košem svalil za postranní čáru Michal Křemen a nechal si ošetřit zraněnou nohu. „Jeden ze spoluhráčů mi na ní došlápl při souboji o míč, ale kromě slabé bolesti to vypadá, že je vše v pořádku,“ řekl po utkání náš, v poslední době výborně hrající křídelník Michal Křemen. Těsně po polovině druhé čtvrtiny jsme se dostali do vedení o dvacet bodů (41:21) a byli jsme jednoznačně na koni. Závěr druhé čtvrtiny se už nesl ve znamení naší udržovací hry, za tři body střílel třikrát Lenzly a připsal si za to 9 bodů!! Trenér Slowiak hovořil o nepovedené střelbě z čáry trestného hodu. Jeden příklad za všechny. Martin Sýkora dostal příležitost třikrát střílet jeden trestný hod. Při každém ze dvou přešlápl jeden z našich hráčů a pokus se opakoval, přesto Martin nedal ani bod.

Ve třetí čtvrtině jsme si vybrali slabší chvilku a prohráli ji o pět bodů. Útok ve třetí čtvrtině byl, oproti minulým zápasům, tentokrát trochu lepší než obrana, ale 13 nastřílených bodů není mnoho. V týmu soupeře jsme nechali rozehrát Hamptona. Dal deset bodů z osmnácti a to i díky dvěma trojkám. Ještě úvod poslední čtvrtiny patřil hostům. Nejvíce se přiblížili na rozdíl dvanácti bodů (50:62). Pak se ale začal valit jeden útok za druhým a pardubičtí hráči nestíhali. Navíc jejich obrana byla slovy kouče hostů Slowiaka, spíše namalovaná.

body: Lenzly Mike 14, Ricci Philip 14, Nečas Radek 13, Pumprla Pavel 12, Benda Petr 7, Křemen Michal 7, Lee Arthur 6, Lewis Ronald 6, Tsiaras Georgios 3, Sokolovský Ladislav 2, Slezák Pavel 0 - Hampton Maurice 14, Sýkora Martin 10, Marek Martin 8, Arnold Marcus 7, Tóth Tomáš 5, Kříž Martin 4, Pospíšil Zbyněk 4, Wright Derek Steven 3, Macela Tomáš 0, Peterka Ondřej 0, Vošlajer Tomáš 0;střelba 3b.: 16/6:16/3; střelba 2b.: 40/23:44/16; TH: 22/20:25/14 doskoky: 31:37; chyby: 21:19; čtvrtiny: 24:16, 25:15, 13:18, 22:6; rozhodčí:Vyklický Robert, Kapl Antonín, Znamínko Petr; komisař: Schödlbauer Jan; 500 diváků;nejlepší hráč: Lenzly Mike